Reload Hungary: 80 millió forintból indulhat el négy innovatív magyar startup
Összesen 80 millió forint értékű befektetési ajánlattal zárult a koronavírus járvány gazdasági hatásaira válaszul indított Reload Hungary Inkubációs Program, így négy magyar startup elindulását segíti az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures és a Startup Campus Inkubátor.
Lezárult a tizenegy tagú HU.B (Hungarian Bridges) ernyőszervezet első kezdeményezése, a Reload Hungary Inkubációs Program. A záróeseményen a teljes egészében online megvalósult vállalkozásfejlesztési képzés legjobb projektjei mutatkozhattak be az ernyőszervezet korai fázisú befektető tagja, az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures és a Startup Campus Inkubátor előtt, akik a rendezvény végén összesen 80 millió forint sorsáról döntöttek.
A júniusban meghirdetett program egyedisége, hogy a járványhelyzet miatt bevezetett online képzés lehetőségeit kihasználva lakóhelytől függetlenül bárki jelentkezhetett, így végül nyolc országból 110 innovatív projekttel pályáztak magyar tehetségek, iparági megkötés nélkül. A beadott ötletek között a Magyarországon slágertémának számító agrár, energetikai és mobilitás fókuszú projektek mellett oktatási technológiák, HR-es és munkaerő-közvetítést támogató platformok, vendéglátóipari és turisztikai megoldások, valamint egészségügyi és életmód-technológiai újítások is érkeztek. A HU.B ezek közül választotta ki a tizenöt legígéretesebb csapatot, akik hathetes online vállalkozásfejlesztési képzésben sajátították el egy startup indításához szükséges üzleti alapismereteket és egyéni mentorációban vettek részt.
A képzés során legalkalmasabbnak talált négy csapat prezentálhatta ötleteit a zárórendezvényen. A BatEye egy radartechnológiára épülő vezetéstámogató fejlesztést mutatott be. A Modelix egy olyan platformot hozott, ahol kis- és középvállalkozások számára tennék könnyen elérhetővé az adattudományi (mesterséges intelligenciára és gépi tanulásra épülő) megoldásokat. A PharmaVision a szemcseméret meghatározást közelítette meg új irányból, a gépi látás technológiájára építve. A WindowGrin pedig érintés nélkül vezérelt interaktív digitális kijelzőt fejleszt. A Hiventures és a Startup Campus Inkubátor az összes prezentáló csapatot befektetésre érettnek találta és egyenként 20 millió forintos befektetési ajánlatot tett számukra.
„Sikeresen zárult az első kezdeményezése az innovációs ökoszisztémában aktív kormányzati és vállalati szereplők összefogásából létrejött HU.B platformnak. A befektetésen túl az innovatív projekteknek a következő fázisokban is további segítséget tudnak biztosítani tagjaink. Az előttünk álló időszakban a platformot érintően a tagság bővítése mellett új közös kezdeményezések elindítása a célunk, mellyel magyar tehetségeket, találmányokat, innovatív vállalkozásokat tudunk támogatni. A vírushelyzet által okozott gazdasági helyzetben még inkább szükség van az innovációt ösztönző és versenyképességet erősítő programokra” - mondta Kovács Zsolt, a Startup Campus vezetője, a HU.B platform egyik alapítója.
Kapcsolódó cikkek
- A Hiventures elindítja nagyvállalati finanszírozási programját
- Az AHa! Brainstore startup program ismét várja a jelentkezőket
- 250 milliós befektetést kapott a digitális faktoring megoldást fejlesztő magyar fintech startup
- A Xeropan alkalmazás elnyerte az egyik legnevesebb digitális oktatásért járó díjat
- Nyolc országból 110 startup ötlet érkezett a magyar innovátorokat segítő programra
- Lezárult a Hiventures női vállalkozói programja, a StartupHER
- Indul a Startup Plastic Surgery program
- Karanténban nyert el összesen 60 milliós befektetést négy egyetemi startup
- Válságinkubátorral segíti a magyar innovátorokat az új szuperszervezet
- Virtuális Demo Day-en kaphatnak 15 milliós befektetést egyetemi ötletek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.