Az OnRobot bővíti termékcsaládját!
A robotikai End-of-Arm eszközök globális éllovasa, az OnRobot innovatív Gecko nyom nélkül tapadó gripperének egy új kompakt, egykorongos verzióját dobta piacra. Az új egykorongos Gecko SP (single pad) a megszokott funkciókat hozza most el olyan új automatizációs alkalmazások számára is, melyeknek kevesebb helyre és alacsonyabb teherbírása van szükségük.
A Gecko SP három méretben érhető el: SP1, SP3 és SP5, melyek a kilogrammban mérhető terhelhetőségükről kapták nevüket. Mindhárom változat lapos, sima, fényes, vagy perforált felületek széles választékát képes megemelni. Mivel a technológia még a nagy fényességű felületeken sem hagy nyomot, nincs szükség tisztítási lépés beiktatására a gyártási folyamaton belül, így idő takarítható meg, a teljesítmény pedig növekszik. Nagytestvéréhez hasonlóan a Gecko SP is képes még a perforált munkadarabok, például nyomtatott áramkörök, alumínium háló, vagy hengerfejtömítések emelésére is.
A díjnyertes Gecko gripper technológia mikroméretű finom szálak millióit használja, amelyek a szilárd Van der Waals-erők segítségével tapadnak a felülethez — a gekkók ugyanezzel a módszerrel tudnak mászni. Mivel a technológia nem igényel sűrített levegőt, vagy külső energiaforrást, kevesebb költséggel és karbantartással jár. Emellett pedig gyorsan és egyszerűen telepíthető az OnRobot egyrendszeres megoldásának platformjával, melyhez nincs szükség programozási tapasztalatra, és az összes vezető együttműködő vagy könnyű ipari robotkarral kompatibilitást biztosít a megnövekedett gyártási rugalmasság érdekében.
“Egyedi Gecko technológiánk olyan folyamatokat automatizál, amelyeket semmilyen más gripper nem tudna. Mindez most egy kompakt, rugalmas formában is elérhető, amivel vásárlóink még több lehetőséghez jutnak.” – mondja Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója. „Ez egy valódi plug-and-play gripper, amely valóra váltja ígéretünket, miszerint egyszerű, költséghatékony és rugalmas robotikai eszközöket hozunk létre, melyeknek köszönhetően az ügyfeleink a robot helyett az alkalmazásaikra összpontosíthatnak.”
A Gecko SP jellemzői
- Kompakt, könnyűsúlyú és rugalmas
- 1 kg-os, 3 kg-os, és 5 kg-os teherbírással érhető el
- Nincs szükség vezetékekre vagy levegőellátásra
- Szinte semennyi programozást nem igényel
- A fogás fényes munkadarabokon sem hagy nyomot, nincs szükség utólagos tisztításra
- Erőteljes tapadás perforált munkadarabokhoz is
Az OnRobot korábban tavaly decemberben is bővítette termékportfólióját. A VGC10 kompakt elektromos vákuumos gripper egy kisméretű, ám erőteljes és nagymértékben állítható, szinte bármilyen alkalmazáshoz használható gripperre irányuló vásárlói igényre ad választ. A díjnyertes OnRobot VG10 elektromos vákuumos gripper kialakításán alapuló kompakt VGC10 kisebb és könnyebb, így ideális megoldásnak bizonyul a szűkebb környezetekhez és kisebb robotkarokhoz, ám ugyanazt a meggyőző, 15 kg-ig terjedő terhelhetőséget hozza, mint idősebb rokona.
„Azt a visszajelzést kaptuk a vásárlóinktól, hogy nagyon szeretik a VG10 funkcióit, viszont néha szükségük lett volna egy még jobban igazítható és kompaktabb verzióra, így mi ezt létrehoztuk.” – mondja Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója. „A VGC10 egy újabb jó példa az OnRobot küldetésére, azaz, hogy nálunk az innovatív együttműködő End-of-Arm eszközök minden elemét egy helyen meg lehet találni, aminek köszönhetően a gyártóvállalatok ahelyett, hogy a robot komplexitásával bajlódnának, a saját alkalmazásaikra koncentrálhatnak.”
Kapcsolódó cikkek
- Bemutatkozik az autonóm fúrórobot
- Az ABB robotjai segítenek ünnepi hangulatot varázsolni New Yorkban
- Virágzik az AMR-eket alkalmazó logisztikai rendszerek piaca!
- Hogyan lehet legjobban megtéríteni az automatizációs befektetésünket?
- Új piacot hívott életre az autonóm mobil robotok elterjedése
- Valószínűleg a világ legbiztonságosabb autonóm mobil robotjai
- Logisztikai innováció a Whirlpool-nál!
- Saját fejlesztésű takarítórobotot mutatott be a B+N Referencia Zrt.
- Az ABB energiatároló rendszereket gyártó, modern üzemet avatott fel Badenben
- Egy robot naponta 30 szállítási feladatot végez el, és nemsokára 60-ra is képes lesz
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mesterséges intelligencia a marketing szolgálatában
A Microsoft adott otthont a Magyar Marketing Szövetség Marketing Döntéshozók Klubja legutóbbi rendezvényének, mely március 20-án zajlott, és a mesterséges intelligencia marketingben betöltött szerepét és lehetőségeit helyezte középpontba. A rendezvény üzenete az volt, hogy az AI nem csupán a jövő technológiája, hanem már most is olyan eszközként működik, amely jelentősen növeli a marketingmunka hatékonyságát. A Microsoft szakértői gyakorlati példákon keresztül mutatták be, hogyan integrálható az AI a marketing- és értékesítési folyamatokba, elősegítve azok optimalizálását és gyorsítva az üzleti döntéshozatalt.
2026-ra a világ legnagyobb fulfilment áruházává válik a soroksári IKEA
Egy évvel az átfogó felújítás bejelentése után a soroksári IKEA egyesíti azokat az új megoldásokat és fejlesztéseket, amelyeket a legnagyobb lakberendezési kiskereskedő már világszerte tesztelt, és 2026-ra a világ legnagyobb IKEA fulfilment áruházává válik.
Ötgenerációs munkahelyek: Hogyan segíthetik az együttműködést a különböző korosztályok?
A generációs különbségek sokak szerint feszültségekhez, széthúzáshoz és akár konfliktusokhoz is vezethetnek, különösen a munkahelyeken. De vajon elkerülhetetlen, hogy így alakuljon? Hogyan hat az innovációs nyomás a generációk közötti együttműködésre? Problémaként vagy lehetőségként kellene tekinteni a különbözőségekre? Ilyen kérdésekre keresnek választ a Bosch Podcast legújabb epizódjában, ahol Steigervald Krisztián generációkutató és Somogyi András, a Bosch cég humánerőforrásért felelős alelnöke beszélgetnek.
Az E.ON új megoldásai a jövő energiaellátásához
Az E.ON Hungária Csoport jelentős fejlesztéseket hajtott végre a Flex.ON program keretében a Dunántúlon, Pest vármegyében és Budapesten, egy három éves kutatás-fejlesztési program részeként. A projekt célja, hogy a vállalatcsoport képes legyen kielégíteni az ügyfelek növekvő energiaigényét, és lehetővé tegye a napelemes rendszerek szélesebb körű csatlakozását az áramhálózatra. Az új megoldások a helyszínekhez igazodva gyorsabbá, költséghatékonyabbá és rugalmasabbá teszik az energiaellátást. A 2,1 milliárd forintos fejlesztés 39%-át állami támogatás fedezi, míg 61%-át az E.ON biztosította.