Az Epson támogatásával tör előre az űrrobotikai startup
A sokoldalú űrrobotokat fejlesztő japán startupot, a GITAI-t érintő újabb befektetési körről döntött az Epson azok után, hogy két éve már bizalmat szavazott a világűrben munkaképes, biztonságos és megfizethető munkaerőt fejlesztő cégnek. Ezzel a GITAI egyenrangú partnere lesz a világ vezető űrhajózási vállalatainak.
Mivel a GITAI továbbra is lenyűgöző teljesítményt és jelentős technológiai fejlődést mutat, az Epson úgy döntött: kiszélesíti a kezdeti, 2021-es együttműködést: az Epson X Investment Corporation további befektetést hajtott végre az általános célú űrrobotokat fejlesztő cégbe. Az alábbi linken elérhető videó bemutatja GITAI robotokat munka közben.
A várakozás megalapozott: az űrfejlesztés felgyorsulása – beleértve a holdi erőforrások fejlesztését, a Mars feltárását, vagy a Nemzetközi Űrállomás (ISS) kereskedelmi hasznosítását – a világűrben végzett különféle munkák gyors növekedését eredményezi. Az új űrállomások, holdi és marsi bázisok építésében megjelenő munkák potenciálisan veszélyesek, ráadásul jelenleg csak űrhajósok képesek elvégezni őket, akiket óriási költséggel kell kiképezni és a helyszínre szállítani.
A GITAI ehhez képest sokoldalú űrrobotokat fejleszt és értékesít, amelyek biztonságos és megfizethető munkaerőként szolgálnak majd az űrállomásokon belüli és kívüli feladatokhoz, a Föld körüli pályán, valamint a Holdon és a Marson. Ezzel jelentősen mérsékelhetők az űrhajósok terhei és a rájuk leselkedő veszélyek, miközben az űrmunkával kapcsolatos szállítási és képzési költségeket is kordában lehet tartani. A japán robotépítő startup 2021 óta folyamatosan remek eredményeket ér el: holdi munkarobotokat és űrhajón kívüli robotokat fejlesztett, valamint sikeresen végzett fedélzeti kísérleteket az ISS-en lévő demonstrációs modellekkel.
„A mostani befektetés nagyon erős hozzájárulás a jövőképünk megvalósításához” – mondta Fábián Miklós, az Epson Magyarország kereskedelmi vezetője, utalva az Epson 25 Renewed vállalati vízióra: ennek ugyanis része, hogy a környezeti hatásokat csökkentő termelési rendszerek támogatásával vagy együttműködésben történő megalkotásával ösztönözzék az innovációt a gyártásban. Márpedig a GITAI űrrobot-technológiája potenciális felhasználója az Epson robotikai üzletága alkalmazásainak.
Kapcsolódó cikkek
- Egymillió eurós tőkeinjekciót kapott a Munkahelyeink.hu karrierportál
- Az erdei ökoszisztéma helyreállítására kötött szövetséget az Epson és a WWF
- Zöld gasztroreformot hirdet a magyar startup
- Több mint 10 éves csúcson a magyar M&A piac
- Évente több százezer forint megtakarítást hozhat a piezotintás nyomtatás
- 5 tipp a tökéletes otthoni moziélmény megteremtéséhez
- Az ABB befektet az OKTO GRID-be
- Az Epson új tintasugaras fotónyomtatókkal és nagy formátumú nyomtatókkal bővíti termékkínálatát
- Fenntartható divat debütált a párizsi Haute Couture divathéten
- Elméletben már zöldek vagyunk, a gyakorlatban viszont van hova fejlődni
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felhasználói visszajelzések formálják az új MÁV+ appot
Egy héttel ezelőtt, 1500 tesztelő részvételével indult el a MÁV-csoport új mobilalkalmazásának bétatesztje. Az informatikai szakemberek folyamatosan feldolgozzák a beérkező visszajelzéseket, hogy a jövő heti hivatalos bevezetésre a tesztelők által jelzett kisebb hibák már kiküszöbölésre kerüljenek.
Cápák között Győrben
Balogh Péter – vagy ahogy sokan ismerik, Balogh Petya – startupper, angyalbefektető, mentor és a Cápák között című tévéműsor egyik cápája, a Széchenyi István Egyetem Spinoff Extra programjának vendége volt. Az előadó nemcsak saját életútját osztotta meg, hanem értékes tanácsokkal is ellátta azokat a fiatalokat, akik vállalkozás indításán gondolkodnak.
Zöld energia az európai gyógyszeripar és egészségügyi ágazat számára
A Schneider Electric Energize programjának keretében egy négy céget tömörítő vásárlói csoport 10 évre szóló megállapodást kötött évi 245 GWh megújuló energiaforrásból származó áram beszerzésére. A program „Sustainability Business” üzletága a tárgyalások során tanácsadóként segítette a szerződést aláíró cégeket.
AI forradalom a pénzügyi szektorban is
A mesterséges intelligencia (AI) forradalmának egyik legnagyobb haszonélvezői várhatóan a pénzintézetek és pénzügyi szolgáltatók lesznek, amennyiben nem áldozzák fel a fogyasztói és felhasználói bizalmat a gyors eredmények érdekében. Az innováció és a bizalom fenntartását célzó uniós szabályozás 2026. augusztusáig fokozatosan lép életbe. A közelmúltban a KPMG Magyarország magyar és nemzetközi szakértői, valamint ügyfélkörük képviselői üzleti beszélgetést tartottak a témában.