Rendhagyó versenyen indultak a fiatal joghallgatók
Az ELTE és a Pázmány diákjai nyerték a Baker McKenzie The New Lawyer Challenge versenyét, amely a járványhelyzetre való tekintettel idén különleges módon zajlott. A kihívás első két fordulóját online, a döntőt videókonferencián keresztül tartották meg.
A Baker McKenzie ügyvédi iroda magyarországi pályázatának köszönhetően a jogászok legújabb generációja idén is megtapasztalhatta napjaink jogi kihívásait. A The New Lawyer Challenge versenyen a diákoknak olyan aktuális jogi problémákat kellett megoldaniuk, amelyekhez a szakmai ismereteken felül logikájukra és kreativitásukra is szükségük volt. Az évente megrendezésre kerülő verseny a járványhelyzet miatt idén teljes egészében virtuálisan zajlott.
A hagyományosan háromfordulós verseny első két feladatát online felületen kellett megoldani a versenyzőknek. A döntőben a hallgatóknak jogtanácsosként kellett helytállniuk egy olyan helyzetben, ami napjainkban könnyen előfordulhat: egy gyár dolgozóját koronavírussal diagnosztizálták, ami számos jogi kérdést vet fel. A diákok feladata az eset által felvetett jogi kérdések azonosítása és az azok kezelésére tett javaslatok prezentálása volt a zsűrinek, ami ez alkalommal egy videókonferencia keretein belül valósult meg.
A nyertes Csáscsu Dominik, az ELTE hallgatója lett. Második helyen Moór Vivien végzett, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemről, a harmadik helyet pedig Ferenczik Zoltán Szabolcs, az ELTE tanulója szerezte meg. A Wolters Kluwer által felajánlott különdíjat Papp Luca ötödéves ELTE hallgató nyerte prezentációs képességéért és angol nyelvű előadásmódjáért. A zsűriben Hegymegi-Barakonyi Zoltán, Lendvai Zsófia és Takács P. Pál képviselte a Baker McKenzie-t, akikhez Varga Zoltán, a Suzuki vezető jogtanácsosa csatlakozott.
„Az idei rendhagyó The New Lawyer Challenge pályázattal szerettünk volna a hallgatóknak ízelítőt adni abból, hogy a pandémia milyen jogi kérdéseket vet fel, és milyen nagy kihívást jelent a gyakorló jogászok számára a gyorsan változó jogi környezetben tanácsolni és segíteni az ügyfeleket a járvány miatt alapjaiban felborult működésük során. – jegyezte meg Hegymegi-Barakonyi Zoltán, a Baker McKenzie budapesti irodájának vezetője – A videókonferencián megrendezett döntőben a diákok azt is megtapasztalhatták, hogy a járványhelyzet hogyan alakította át egyik napról a másikra a munkavégzésünk módját. A diákok nagyon jól teljesítettek, és a szokatlan körülmények ellenére kiváló megoldásokat hallottunk a résztvevőktől. Az első három helyezett és a különdíjas hallgatók, Dominik, Vivien, Péter és Luca kiemelkedő teljesítményét pedig külön szeretném megemlíteni és elismerni.”
Kapcsolódó cikkek
- Online díjátadón hirdették ki a 10 éves Az Év Irodája győzteseit
- A műanyagokat lebontó mikrobákat fejlesztő Poliloop lett az év magyar startupja
- Online szimulációs versenyajánló
- COVID-19 adatelemzési verseny
- A koronavírus miatt online tartják meg a PowerUp! döntőjét
- A kiberbűnözők is kihasználják a koronavírust
- Veszélybe kerülhetnek személyes adataink a koronavírus miatt?
- Milliókba kerülhet a szabálytalan kamerás megfigyelés
- Innováció a képzelet szárnyán – Imagine Cup már középiskolásoknak is
- Hello Tomorrow: Négy magyar vállalkozás a világ legígéretesebb deep tech startupjai között
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.