A Siemens digitális ikrekkel nyúl a hidrogénhajtású repülők szárnya alá

forrás: Prím Online, 2022. március 16. 10:03

A digitális ikrek technológiájával segíti a repülőgépek zöldhidrogén-infrastruktúrájának fejlesztését a Siemens és az egyesült királyságbeli projektpartnere, a Protium. A két cég az üzemanyag-utántöltő megoldás fejlesztését és tesztelését fogja jelentősen felgyorsítani ezzel a megközelítéssel.

Többszörös előnnyel szolgál ugyanis a tankoló rendszer digitális modellje. Segítségével a fejlesztők nemcsak könnyebben finomhangolhatják az infrastruktúra felépítését, hanem a várható, valós teljesítményt is szimulálhatják és optimalizálhatják, lecsökkentve a költséges prototípuskészítés folyamatát.

 

 

 

A zöld hidrogén kiválthatja a hagyományos, fosszilis üzemanyagokat, így nagyban hozzájárulhat a nettó kibocsátásmentesség eléréséhez. A jelenlegi technológiák azonban nem teszik lehetővé a gyors utántöltést, ezért a hidrogén egyelőre nem számít kereskedelmileg életképes választásnak a légi közlekedésben. 

 

 

A digitális ikrek technológiája viszont az újratöltő rendszerek tervezésén túl a feljövő hidrogéntechnológiák, a képességek és a lehetőségek jobb megértését is segíti, amivel elterjedésüknek és a klímaváltozás elleni küzdelemnek is új lendületet adhat. A Siemens ezért a tiszta energia területén az újítók széles körével együttműködik, termékfejlesztésüket és gyorsabb piacra lépésüket fejlett folyamatmodellező technológiával egyaránt támogatja.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

EY-Parthenon: Új márka, egykapus ügyfélélmény

Az EY globálisan egységesíti tranzakciós tanácsadási üzletágát és a vállalati stratégiával foglalkozó EY-Parthenon csapatát, közös márkanév alatt működtetve tovább ezeket a területeket. Ez a lépés az ügyféligényekre reagálva erősíti meg a két terület közötti szinergiákat, és biztosít egységes, integrált tanácsadási élményt. Az új működési modell lehetővé teszi, hogy a vállalatok még komplexebb és összehangoltabb támogatást kapjanak növekedési, fejlesztési vagy stratégiai döntéseikhez. A márka mögött 25 000 szakember dolgozik, 150 országban.

2025. április 18. 16:03

Mi jön a fal után? – Automotive Summit 2025

Ezzel a provokatív kérdéssel indul 2025. május 21-én az Automotive Summit a MOL Campuson. A konferencia az autóipar jövőjét helyezi fókuszba, különös tekintettel arra, milyen szerepet tölthet be Magyarország a globális átalakulásban. A szakértők számos nézőpontból vizsgálják meg az iparág kihívásait és lehetőségeit – a mesterséges intelligencia autóértékesítésben betöltött szerepétől kezdve, az új autógyárak gazdasági hatásán át, egészen a CO₂-kibocsátás jövőjéig.

2025. április 18. 10:29

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

A Microsoft mesterséges intelligenciával gyorsítja a szoftver-frissítéseket

2025. április 16. 17:51

Adatvédelmi nap a GDE-n: Fókuszban a kiberbiztonság és a tudatosság

2025. április 15. 14:43

A Pentagon az informatikai tanácsadókon spórol

2025. április 11. 13:12

Az év legolvasottabb online tartalmai

2025. április 9. 20:39