Magyar startupokat is várnak egy kéthetes bécsi tréningre
Az EIT Manufacturing és a Bécsi Gazdasági Ügynökség 2021. novemberében kéthetes programot szervez gyártással foglalkozó közép-kelet-európai startupok számára. A tíz kiválasztott cégnek lehetősége nyílik a bécsi startup-szcéna megismerésére, izgalmas konferenciákon és találkozókon vehetnek részt, valamint intenzív mentorálással is segítik őket. Magyar startupokat is várnak, jelentkezni október 11-ig lehet.
Az EIT Manufacturing az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) egyik alközössége, melynek célja a versenyképes és fenntartható gyártás hozzáadott értékének növelése Európában. Öt helyszínen található EIT Manufacturing központ, a keleti régióé az osztrák fővárosban van. A bécsi központ a Bécsi Gazdasági Ügynökséggel karöltve most egy rendhagyó kéthetes programot kínál fiatal vállalkozások és érett fázisú startupok (úgynevezett scale-upok) számára: ez a Discover Vienna: Manufacturing Edition.
A gyártás területéről érkező startupok lehetőséget kapnak Bécs ipari- és startup környezetének megismerésére. A nem mindennapi lehetőséget tíz induló vállalkozás nyerheti el, akiket a kéthetes program után további két hónapig tanácsadással és mentorálással segítenek az EIT szakemberei, ráadásul a szervezők kommunikációs csatornáin keresztül nemzetközi figyelmet is kapnak.
© Wirtschaftsagentur Wien
A program keretében sor kerül majd különböző rendezvényekre startupokkal és potenciális befektetőkkel, gyárlátogatásra neves cégeknél, nagyvállalatok képviselőivel való egyéni találkozókra és a finanszírozási lehetőségekről is hallhatnak előadásokat a résztvevők. Emellett a legújabb technológiákkal is megismerkedhetnek. Az üzleti fejlődésről szóló tréning, illetve az investment readiness mentoring is a tanterv részét képezik.
A 2021. november 3. és 16. között megrendezett intenzív tréningre háromévesnél nem régebbi közép- és kelet-európai startupokat várnak. Jelentkezni lehet Magyarországról, Bulgáriából, Görögországból, Horvátországból, Észak-Macedóniából, Romániából, Szerbiából, Szlovákiából, Szlovéniából, Csehországból és Ciprusról. Egy csapatban legalább két résztvevőre van szükség, illetve feltétel még, hogy a vállalkozás terméke vagy szolgáltatása már jelen legyen a hazai piacon. Az oda-és visszaút költségét, valamint az ellátást a szervezők állják, a meghívottak ezen kívül térítésmentesen használhatják az EIT Manufacturing jól felszerelt irodáit a tréning időtartama alatt.
A programra 2021. október 11-én 12 óráig lehet jelentkezni az alábbi linken: https://eitmanufacturing.eu/discover-vienna-manufacturing-edition/
Kapcsolódó cikkek
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.