Ők a 2021-es Év Gyára shortlistesei!
2021-ben hetedik alkalommal hirdette meg a GyártásTrend magazin kiadója, a PPH Media az Év Gyára versenyt, amelyben Magyarország legjobban működő gyártóvállalatait keresik.
A pályamunkákat ebben az évben is a Process Solutions Group értékelte, mint a korábbi években. Illetve egyes kategóriákban további szakértők bevonása történt, az E.ON Hungária Zrt. (energiahatékonyság kategória), illetve a SZTAKI (ipar 4.0 kategória) is kivette a részét a pályázatok elbírálásából. Így a már ismert és működő szempontrendszer szerint rangsorolták a nevezett gyárakat. A versenyzőkre még a helyszíni auditok várnak – a gyárlátogatások során kapott pontszámok határozzák majd meg a végleges eredményeket.
Visszatérő és új vállalatok is találhatók a nevezett, illetve a shortlistre került cégek listáján, több iparágból is. A korábbi évekhez hasonlóan nemcsak a tevékenységi körüket tekintve, hanem árbevételüket illetően is jelentősen eltérnek egymástól, ezért idén is külön értékelik a kkv- és nagyvállalatokat.
Ennek megfelelően a 2021-ben nevezett vállalatok szűkített listája a következőképpen alakul:
• Bridgestone Tatabánya Kft.
• CE Glass Zrt.
• Continental Automotive Hungary Kft.
• Electraplan Kft.
• IBM DSS Kft.
• KALL Ingredients Kft.
• Ökotej Zrt.
• R-Water Kft.
• Vajda Papír Kft.
Az egyes kategóriákban – a pontszámok függvényében – születik majd egy kkv és egy nagyvállalati nyertes, az összetett győzelmet pedig olyan cégek szerezhetik meg, amelyek több kategóriában is pályáztak, és azok közül legalább egyben első helyezést értek el. Az összetett Év Gyára díjat a korábbi évekhez hasonlóan most is külön osztják ki a 3 milliárd forint alatti, a 3–15 milliárd közötti, valamint a 15 milliárd feletti éves nettó árbevétellel rendelkező vállalatoknak.
A verseny következő fázisában a PPH Media szakmai partnereiből és a kiadó képviselőiből álló csapat helyszíni auditokon értékel majd, személyesen felkeresve a shortlistre került vállalatokat. Ezt követően az összesített eredményeket a szakértői zsűri előtt a Process Solutions Group prezentálja, amelyben a támogató vállalatok, a főtámogató Vodafone Business, a kategóriatámogató E.ON Hungária Zrt., továbbá a partnerek, az Ipar Napjai, az Automotive Hungary kiállítások, valamint a SZTAKI és az EPIC InnoLabs kollégái értékelik a versenyzőket.
Az eredményhirdetésre és az ünnepélyes díjátadásra májusban kerül sor az érvényben lévő járványügyi szabályozások betartásával.
Kapcsolódó cikkek
- Az „új normális”-hoz alkalmazkodva várja a nevezőket idén az Év Gyára Díj
- Startol az Év Gyára verseny
- Kihirdették az Év Gyára verseny nyerteseit
- Melyik lesz 2020 legjobb gyára?
- Díjazták a Continental budapesti gyárát az „Év Gyára” megmérettetésen
- Két fődíjas az Év Gyára 2019 versenyen
- Évről évre színvonalasabb az Év Gyára megmérettetés
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.