Az ABB bővíti a kisméretű robotok választékát
A kisebb helyigényű, a ciklusidőket jelentősen lerövidítő, a kategóriájában a legjobb emelőteljesítményt, karkinyúlást és pontosságot kínáló IRB 1300 robotok javítják a termelékenységet és a gyártósor rugalmasságát.
Az ABB az IRB 1300 piacra dobásával bővíti a kisméretű, 6-tengelyes ipari robotok családját. Az új robottal a gyorsabb és kompaktabb robotok iránti keresletet kívánja kielégíteni, amelyek nehéz tárgyak és komplex vagy szabálytalan alakú terhek gyors emelésére is képesek.
Az ABB IRB 1300-as robotja, amely a maximum 10 kg hasznos terhelést biztosító IRB 1600-as sikerességére épül, 27%-kal javítja a ciklusidőket, de 60%-kal könnyebb és 83%-kal kisebb, mint az IRB 1600. A csupán 220 mm x 220 mm helyigényű IRB 1300-as robotot kis helyekre tervezték, és kialakításának köszönhetően szűk, zárt terekben is telepíthető lesz.
„Az IRB 1300 kiváló mutatókkal rendelkező termékkel bővítjük a kisméretű ipari robotportfóliónkat, így a jövőben a funkciók és a teljesítmény még szélesebb skáláját tudjuk majd kínálni ügyfeleinknek,” nyilatkozta Antti Matinlauri, az ABB Robotika Product Management részlegének vezetője. „Az IRB 1300 tervezése során az volt az egyik fő szempont, hogy ügyfeleink a nehéz, komplex vagy szabálytalan alakú terhek emelésére alkalmazott robotunkkal még kis, szűk helyeken is nagyobb sebességet és pontosságot érjenek el.”
Az anyagmozgatási, gépkiszolgálási, polírozási, összeszerelési és tesztelési alkalmazásokban nagyobb hasznos terhelhetőséget és nagyobb karkinyúlást biztosító robot ideálisan alkalmazható az elektronikában, az élelmiszer- és italiparban, a gyógyszergyártásban, a fogyasztási cikkek gyártásában, a csomagolásban és a logisztikában is.
Az IRB 1300 a következő három főváltozatban lesz kapható: 11 kg/0,9 méter, 10 kg/1,15 méter és 7 kg/1,4 méter. A 0,9 méter kinyúlás mellett 11 kg hasznos terhelést biztosító változat jobb mutatókkal rendelkezik, mint az ebbe a kategóriába tartozó versenytársai.
Az ABB OmniCore vezérlővel felszerelt IRB 1300 fejlett mozgásvezérlést, és kategóriája legnagyobb pontosságát kínálja, aminek köszönhetően a robotalkalmazások szélesebb körét képes kiszolgálni, például jól használható polírozás és gépkiszolgálás terén is.
Az IRB 1300 sokoldalúságának további növelésére az OmniCore vezérlő számos kiegészítő eszközzel, így például fieldbus protokollokkal, kamerás megoldásokkal és erőméréssel szerelhető fel. Az OmniCore az intuitív FlexPendanton egyszerű felhasználói felületet kínál. A szokványos csippentési, húzási és koppintási műveleteket lehetővé tévő mulit-touch kijelző segítségével a felhasználók könnyen elsajátíthatják a robot programozását és üzemeltetését.
Az IRB 1300 az IRB 1600-hoz képest 50%-kal több, 20 db bemeneti/kimenti porttal rendelkezik, aminek köszönhetően a robot kifinomultabb megfogó szerkezetekhez vagy effektorokhoz használható, így az egyidejűleg kezelt munkadarabok számának megnövelésével a felhasználók javíthatják a termelékenységet.
Az alapváltozatban IP40-es védettséggel rendelkező IRB 1300 opcióként IP67-es védettségi szinttel is elérhető, mely esetben a robot védett por és víz behatolása ellen. A robot Foundry Plus védettséggel is kialakítható, mely esetben az öntödék és más fémfeldolgozó üzemek kedvezőtlen viszonyai között is telepíthetővé válik. Ha további részleteket szeretne megismerni az új robotunkról, kérjük, kattintson ide.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB új megoldásokat mutat be a Kínai Nemzetközi Ipari Vásáron
- Gyártás COVID-19 idején
- Azonnal használható robotikai csiszolóeszközt dobott piacra az OnRobot
- Alkalmazkodás, üzletmenet-folytonosság és kobotok
- Ahogy a tisztaság alapfeltétellé válik, előtérbe kerül a robotika
- Csúcstechnológia magyar kézből
- A Universal Robots bevezeti az ActiNav-ot
- Hogyan vágjunk bele a robotikai automatizálásba?
- Az OnRobot bővíti termékei képességeit
- Lízing – a költséghatékony megoldás robotok telepítésére
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innováció és élmény a pénzügyek világában – a K&H digitális megoldásai
Az Innováció és Kreativitás Világnapján érdemes elgondolkodni azon, hogyan alakítják át a legújabb technológiai fejlesztések a hazai pénzügyi szektort. A K&H Bank digitális újításai nemcsak rangos szakmai díjakat hoznak, hanem valódi, mindennapi segítséget is nyújtanak az ügyfeleknek – legyen szó online vásárlásról, koncertélményről vagy pénzügyi tudatosság fejlesztéséről.
Modern tanulási környezet a jövő pedagógusainak
Megújult a Széchenyi István Egyetem győri campusán található Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar 253-as tanterme, amely mostantól korszerű STEAM-tanteremként szolgálja az oktatást.
ABB: Erős kezdés 2025-ben és folyamatos növekedési kilátások
Morten wierod vezérigazgató: „Az ABB erőteljesen indította a 2025-ös évet. Eredményeink szinte minden soron javulást mutatnak, pénzáramlásunk stabil, és megerősítjük korábban megfogalmazott kilátásainkat az évre vonatkozóan. Ugyanakkor nem hunyhatunk szemet a növekvő geopolitikai és gazdasági bizonytalanságok felett. Bízunk benne, hogy a portfóliónk aktív menedzselésével és a Robotika üzletág tőzsdére vitelével tovább tudunk értéket teremteni.”
Hogyan csökkentheti az adatközpontok energiafogyasztását egy magyar megoldás?
A digitális gazdaság alapját jelentő adatközpontok számára kínál energiahatékony megoldást a HeatVentors, az InnoEnergy portfóliójába tartozó magyar scale-up. Az általuk fejlesztett, saját szabadalmon alapuló intelligens hőakkumulátor alternatívát nyújt az adatközpontok növekvő energiaigényének kielégítésére. A rendszer -30 és +120 Celsius-fok között képes hosszú távon energiát tárolni, így akár évi 25%-ot meghaladó energiamegtakarítást is lehetővé tesz.