Idén már 22 országban nyílik meg az EIT Digital Venture Program
Idén először jelentkezhetnek magyar vállalkozások az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) korai fázisú start-upoknak szóló akcelerátorprogramjába. A nyolchetes, immár 124 cég elindulását elősegítő EIT Digital Venture Program keretében összesen akár 25 000 eurónyi támogatáshoz is juthatnak a legígéretesebb csapatok.
Az Európai Unió innovációs szervezete hat éve indította el az EIT Digital Venture Programot azzal a céllal, hogy a korai fázisú vállalkozások piacra lépését támogassa a Baltikumban, Kelet-és Dél-Európában. A program komoly teljesítménnyel büszkélkedhet, már több mint 200 vállalkozót támogatott az elindulásban, és 124 cég alapításában játszott szerepet, amelyek közül azóta több is komoly befektetéshez jutott és jelentős ügyfelekkel szerződött. A program immár 22 európai országból fogad pályázatokat (a teljes lista itt látható), és 2023-ban a lista három új nagy piaccal bővül: Olaszországban, Spanyolországban és Magyarországon működő csapatok is indulhatnak.
8 hetes képzés és segítség a cégalapításban, kezdő finanszírozásban
A kiválasztott csapatok egy nyolchetes intenzív akcelerátorprogramon vehetnek részt. A képzés mindenekelőtt a minimálisan működőképes termék (MVP) fejlesztésére fókuszál, és segít a vállalkozóknak a cégalapításban, a finanszírozás előteremtésében is. A képzést lezáró „Pitch Days” alatt a csapatok lehetőséget kapnak arra, hogy korai fázisú befektetők, potenciális ügyfelek és technológiai szakértők számára prezentálják üzletüket.
„Nagyon izgatottak vagyunk, hogy részesei lehetünk az EIT Digital Venture Program magyarországi indulásának! Mi a Lunar Programnál szilárdan hiszünk abban, hogy a magyar startup ökoszisztéma sokat tud nyújtani a szélesebb európai közösség számára is. Reméljük, hogy ezzel az együttműködéssel még közelebb hozzuk a tehetséges magyar csapatokat az európai üzleti- és szakmai kapcsolatokhoz és elősegítjük a nemzetközivé válásukat.” – emelte ki Jakab Kitti, az inkubációs program magyarországi vezetője és a Lunar Program alapítója.
Akár 25 ezer euró támogatás
Minden csapat egy kezdő 5 000 eurós támogatási részletet kap. Ehhez további 10 000 euró jár azoknak, akik befejezik a programot és megalapítják a startupot. Végül pedig az első tíz vállalkozás, amely legalább 50 000 euró finanszírozást szerez magánbefektetőktől november végéig, egy további 10 000 eurós díjat kap, így összesen 25 000 euróra emelve az EIT Digital teljes támogatását.
„Az immár hatodik alkalommal meghirdetett EIT Digital Venture Program már bizonyította, hogy kiváló lehetőséget biztosít a korai fázisú vállalkozói csapatoknak arra, hogy megalapozzák deep tech cégüket és csatlakozzanak Európa legnagyobb digitális innovációs ökoszisztémájához. Izgatottan várom, milyen megoldásokkal rukkol elő a vállalkozók új generációja a most kapott támogatással és erőforrásokkal” – mondta el Mirko Tadic, az EIT Venture Program vezetője.
Az EIT helyi partnerek közreműködésével valósítja meg a programot: Magyarországon a Lunar, Olaszországban a Dock3, Spanyolországban az Universidad Politécnica de Madrid működik közre a lebonyolításban. Az új partnerek illusztris sorba csatlakoznak: Görögországban a Found.ation, Romániában a Techcelerator, Lengyelországban a KTP, Csehországban és Szlovákiában a JIC, Portugáliában a BGI, Szlovéniában a Ljubjanai Egyetem (SEB), Litvániában a LIC a helyi partner.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar nők és kisebbséghez tartozó vállalkozók jelentkezését várja a Morgan Stanley
- Magyar diákok az unió egyik legbefolyásosabb digitális innovációs egyetemi képzésén
- Új pályázatokat indít az EIT Digital
- Rehabilitációs platformot indít az ELTE Informatikai Kara
- COVID-19 adatelemzési verseny
- A MOL is az EIT Digital tagjai között
- Innovációs elitklubhoz csatlakozott a Tungsram
- Kiosztották az EIT Digital Challenge 2018 díjait Brüsszelben
- Megvan a legjobb 25 európai deep tech cég az EIT Digital idei brüsszeli scaleup döntőjére
- Kétszáz európai, köztük több magyar startup indul az EIT Digital scaleup versenyén
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Együttműködési megállapodást jelentett be a SentinelOne és a Lenovo
Többéves együttműködést jelentett be a SentinelOne és a Lenovo, amely keretében Lenovo felhasználók millióinak teszik elérhetővé világszerte a mesterséges intelligencia által vezérelt végpont alapú biztonságot. A Lenovo a SentinelOne iparágvezető Singularity Platformját és generatív AI funkcióit (Purple AI) építi be új PC-ibe, valamint olyan frissítéseket kínál a felhasználóknak, amivel bővíthetik a ThinkShield biztonsági portfólióját és autonóm módon védhetik meg az eszközöket a modern támadásoktól.
Magyar biotech startup került be az AWS globális AI programjába
Az Amazon Web Services (AWS) bejelentette, hogy a mesterséges intelligenciával rákellenes megoldásokat kutató biotech céget, a Turbine-t, egyetlen magyarként beválasztották az AWS Global Generative AI Accelerator 10 hetes programjába, amelybe globálisan mindössze 80 vállalkozás került be idén.
Bemutatták a legújabb Iveco modelleket Miskolcon
Az Iveco Miskolcon mutatta be először teljesen megújult haszongépjármű-palettáját, amely járművek a személyautók kényelmével és tudásával veszik fel a versenyt. Az esemény azonban nem csak a járművek újdonságaira hívta fel a figyelmet, hanem hivatalosan megnyitották a régió egyik legkomplexebb létesítményét is, amely a járművek és sofőrjeik számára egyaránt biztosít feltöltődést és professzionális kiszolgálást.
Az LG és a Mo-Sys közösen fejleszti megoldásait a virtuális produkciós stúdiók számára
Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy részesedést szerzett a virtuális gyártási megoldások és a kamerarobotika piacvezető fejlesztőjeként ismert Mo-Sys Engineeringben (Mo-Sys). A stratégiai korai fázisú befektetés és partnerség bővíti az LG képességeit a virtuális gyártási és műsorszórási technológiai szegmensekben, és lehetővé teszi, hogy a vállalat kifinomult hardver- és szoftveralapú megoldások átfogóbb kínálatát nyújtsa.
Hogyan alakítják át az AI PC-k a vállalati IT-rendszereket?
A beépített mesterséges intelligencia funkciókat tartalmazó személyi számítógépek piaca elképesztően gyors ütemben nő, amivel a vállalatoknak is lépést kell tartaniuk a hatékony és sikeres működés érdekében.