Újabb felhős ERP érhető el a magyar cégekre szabva

forrás: Prím Online, 2021. szeptember 15. 12:40

Minden magyar vállalat előtt megnyílt a lehetőség, hogy erőfeszítések nélkül, mindig a legfrissebb, legmodernebb felhő alapú ERP rendszert használhassák miután a Deloitte elérhetővé tette a NetSuite ERP rendszer magyar „verzióját”.

Mit tud a NetSuite ERP?

A NetSuite a világ vezető felhő alapú ERP rendszere, mely immár biztosítja a magyar jogszabályi előírások (pl. adó és számviteli szabályozás) által előírt funkciókat és a jogszabály megfelelést is. A NetSuite rugalmas és testreszabható, lefedi a vállalati folyamatok széles skáláját, emellett lehetőséget ad egyedi testreszabási/fejlesztési igények megvalósítására is. Az ERP rendszerekben az egyedi testreszabási és fejlesztési igények egy részét az országonként eltérő szabályozási környezet indokolja, az eltérő számviteli előírások, különféle adózási szabályok és a hatóságokkal kialakítandó speciális adatkapcsolatok (pl: kötelező adatszolgáltatások) miatt, melyek folyamatosan változnak.

 

A magyar verzió

A Deloitte szakértői csapata elkészítette a NetSuite rendszerhez a magyar lokalizációs bővítmény csomagot, így a Deloitte minden ügyfele megfelelőségi kockázatok nélkül használhatja az ERP rendszert és élvezheti a rendszer által kínált előnyöket. Ilyen például a testreszabási eszköztár, melynek segítségével a fejlesztői feladatok jelentős részét átvehetik a felhasználók, ezzel rugalmasabbá, költséghatékonyabbá és fenntarthatóbbá téve a vállalat működtetését. A lokalizáció jogszabálykövetését a Deloitte NetSuite szakértői csapata az adószakértői csapattal szorosan együttműködve biztosítja.

 

 

Mi van a csomagban?

A Deloitte szakértői csapata megvizsgálta a NetSuite megoldásait a lokalizációs követelményekre és az ERP sztenderdizációs elvek mentén alakította ki a lokalizációs csomag tartalmát, mely a következő megoldásokat tartalmazza:

  • Online számla adatkapcsolat (valós idejű adatszolgáltatás NAV felé)
  • Adóhatósági adatszolgáltatás (XML formátumú adatexport NAV felé)
  • Magyar előírásoknak megfelelő tartalmú és formátumú számla és egyéb bizonylatok (adószám, ÁFA, devizaárfolyam, bank adatok és egyéb a számlán kötelezően megjelenítendő adatok automatikus kezelése)
  • A magyar követelményeknek megfelelő speciális adatok és adatrögzítési felületek, valamint az azokhoz kapcsolódó logikák (pl. az EU-s és EU-n kívüli adószámok) automatizált kezelése
  • ÁFA analitika és ÁFA riportok 
  • MNB árfolyam letöltés

 

Valós idejű számlaadatok 

„A VATOnline jelentősen megkönnyíti a vállalkozásoknak, hogy eleget tegyenek a törvényi kötelezettségeiknek, hiszen a számlázási adatok egyszerűen, gyorsan és naprakészen elérhetők a hatóságok számára is. A valós időben megjelenő adatok elemzése azonban komoly lehetőséget is jelent a vállalkozásoknak, hiszen ezek alapján fejleszthetik tevékenységüket, amelyhez most komoly szakértői segítséget is kapnak” – mondta el Simonyi Dénes, a Deloitte technológiai tanácsadás üzletágának menedzsere.

 

A valós idejű számlaadat szolgáltatás a Deloitte VATOnline rendszerén keresztül történik, melynek jelentős hozzáadott értéke van a hagyományos adatkapcsolatokhoz képest:

  • Elérhetővé teszi a társaságokra kiállított számla adatok kvázi azonnali automatizált letölthetőségét is, így már közvetlen a számlakiállítást követően rendelkezésre áll az összes üzleti partnerünk által kiállított akár teljeskörű számla adat, melyek felhasználhatók a számla iktatás, a számlákról történő adatkinyerés, a könyvelés, vagy éppen a havi áfa bevallás folyamatának automatizált támogatására. 
  • A VATOnline más hasonló szolgáltatásra nem jellemző addicionális elemeket is tartalmaz, úgymint a számla adatok mellett a könyvelési adatok folyamatosan bővíthető variációjú hozzárendelhetősége, vagy az adatszolgáltatásból automatikusan kiszűrhető levonási tiltás alá eső számla tételek szűrése.
  • 2020-tól a vevő közösségi adószámának érvényessége ügylethez kötötten jelenik meg jogszabályi elvárásként. A Deloitte által fejlesztett adószám-ellenőrző eszközzel gyorsan és hatékonyan végezhető el a közösségi adószámok folyamatos ellenőrzése, illetve dokumentálható a lekérdezések megtörténte és eredménye.
  • Az adóhatóság elvárása alapján, a belföldi üzleti partnerek ellenőrzése is szükséges a kellő körültekintés fogalmának kielégítése céljából. Ez alapján a Deloitte adóperes csapata több, mint 20 olyan vizsgálatot azonosított, melyek automatizáltan futtathatók a partnertörzs vonatkozásában, így az elvárható körültekintő magatartás is biztosítható.
  • 2021. január 4-étől lehetőséget van egy új, korszerű elektronikus számlázási megoldásra az Online Számla rendszerén keresztül, amire a VATOnline-ban is lehetőség van.

 

„A NetSuite egy rendkívül egyszerűen skálázható és alakítható ügyviteli rendszer, melyet jól kiegészítenek a VATOnline népszerű és teljesen személyre szabható számlakezelési funkciói. Így a nemrégiben megvalósított rendszerintegráció komoly versenyelőnyhöz juttattja a társaságokat azáltal, hogy a rugalmas felhő alapú szolgáltatáscsomag most már naprakész jogszabályi működést és olyan a hatékonyságnövelési elemeket is tartalmaz, mint a számlafeldolgozást vagy az adatszolgáltatásokat érintő automatizmusok. A társaságok igény esetén, a bevezetés keretén belül adójogi és számviteli tanácsadást is kérhetnek az egyes rendszerfunkciók kialakítását illetően, amely egyedi a piacon, továbbá jelentősen csökkentheti a későbbiekben felmerülő adatszolgáltatási kockázatokat is” – tette hozzá Sík Richárd, a Deloitte adó- és jogi tanácsadási üzletágának szenior menedzsere.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program

A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz. 

2024. november 17. 15:29

Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia

Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől. 

2024. november 17. 13:44

A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása

A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.

2024. november 17. 11:58

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 5. 11:59

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06