Ki lesz 2020-ban az „Év Projektmenedzsment Diplomamunkája” pályázat nyertese?
Rekordszámú dolgozat érkezett idén az „Év Projektmenedzsment Diplomamunkája” pályázatra. Nem volt könnyű dolga a zsűrinek, a 23 pályázat mind aktuális és érdekes témákat dolgozott fel. Betekintést kaphattak transzformációs projektekbe, hogyan épül be az agilitás a projektek működésébe, miben mások a következő generáció projektmenedzserei, függetlenül attól, hogy IT vagy akár építési területen alkalmazzák a projektmenedzsment módszertanát.
A nyolcéves múltra visszatekintő díjat a PMI Budapest, Magyar Tagozat azzal a céllal alapította, hogy fórumot teremtsen az új generáció kutatásainak megismertetésére, és a fiatal szakemberek mielőbb bekapcsolódhassanak a hazai projektmenedzsment életbe. A jelentkezők száma évről-évre nőtt, idén még angolnyelvű dolgozat is érkezett, amely egy dél-afrikai projektet mutat be.
A zsűri tagjai gyakorló szakemberek, mind az üzleti élet, mind az egyetemi intézmények neves képviselői megtalálhatók közöttük. Az idei zsűri elnöke Dr. Kertész Máté, PMP volt, aki nem csak a PMI Budapest, Magyar Tagozat Alelnöke, hanem egyben a 2018-as esztendő „Év Projektmenedzsere” díj nyertese is.
A zsűri tagjai voltak: Dr. Szabó Lajos (Budapesti Corvinus Egyetem, Oktatási Rektorhelyettes), Dr. habil Csiszárik-Kocsir Ágnes (Óbuda Egyetem Keleti Károly Intézetigazgató, Egyetemi Docens), Dr. Prónay Gábor (Budapesti Műszaki Egyetem, Címzetes Egyetemi Docens), Ungár György (Citibank, Finance Üzletág Igazgató), Kónya László, PMP (IT Services Hungary, Programmenedzsment Üzletág Igazgató), Dobos Oszkár, PMP (PMI Budapest, Magyar Tagozat Titkár).
A dolgozatokat azonos szempontok alapján értékelték a bírálók, melyek között megtalálható, hogy mennyire releváns benne a projektmenedzsment tartalom, milyen szakmai jelentőséggel bír a témája, milyen módon értékeli, dolgozza fel az aktuális szakirodalmat, mennyiben támaszkodik az egyéni kutatási munkára, valamint mennyire világosan összegzi, mutatja be a megállapított eredményeket, tapasztalatokat.
Miért érdemes pályázni?
A győztesek kihirdetésére és a díj átadására 2020. november 5-én, az Art of Projects konferencián kerül sor. Ez Közép-Európa legnagyobb, nemzetközi, a PMI Budapest, Magyar Tagozat által szervezett, angol-nyelvű projektmenedzsment szakkonferenciája, amelyre többszáz szakembert várnak. A nyertest a PMI Budapest, Magyar Tagozat benevezi a nemzetközi PMIEF James R. Snyder International Student Paper of the Year Award díjra is, ahol nemzetközi környezetben is megmérettetheti magát.
Kapcsolódó cikkek
- Interjú az „Év Informatikai Vezetője” díjat elnyert Johancsik Tiborral
- Átadták „Az Erdő álma” pályázat díjait
- Hamarosan újra pályázható a budapesti 98,0 MHz körzeti rádiófrekvencia
- Ilyenek a jövőre felkészült vállalkozások
- Melyik lesz 2020 legjobb gyára?
- Egy évig havidíjmentes szolgáltatásokkal támogatja a Telekom a nonprofit szervezeteket
- Pályázati felhívást hirdetett a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat
- Év Informatikai Vezetője díj 2020
- Új, MI-alapú, automatizált rendszer segíti a kkv-k energiahatékonysági beruházásait
- Közös pályázatot hirdet a Vodafone és a Kreatív
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.