600 milliós száloptikai fejlesztés az oktatási intézmények számára
Az oktatási intézmények és az adatközpontok között exponenciálisan növekvő adatátviteli igények miatti fejlesztést nyert el a Delta Systems, a Delta Technologies Nyrt. 100 százalékos tulajdonú leányvállalata által vezetett konzorcium. A 637.8 millió forintos megbízás alapján az országos iskolai hálózatokhoz kapcsolódó új gerinchálózati csomópontokat látják el DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) technológiával, annak érdekében, hogy a meglévő optikai kábelek bővítése, avagy újabbak bérlése nélkül tudják kielégíteni az intézmények adatátviteli igényeit.
Nagyértékű, 637 millió forintot meghaladó oktatási informatikai gerinchálózat fejlesztési munkát nyerte el a Delta Systems, a Delta Technologies Nyrt. 100 százalékos tulajdonú leányvállalata által vezetett konzorcium. Az átviteltechnikai hálózati eszközök és kiegészítők beszerzésével, valamint a kapcsolódó szolgáltatások teljesítésével kapcsolatos implementációs feladatok az eszközök szállítása után kezdődhetnek, a teljes projekt megvalósítására a konzorciumnak 120 nap áll rendelkezésre. A megbízás értelmében a fejlesztés központi része a DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) optikai hullámhosszosztásos technológia kiépítése kielégíti az oktatási intézmények adatközpontjai közötti folyamatosan növekvő sávszélesség igényeit, valamint támogatja a hálózati adatbiztonság és a redundancia növelését.
„A hazai oktatási informatikában járatos vállalatként büszkék vagyunk arra, hogy részesei lehetünk az országos Diákháló hálózat fejlesztésének, a Digitális Jólét Gerinc bővítésével. A megbízás révén a száloptikai átviteltechnika kiépítésével olyan előnyöket tudunk biztosítani az oktatási intézmények számára, amelyek adatátviteli sebesség, biztonság és költséghatékonyság szempontjából jelenleg nem helyettesíthetőek más technológiákkal.” – mondta Vidra László, a Delta Systems ügyvezető igazgatója.
A DWDM technológia alkalmazásával a meglévő optikai kábelek bővítése vagy újabbak bérlése nélkül válik kivitelezhetővé az exponenciálisan növekvő adatátviteli igények kielégítése. A Delta Systems konzorciuma az adatátviteli technológiák tervezésével, kiépítésével és üzemeltetésével biztosítja az informatikai hálózatok működését, az egymástól nagyobb fizikai távolságban működő, de logikailag egy rendszert alkotó hálózatok összeköttetését.
Kapcsolódó cikkek
- NATO beszállítóvá vált a Delta Systems
- 5 milliárddal nagyobb árbevételt vár 2021-22-es üzleti évére a Delta Technologies Nyrt.
- Közel két és fél milliárdért kaphatnak új laptopokat az általános iskolások és tanáraik
- 200 milliárd forintos kiberbiztonsági projekt tagja lett a Delta Systems
- Közzétette féléves pénzügyi jelentését a Delta Technologies
- Felhőcampus születik Zalaegerszegen
- Lezárult az 1,3 milliárdos tranzakció a Delta Technologiesnál
- Delta csoport: 4 milliárdos IT fejlesztés a Dunaújvárosi Egyetemnek
- Több mint fél milliárd forint összegű támogatást nyert el a Delta Systems Kft.
- Mintegy 105 milliárd forint értékű keretmegállapodás részese a Delta Systems Kft.
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.