A holnap mérnökeit keresik az Engineering Newcomer versennyel
A nyolcadik éve megrendezésre kerülő Engineering Newcomer verseny a kezdő mérnököknek nyújt lehetőséget arra, hogy rangos díjat nyerjenek, bemutassák terveiket és pénzdíjat vigyenek haza.
Az Engineering Newcomer verseny alapítója, a szabványos gépelemek globális szakértőjének számító norelem megerősítette, hogy idén a zsűri a tervezési innováció; a technológiai előny és a piaci lehetőségek; a gépelemek használhatósága és a költségszempontok; a funkcionalitás és a kezelhetőség; nyerő kombinációjára, valamint a műszaki megvalósításra helyezik majd a hangsúlyt.
A CADENAS-szal, valamint a Fachschule für Technik, az MDESIGN, valamint két új résztvevő vállalat, a TENADO és a ZUKEN E3 által alkotott szövetségi együttműködési körrel karöltve megvalósított Engineering Newcomer díjra a világ minden részéről pályázhatnak mérnökök. Korábban olyan tervek vitték el a pálmát, mint az innovatív, könnyű és tartós Ina´lite termosztatikus generátor, amely hőt alakít tiszta villamos energiává; egy innovatív palacktöltő rendszer hobbi- és kézműves sörfőzdék számára; valamint egy kompakt elektromos hajtóműterv és prototípusgyártás, ami megnöveli a járókeretek biztonságát.
A fiatal tehetségek felkarolása, a képzés támogatása és a mérnöki ismeretek átadása vállalati filozófiánk szerves részét képezi - jelentette ki Marcus Schneck, a norelem ügyvezető igazgatója. - A verseny immár nyolcadik éve zajlik és évről évre bővül. Kiemelkedő és inspiráló pályaművek érkeznek a világ minden táján élő hallgatóktól. A készséghiányokat központba állítva befektetünk iparágunk jövőjébe, arra ösztönözve a fiatal tehetségeket, hogy mutassák be alkotásaikat, és mutassák meg a világnak, milyen izgalmas is tud lenni a mérnöki munka.
A Engineering Newcomer 2021 elismerés mellett az 1. hellyel 2000, a 2. hellyel 1000, a 3. hellyel pedig 500 euró pénzjutalom is jár. norelem emellett ingyenes szabványos gépelemekkel és kezelőelemekkel is támogatja a fiatal tehetségeket, amelyeket a jelenlegi és a jövőbeli projektekhez használhatnak fel.
A tavalyi versenyre számos hihetetlen pályamű érkezett. Mindazonáltal az első helyet a német, mönchengladbachi Berufskolleg für Technik und Medien hallgatói szerezték meg, akik egy emelő- és forgatóeszközt fejlesztettek ki, amely lehetővé teszi a kezelő számára, hogy fizikai erőfeszítés nélkül érje el a dobozokban tárolt árukat. Ez megkönnyíti az üzemeltető számára a bent tárolt alkatrészek elérését, különösen fogyatékossággal élő emberek számára - a komissiózást a munkaállomások váltása nélkül lehet lebonyolítani.
A versenyre egyetemek vagy műszaki főiskolák műszaki tudományágainak hallgatói pályázhatnak. A pályaműveket, beleértve a fényképeket, videókat vagy riportokat 2021. július 31-ig kell beadni. A nyertesek megnevezésére és a díjátadó ünnepségre az októberi stuttgarti Motek szakkiállításon kerül sor.
A jelentkezők online jelezhetik érdeklődésüket a https://norelem-academy.com/engineering-newcomer internetes oldalon.
Kapcsolódó cikkek
- Hasznos és gondoskodó robotokat fejlesztenének a lányok
- A világ legnagyobb középiskolai tehetségkutató versenyén magyar tizenévesek a legjobbak között
- Élőben követhető Magyarország legnagyobb informatikai versenyének díjkiosztó ünnepsége
- Sikeres tehetséggondozó verseny a műszaki középiskolákban
- Minden, amire egy egyszerű, automatizált pick-and-place géphez szükség lehet
- Az EIT Health Wild Card programja idén is várja a startupok jelentkezését
- Gépgyártás: A fényes jövő - a jövő szabványos gépelemei
- Keresik Magyarország hallgatói vállalkozóit
- Rekordmennyiségű szavazat érkezett az Ország Játéka versenyen
- Otthonról is bekapcsolódhatnak a diákok az ország legnagyobb informatikai versenyébe
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
6 kreatív tipp a tavaszi fotók tökéletesítéséhez
A tavasz a megújulás időszaka, amikor a természet újjászületik, a fények szelídebbek lesznek, és minden tele van élettel. Ha szeretnéd egyedi módon megörökíteni ezt a gyönyörű évszakot, íme néhány fotózási tipp, amelyeket a HONOR neked válogatott össze:
Az online vásárlások árnyoldala
Az utóbbi években drámaian megnövekedett a bankkártyás visszaélések száma Magyarországon, különösen az online vásárlások terén. Míg a bankok gyorsan reagálnak a problémákra, a csalók egyre kifinomultabb módszereket alkalmaznak az érzékeny adatok megszerzésére és azokkal jogosulatlan tranzakciók végrehajtására. Bár a csalási technikák szinte végtelenek, kevés olyan hatékony megoldás létezik, amely sikeresen csökkentheti a visszaéléseket. A Magyar Nemzeti Bank új technológiája azonban reményt adhat.
Színhelyesség és hatékonyság egy készülékben
Az EPSON eco-solvent technológiájú széles formátumú nyomtatói jelentős fejlesztéseken mentek keresztül, melyek csúcspontja az új SC-S9100 modell. Ez a készülék letisztult, kompakt formatervezésének köszönhetően nemcsak esztétikus, hanem rendkívül praktikus is: kisebb helyet igényel, könnyebb kezelhetőséget kínál, és az érintőképernyős panel használata is egyszerűbbé vált.
Sintra AI: Az új digitális asszisztens
A mesterséges intelligencia (AI) ügynökök egyre több területen jelennek meg, céljuk pedig a mindennapi munka megkönnyítése. A Sintra AI, egy új platform, azt ígéri, hogy segít automatizálni a napi feladatokat, így csökkentve az adminisztratív terheket. De vajon érdemes belevágni?
Flipperverseny és izgalmas újdonságok a budapesti Flippermúzeumban
A TWIPY Award a flipperek Oscar-díjának számít: nemcsak a gépek, hanem a flipperekkel kapcsolatos helyszínek is elnyerhetik. Az elismerést az amerikai THIS WEEK IN PINBALL magazin adja át minden évben, és idén a budapesti Flippermúzeum is esélyes volt a legjobb európai helyszín díjára. A szavazás alapján 40 európai flipperes helyszín kapott voksokat, és a Flippermúzeum a második helyen végzett, mindössze 1 százalékkal lemaradva az első helyezettől. A világhírű újlipótvárosi múzeumban továbbra is ingyenesen kipróbálhatók a gépek a belépőjegy áráért, és újdonságként egy flipperverseny is várja a látogatókat – április elsején, Bolondok Napján.