Megvan a HTE Fekete László-díj nyertese
Második alkalommal hirdették meg a HTE Fekete László-díjat, amelynek főnyereményéért – az impozáns szakmai elismerésért és az 1.000.000 Ft-os jutalomért – számos pályamunka versengett. A zsűri Soós Gábort, a Magyar Telekom M2M and Campus Development Product Ownerének innovációs tevékenységét találta legméltóbbnak a díjhoz, az ünnepélyes díjátadóra a HTE Infokom 2021 konferencia záróakkordjaként kerül sor. Gábor a kisebb, de megbízható mobilhálózatok ipari létjogosultságát ismerte fel, és intenzív kutatásai, számos mérése és modellezése meghozta a várt eredményt: sikeres Campus network megoldását mostanra több cég és nemzetközi vállalat alkalmazza.
A Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE) és az ICT szakma jeles képviselői hozták létre a HTE Fekete László-díjat a hazai távközlés és informatikai szegmens meghatározó személyiségének emlékére. Fekete László évtizedeken át volt fontos szereplője a hazai infokommunikációs közösségnek: nevéhez kötődik többek között a WAP és ezzel gyakorlatilag a mobilinternet megvalósítása Magyarországon, az IPTV bevezetése kábeltévé hálózaton vagy a mobiltévé. A szakember tiszteletére meghirdetett díjkiírás számos 21. századi innovátort ihletett meg idén is. A bírálók a pályázók szakmai teljesítményét, fiatal fejlesztők felé mutatott motivációs "erejét", valamint az összetett fejlesztői-alkotói-megvalósítói képességeket értékelték. Az első helyezett Soós Gábor, a Magyar Telekom Nyrt. szakembere, aki a HTE Infokom 2021 konferencián részesül ünnepélyes elismerésben, november 4-én csütörtökön.
– Nagyon büszke vagyok rá, hogy idén én nyerhettem el a HTE Fekete László-díj pályázat első helyét. Rendkívül megtisztelő, hogy egy ilyen neves szakértőhöz hasonlítanak, és érdemesnek találtak a díjra. Meg is vagyok illetődve, hogy milyen komoly elismeréssel és szakmai ismertséggel jár ez. Új lépésként élem meg, erőt ad, és azt gondolom, hogy ez egy újabb fejezete az innovációmnak, hiszen így szélesebb körben terjed el a Campus network, mint fontos szolgáltatás – mondta el Soós Gábor.
Gábor gyermekkora óta rajong a kísérletezésért, gimnazistaként fizikaversenyt is nyert csapatával, amely mára végképp meghozta gyümölcsét. Innovátorként felismerte, hogy az ipar igényt tartana kisebb, de megbízható mobilhálózatokra. Újdonságként pedig élő hálózatban végzett pontos előkészítő méréseket, amelyekkel meg tudta határozni az ipari eszközök részletes adatátviteli sajátosságait. Kutatói tevékenysége rámutatott, hogy a jelenlegi 4G és 5G forgalmak nagy része modellezhető, és optimalizált virtuális hálózati megoldásokkal minden igény kiszolgálható. Innovációját számos helyen és megoldással tudja alkalmazni ipari környezetben, nemzetközi szinten (Daimler, BMW, KUKA Robotics, Siemens Evosoft stb.). A megoldásokról és további elképzeléseiről bővebben a HTE Infokom nagyrendezvényén beszél majd.
Kapcsolódó cikkek
- Ki jut ki a Cisco műegyetemi szabadulószobájából?
- Újra lehet pályázni a HR Best Futureproof Organizations kategóriájában
- Négy rádiós pályázaton hirdetett nyerteseket a Médiatanács
- Hosszabbít Az Év Honlapja Pályázat
- A 3G küszöbön álló búcsúja során a hírközlési hatóság a fogyasztók védelmére összpontosít
- Széchenyi-egyetemi spinoff vállalkozás nyert támogatást termékfejlesztésre és hasznosításra
- Kampány és pályázat indul a veszélyeztetett madarakért
- Egyensúlyt teremt a női szemlélet a mérnöki pályán
- Startol Az Év Honlapja pályázat!
- Indul a 20 éves jubileumi ‘Az Év Honlapja’ pályázat!
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.