Ismét lehet jelentkezni a Vodafone Alapítvány innovációs pályázatára
A Vodafone Magyarország Alapítvány negyedik alkalommal hirdeti meg a nagy sikerű Vodafone Digitális Díjat azzal a céllal, hogy ösztönözze és felkarolja azokat az innovátorokat, akik digitális megoldásukkal társadalmunk legégetőbb problémáira kínálnak megoldást. A 15 millió forint összdíjazású pályázatra idén Digitális Esélyegyenlőség, Digitális Társadalom, valamint Környezetvédelem és Fenntarthatóság kategóriákban lehet jelentkezni 2022. március 10-ig. A Vodafone Digitális Díj részletei itt érhetők el.
A Vodafone Digitális Díj elnevezésű pályázat célja, hogy olyan innovátorokat támogasson, akik a digitalizáció segítségével nyújtanak megoldást korunk kihívásaira. Olyan kész termékeket, szolgáltatásokat, megoldásokat keres a Vodafone Magyarország Alapítvány, amelyek éppen bevezetésre várnak, vagy akár már működnek is, és a pályázat keretében a továbbfejlesztésük valósulhat meg. Az innovációs versenyre magánszemélyek, vállalkozások és nonprofit szervezetek egyaránt jelentkezhetnek. A pályázat összdíjazása 15 millió forint, ami kiemelkedőnek számít Magyarországon a vállalatok által kiírt pályázatok között.
„A digitális eszközök már a legtöbb ember számára elérhetőek, ugyanakkor a felhasználás területe még bőven szélesíthető. A Vodafone Alapítvány a felzárkóztatás, a társadalom digitális transzformációjának elősegítése és környezetünk megóvásának érdekében szeretné segítségül hívni a digitalizációt, és ezt szem előtt tartva hirdetjük meg minden évben a Vodafone Digitális Díjat” – mondta el Dr. Orbán Anita, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese, a Vodafone Magyarország Alapítvány kurátora.
A korábbi évekhez hasonlóan a kategóriák idén is a legaktuálisabb kihívásokra reflektálnak, melyek a következők:
• A Digitális Esélyegyenlőség kategóriában olyan pályamunkákkal lehet nevezni, amelyek a hátrányos helyzetű csoportok felzárkózását és az esélyegyenlőséget segítik elő. Lehetővé teszik például elmaradott térségek számára a felzárkózást vagy például megteremthetik a nemek közti esélyegyenlőséget, vagy a fogyatékkal élők integrációját támogatják.
• A Digitális Társadalom kategóriában olyan digitális megoldásokkal lehet nevezni, melyek valamely társadalmi csoport javát szolgálják, illetve megoldást nyújtanak többek között a következő témakörökben: elhízás, függőségek, mentális betegségek, szegénység, alapvető szükségletek kielégítése, közlekedés, hajléktalanság, élelmiszerpazarlás, közösségteremtés, megosztás alapú gazdaság.
• A Környezetvédelem és Fenntarthatóság kategóriában olyan digitális zöld innovációkkal lehet nevezni, amelyek hozzájárulnak egy ellenállóbb, klímasemleges ökoszisztéma megteremtéséhez.
„Az innovációs szektor szereplőiként nem csak feladatunk, de erkölcsi kötelességünk is, hogy katalizáljuk a kiemelt társadalmi problémák megoldását. Egy innovációs verseny inspiratív közege és a megmérettetés ténye hihetetlen módon megsokszorozza a kreatív energiákat, hogy az aktuális kihívásoknak megfelelő digitális megoldások szülessenek. Bízom benne, hogy ez a 2022-es Vodafone Digitális Díj esetében is így lesz és előremutató, a jövőnket szolgáló pályaműveket ismerhetünk majd meg” – mondta el Dr. Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának dékánja, a Vodafone Magyarország Alapítvány kuratóriumi elnöke, egyben a verseny zsűrijének tagja.
A pályaművek elbírálásában esélyegyenlőségi, befektetési, technológiai és fenntarthatósági szakértők vesznek részt. A zsűri elnöke ismét Dr. Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium digitalizációért felelős helyettes államtitkára. A hét tagú zsűri a pályázatok technológiai megvalósítása mellett azt is figyelni fogja, hogy milyen széles társadalmi csoport életére lesz hatással az adott innováció.
„A kormány célja, hogy az egyre nagyobb mértékű összekapcsoltság, a digitális eszközök, illetve a legújabb technológiák, mint az 5G, vagy a mesterséges intelligencia révén Magyarország minden polgára és vállalkozása a digitalizáció nyertese legyen. Nagy öröm számunkra, hogy ebben a piaci szereplők is partnereink, így együttes erővel tudunk elősegíteni olyan folyamatokat, amelyek minden társadalmi csoport életét jobbá tehetik a digitalizáció által. A Vodafone Magyarország Alapítvány innovációs versenye fontos platform ebben, így az elmúlt évekhez hasonlóan most is örömmel veszek majd részt a pályázatok értékelésében” – mondta Dr. Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium digitalizációért felelős helyettes államtitkára, a Vodafone Digitális Díj zsűrijének elnöke.
A Vodafone Digitális Díjra a korábbi években közel 400 pályázat érkezett, közülük 27 kapott pénzbeli támogatást vagy szakmai mentorálást.
Kategóriák:
- Digitális Esélyegyenlőség
- Digitális Társadalom
- Környezetvédelem és Fenntarthatóság
Pályázati időszak: 2021. december 9. – 2022. március 10.
Zsűri:
- Dr. Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium digitalizációért felelős helyettes-államtitkára; a Vodafone Digitális Díj társadalmi zsűrijének elnöke
- Dr. Orbán Anita, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese; a Vodafone Magyarország Alapítvány kuratóriumi tagja
- Dr. Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának dékánja; a Vodafone Magyarország Alapítvány kuratóriumi elnöke
- L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány alapítója, szakmai vezetője
- Bereczki Anna, a SMAPP LAB Kft. társalapítója, kutatásvezetője, korábbi Vodafone Digitális Díj nyertes
- Dr. Pete Gábor, a Vodafone Magyarország IoT és konvergens megoldásaiért felelős szakértékesítési igazgatója
- Zsiborás Gergő, a Forbes Magyarország vezető szerkesztője
Kapcsolódó cikkek
- Online útmutató, hogy jól segíthessünk
- Idősotthonoknak adományoz tableteket és okostelefonokat a Vodafone
- A karanténidőszak alatti példamutató tevékenységéért ismerték el a Vodafone Magyarországot
- Környezettudatos zöld autókra cseréli gépjárműflottáját a Vodafone
- A Vodafone megújítja ügyfélkiszolgáló rendszerét
- Kihirdették a 15 millió forint összdíjazású Vodafone Digitális Díj nyerteseit
- Neves elismerésben részesült a Vodafone
- Vodafone: Négyszeresére nőtt az adatforgalom az oktatási weboldalakon az érettségit megelőző időszakban
- Hamarosan lezárul a jelentkezés a Vodafone Digitális Díjra
- Kizárólag ügyfélszolgálati tevékenység céljából tartanak nyitva a Vodafone üzletei
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Reflektorfényben a fenntarthatóság: Indul a Green Awards 2025
Elindult Magyarország egyik legnevesebb fenntarthatósági pályázata, a Green Awards, amelyet a Portfolió és a Green Cloud közösen szerveznek. A Green Awards powered by Green Cloud pályázat idén már negyedik alkalommal nyitja meg kapuit azok előtt a vállalatok előtt, akik kiemelkedő zöld megoldásaikkal formálják a jövőt.
Három győztest is avattak az IAB Hungary 2024-es szakdolgozatversenyén
Az IAB Hungary március 28-án hirdette ki a 2024-es Legjobb szakdolgozat a digitális marketingről pályázat nyerteseit, akik a konzulenseikkel együtt átvehették díjaikat. A versenyt, amelyet az Atmedia, a GroupM és az OMD támogattak, a Duna Towerben, az Omnicom Media Group székházában rendezték meg.
Női példaképek a digitális gazdaságban
Harmadik alkalommal díjazták a 40 év feletti női példaképeket a digitális gazdaság területén, a pályázatot az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH) hirdette meg. A díjra gazdasági társaságok és különböző szervezetek jelölték azokat a női kollégáikat, akik kiemelkedő eredményeikkel és munkásságukkal hozzájárulnak a digitális gazdaság és technológia fejlődéséhez. Ezzel nemcsak az ő tevékenységüket ismerik el, hanem azt is, hogy példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generáció számára, és bemutathatják a 40 év feletti női munkavállalók értékeit és lehetőségeit. Az "Inspiráló női vezetők" kategóriában Rakó Ágnes, a KPMG tanácsadási üzletágának társvezetője nyerte el a díjat.
Új pályázati lehetőségek a televíziós műsorkészítők számára
A Médiatanács március 11-i döntésének eredményeként ismét elérhetővé válik a pályázati lehetőség a televíziós műsorkészítők számára. Az ülés során a testület egy médiaszolgáltatót bírságolt meg burkolt kereskedelmi közlemény közzététele miatt, és további eljárásokat indított médiafelügyeleti hatáskörében. Az NMHH egy külföldi társhatóságtól is kedvező választ kapott egy műsorszám korhatár-besorolásával kapcsolatos jelzésére.
Digitális fejlődés az iCentre segítségével – Pályázat általános- és középiskoláknak
Indul az iSkola pályázat, amelynek keretében egy iskolai intézmény nettó 2 000 000 forint értékben kaphat oktatási célra felhasználható termékeket és szolgáltatásokat az iCentre kínálatából.