Több tízmillió forintos ösztöndíjprogram indul a Huawei támogatásával
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jelenlétében, Pekingben írták alá a megállapodást a Huawei SEEDs ösztöndíjprogramja keretében megvalósuló támogatásról a globális infokommunikációs megoldásokat szállító vállalat és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem képviselői. A SEEDs ösztöndíjprogram célja a technológiai területekre vonatkozó tehetséggondozás, például az 5G-vel kapcsolatos hallgatói kutatások támogatása. A több tízmillió forintos ösztöndíjalap olyan projektekre is fordítható, amelyek magukban foglalják a technológia bevonását a környezetvédelembe, vagy akár a technológiai átalakulások, a digitális ökoszisztéma, a digitális gazdaság és társadalom tanulmányozását.
A Huawei SEEDs Ösztöndíjprogramot 2021-ben indította el a Huawei Technologies Európában, tizenkét országban, hogy a legtehetségesebb és legambiciózusabb diákokat segítsék karrierjük fejlődésében. A magyar egyetemek közül korábban a Pécsi Tudományegyetem, a győri Széchenyi István és az Óbudai Egyetem csatlakozott közel 30 hallgatói projekttel, s több, az Országos Tudományos Diákköri Konferencián sikerrel szereplő munka is született. Így a pécsi egyetem Pollack Mihály Műszaki Karának hallgatója, Simon Dóra műszaki tudományi szekciójában I. helyezést ért el. Komplex kutatást végzett a virtuális valóság (VR) balesetvédelmi oktatás fókuszú, építéshelyi felhasználásának területén.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem csatlakozását a SEEDs ösztöndíjprogramhoz a magyar külgazdasági és külügyminiszter hivatalos kínai útja során írta alá Falyuna Nóra, az egyetem rektori kabinetvezetője és Xie Qiulian, a Huawei Technologies Hungary ügyvezető igazgatója.
Xie Qiulian elmondta: „A Huaweinél fontosnak tartjuk, hogy megismertessük a legújabb technológiákat a fiatal tehetségekkel, és megmutassuk nekik, hogyan változtathatja meg a tudomány és a technológia a világot. 2008-ban világszerte elindítottuk tehetségfejlesztő önképző, tanulmányi programunkat, a Seeds for the Future-t, amelyben eddig mintegy 4000 európai diák vett részt nagy sikerrel. Ezért úgy döntöttünk, hogy a SEEDs-et kiterjesztjük és létrehozunk egy ösztöndíjprogramot is. Új partnereként azért választottuk a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet (NKE), mert kiemelt figyelmet fordítanak olyan, napjainkban égető témákra, mint a környezetvédelmi, vízgazdálkodási szakemberek képzése, a kínai gazdaság vagy technológia kutatása”.
A magyar leányvállalat először 2014-ben kötött egy támogatási megállapodást az egyetemmel, majd 2021-ben a technológia és a természetvédelem fontos összefüggéseire mutatott rá az a projekt, amely során a vállalat elkezdte napelemekkel segíteni az NKE Víztudományi Karán a kutatók munkáját. Az NKE kutatói távérzékelési alkalmazások tesztelésébe és fejlesztésébe kezdtek a gemenci Duna-holtágak felméréséhez, amelynek fókuszában az úgynevezett Multibeam berendezésekkel végezhető mederfelvétel áll. Ez az eljárás a vízfelszín alatt lévő folyófenék széles sávjának rendkívül precíz felmérését végzi, továbbá a víz alatti objektumok feltárását is közvetlenül szolgálja, amelynek katasztrófavédelmi és vízkárelhárítási vonatkozásai is vannak. A kutatóknak a mérésekhez szükséges a folyamatos villamosenergia-ellátás, aminek a nemzeti parkban környezetkímélőnek, illetve könnyűnek és hordozhatónak kell lennie. A Huawei olyan mobil napelemes megoldást dolgozott ki az akkumulátorok töltésére, amellyel az energia az oktatási és kutatási célokat is szolgáló, mozgásban lévő mérőhajón is felhasználható.
Az NKE és a Huawei 2022 őszén kötött további együttműködési megállapodást tehetséggondozási és a kutatási támogatásáról, amelyet a most aláírt szerződés dolgozott ki.
A megállapodás kapcsán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter elmondta, a kormány külgazdasági stratégiájának egyik fő pillére továbbra is a Kínához fűződő gazdasági kapcsolatok. „Ebben a legfontosabb szerepet az olyan vállalatok játszák, mint a Huawei, amely Magyarországon nemcsak befektet, munkahelyeket teremt, hanem megosztja a technológiai tudást, aktívan támogatja a hazai felsőoktatást”.
„A támogatási szerződés jelentős mérföldkő Egyetemünk és a Huawei Technologies Hungary közti együttműködésben. Öröm számunkra, hogy a Huawei pénzügyi és szakmai segítséggel támogatja a vonatkozó oktatási, kutatási tevékenységeinket, rendezvényeinket, ösztöndíjak finanszírozását. – mondta Falyuna Nóra, az egyetem rektori kabinetjének vezetője az aláírást követően. – Az együttműködés igazi nyertesei azok lesznek, akik a Huawei segítségével a legmodernebb technológiákat tanulmányozhatják” – hangsúlyozta.
Kapcsolódó cikkek
- Európában is bemutatkoztak a Huawei új csúcskategóriás okoseszközei
- A Petal Ads hirdetési szakértői exkluzív mesterkurzust tartanak a hamburgi OMR Fesztiválon
- Az „Év legjobb alternatív alkalmazás-áruháza” díjban részesítették a Huawei AppGallery-t
- Százezer milliárd dollárt hoz a digitalizáció a következő évtizedben
- Kutatás: a letöltött okostelefonos appok fele nincs használatban
- 10 ezer amerikai dollárt nyerhetnek a Huawei XMAGE Awards fődíjasai
- Az okosórák és okoskarkötők lettek az idei év legnépszerűbb fitnesz trendjei
- A Huawei nyújtotta be a legtöbb szabadalmat Európában tavaly
- A növekedés új szakaszába lépett a Huawei hirdetési platformja, a Petal Ads
- Új csúcskategóriás okoseszközöket mutat be a Huawei Európában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megújult a Telekom Hello Biznisz
A vállalkozások fontos szerepet játszanak a gazdaságban és a mindennapjainkban, hatásuk nagyobb, mint gondolnánk: előreviszik, tuningolják az országot. A Telekom megújult platformja éppen ezért a vállalkozások működését segíti.
Robotokat is épít az OMODA és JAECOO autók gyártója, a Chery Group
A vevők tájékoztatását végző asszisztens egy autószalonban, vagy éppen az idős és magányos emberek otthoni egészségügyi felügyeletét ellátó segítő – számos területen lehet alkalmazni Mornine-t, a Chery Group és az AIMOGA közös fejlesztésű humanoid robotját. A Chery idei innovációs konferenciáján megmutatta, hogy a robotok már most is milyen sokoldalúan támogathatják az embereket és a vállalkozásokat.
Együttműködik a Menedzserek Országos Szövetsége és a VOSZ
A Menedzserek Országos Szövetsége és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) ünnepélyesen aláírta stratégiai együttműködési szerződését, amely megerősíti a két szervezet közötti együttműködést a vállalkozásvezetők továbbképzése és oktatása terén.
Mobilitás és környezet: a jövőbe mutató járműiparról tartott konferenciát a Széchenyi-egyetem
Újabb állomásához érkezett a tizenegyedik éve megrendezett Felsőoktatási Társadalmi és Gazdasági Együttműködések Konferencia a győri Széchenyi István Egyetem Közúti és Vasúti Járművek Tanszéke, valamint Járműipari Kutatóközpontja szervezésében. A „Mobilitás és környezet” címet viselő kétnapos tudományos esemény idén a jövőformáló járműipari kutatásokra fókuszált.