Internettel kapcsolatos pályázatok gyerekeknek és fiataloknak
2023-ban 20. alkalommal rendezik meg az Európai Unió tagállamaiban, így hazánkban is a Biztonságos Internet Napot (SID). A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, mint az európai Safer Internet Program (SIP) konzorciumvezetője, két pályázatot is kiírt az eseményhez kapcsolódva gyerekeknek.
Az egyikben rövid videót kell a fiataloknak készíteniük, a másikban pedig egy jelenetet építeniük legóból – ez utóbbi a kisebbeknek is tökéletes feladat. Mindkét pályázat az internetbiztonsághoz, a világháló okos használatához kapcsolódik. A mögöttünk lévő években fokozódott a gyerekek online jelenléte, ezzel párhuzamosan sajnos a virtuális térben elkövetett visszaélések, bűncselekmények is elszaporodtak. Éppen ezért most kiemelten figyelni kell a gyerekek „virtuális” biztonságára is!
1. Videópályázat – Használd okosan a netet, és nyerj!
Nyertél már valaha azzal, hogy okosan internetezel? Most itt a lehetőség!
Az elmúlt években arra kértünk Titeket, hogy hívjátok fel társaitok figyelmét a biztonságos internethasználatra, és váljatok az „internet ászaivá”. A mostani pályázatunkban arra buzdítunk Titeket, hogy mutassátok meg – a biztonságos internethasználat szabályait betartva –, milyen jó dolgokra használható a világháló, és hogyan segíthet a mindennapokban.
Készítsetek önállóan egy barátaitoknak, kortársaitoknak szóló, meggyőző, minimum 15 – maximum 30 mp-es rövid videót arról, hogy a veszélyek mellett milyen hasznos dolgokra (pl.: tájékozódás, kapcsolattartás stb.) használható az internet! A videó bármilyen platform segítségével elkészíthető. A szakmai zsűri a kreativitást is pontozza!
Terjedelem: a videó hossza min. 15-max. 30 mp lehet
Beküldési mód: elektronikusan, a sid2023@gyermekmento.hu e-mail címre, a videó linkjének beküldésével
Beküldési határidő: 2023. január 15., éjfél
Kik jelentkezhetnek?
- 13-15 évesek
- 16-18 évesek
Egyéni díjazás a fenti két korcsoport szerint:
A beérkezett videókat a fenti két korcsoporton belül szakmai zsűri bírálja el. Az első hét helyezett értékes ajándékokat kap, valamint meghívást az Európai Unió tagállamaiban immáron 20. alkalommal megrendezendő Biztonságos Internet napra (SID), ahol izgalmas programokkal várjuk őket.
A részletekről a győzteseket időben értesíteni fogjuk! A legjobb videókat később, a Safer Internet Program (SIP) keretében felvilágosító, figyelemfelkeltő céllal szeretnénk használni, terjeszteni, erről beleegyező nyilatkozatot fogunk kérni az alkotóktól.
2. Légy az internet ásza, és alkoss legóból!
Készítsd el legóból a Google Interland játékát, és nyerj értékes ajándékokat! Mutatjuk, hogyan!
Ismeritek a Google „Legyél az internet ásza!” program Interland online társasjátékát? Az Interland szórakoztatva oktatja a gyerekeket a biztonságos internethasználat praktikáira, a játék a saferinternet.hu oldalon érhető el.
Készítsetek akár önállóan, akár csoportosan legóból egy olyan építményt, jelenetet stb., amely az Interland játékról eszetekbe jut! A szakmai zsűri a kreativitást is pontozza!
Beküldési mód: elektronikusan, a sid2023@gyermekmento.hu e-mail címre, az alkotásról készült fénykép beküldésével
Beküldési határidő: 2023. január 15., éjfél
Kik jelentkezhetnek?
- Általános iskola alsó tagozatos tanulói (1-4. évfolyam)
- Általános iskola felső tagozatos tanulói (5-8. évfolyam)
- Középiskolai tanulók (9-12. évfolyam)
Díjazás a fenti három korcsoport szerint:
A beérkezett műveket a fenti három korcsoporton belül szakmai zsűri bírálja el. Az első hét helyezett értékes ajándékokat kap, valamint meghívást az Európai Unió tagállamaiban immáron 20. alkalommal megrendezendő Biztonságos Internet napra (SID), ahol izgalmas programokkal várjuk őket.
A részletekről a győzteseket időben értesíteni fogjuk!
A legjobb alkotásokat később, a Safer Internet Napon (SID) ki fogjuk állítani.
A jelentkezési lapon kívül kérjük, hogy minden pályázó küldje vissza a hozzájárulási nyilatkozatot is!
További információ a pályázattal kapcsolatban: sid2023@gyermekmento.hu vagy a +36 70 708 0573
További információ a Legyél az Internet Ásza programról: www.saferinternet.hu/legyel-az-internet-asza
Kapcsolódó cikkek
- Jellemzően nem magyar szervereken tárolják a pedofil tartalmakat
- Biztonságos Internet Nap 2022
- A Vodafone Alapítvány bemutatta vadonatúj e-learning képzését, a NetGurut
- Netezz biztonságosan, és legyél TE is az internet ásza!
- Oktatási program indul a magyar gyermekek online biztonságáért
- Véget ért a XI. Médiakonferencia
- A média hatása a gyermekekre és fiatalokra
- Türelmesebbé tette az embereket a kibertérben a járvány
- Családok és adatok veszélyben
- A Biztonságos Internet Napra időzíti online sorozatát a Da Vinci Media
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.