Szervezetfejlesztési trendek – 2024. Teljes csere!
A mesterséges intelligencia (MI), az automatizáció és a digitalizáció nem tűri a hagyományos szervezeti modelleket. Ezt tudnunk kell, amikor a fejlődés mellett döntünk. Mert perceken belül mindenhová be fog gyűrűzni a gépi intelligencia. Ez a témája az idei Szervezetfejlesztési trendek konferenciának. Az erős figyelmeztetés és segítség a kkv-döntéshozóknak szól. Még időben változtatniuk kell a vállalati szervezeten. Mégpedig teljesen le kell cserélni a régit.
Olyan vállalati szervezetet kell építeni, vallják a konferencia előadói, amely teljes digitális alapokon áll és MI-kompatibilis. Az új adatvezérelt szervezet legyen befogadó az MI egyre fejlettebb verzióira, azok könnyen, gyorsan beépüljenek és előnyeik azonnal kiaknázhatóak legyenek. Ha nem használjuk ki az MI előnyeit, elveszthetjük piaci versenyképességünket.
Az AI korában már nem lehet a hagyományos szervezeti modellben gondolkodni. Új stratégia és szervezeti kultúra kell. Ember és gép harmonikus együttműködésének meg kell valósulnia. A technológia feladata a produktivitás, a munkatársaké pedig a hozzáadott érték új szintre emelése.
Az új szervezet emellett rugalmas, alkalmazkodó- és változásképes, agilis és stressztűrő kell legyen. Mert a bizonytalan világ még itt marad egy darabig.
A humántranszformáció lesz talán a legnehezebb. A digitális írástudás már nem elég. Ki kell terjeszteni a munkatársak szakértelmét az MI-alkalmazások pontos utasítására és ellenőrzésére.
Lépjük meg, különben elfut mellettünk a világ! – figyelmeztetnek a szakemberek.
A PP Konferenciaközpont – BKIK rendezők az idei szeptember 14.-i Szervezetfejlesztési trendek című konferenciára várják azokat a kkv-döntéshozókat, vállalatvezetőket, akik már rájöttek, hogy mesterséges intelligencia, digitalizálás, adatvezéreltség használata nélkül jelentős versenyhátrányba kerül a cégük. S azt is megtapasztalták már, hogy bármelyik szervezeti részbe emelik be az MI-t, azonnal akadozni kezd a cég működése.
Sok hasznos, új tudást adnak át felkészült szakember előadók a szervezeti transzformáció meglépéséhez.
Részvétel: személyesen Budapesten szeptember 14-én vagy másnaptól videófelvételről 9,5 napon keresztül.
Earlybird díj utolsó napja: augusztus 31.
Részletes program és regisztráció: https://ppkonferencia.hu/konferenciakozpont/szervezetfejlesztes-2024/
Kapcsolódó cikkek
- Social Media trendek – 2024. Nincs marketing AI nélkül!
- Rejtett kincsek, a magyar utazók számára! IPW 2023
- Microsoft Inspire: partnerség gyorsítja az AI-transzformációt
- Dróntechnológia, MI, AR az oktatásban – a Neumann Társaság soron következő konferenciájának témái
- BME konferencia az emberközpontú MI-szabályozásról
- A NEXT 3D konferencia az additív gyártás hazai ipari alkalmazásaira fókuszál
- A Széchenyi István Egyetem újabb 32 fiatal kutatója nyerte el az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíját
- Magyarországra jön a NASCAR?
- Pénz, de honnan? 2023 – Kkv-mentő támogatások
- Konferencia a gépi tanulásról, a mesterséges intelligenciáról és a mély tanulásról
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vásárlói elégedettség szerepe a versenyképességben
A legnagyobb kihívást a magyar vállalatok számára az adathiány jelenti, amikor személyre szabott ajánlatokat szeretnének kínálni ügyfeleiknek – derül ki az EY által készített tanulmányból, amely 50 hazai marketing- és értékesítési vezetőt kérdezett meg. Az ügyfelek elégedettségére különös figyelmet kell fordítaniuk a vezetőknek, mivel ez közvetlen hatással van az üzleti teljesítményre is.
Gyors, biztonságos és hatékony: A légi szállítás szerepe a kereskedelemben
Gyógyszerek, romlandó termékek és gyártáshoz szükséges alapanyagok – ezek a leggyakoribb áruk, amelyek repülővel érkeznek a hazai cégekhez, vagy indulnak tőlük külföldre. Sok esetben a rendkívül drága termékek szállítása is gyorsabb és biztonságosabb repülővel. A hazai vállalatok legnagyobb része Kínából importál árut, de az export is jelentős mértékben jelen van.
Mesterséges intelligencia által generált könyvek árasztják el az Amazont
Az AI által generált könyvek megjelenése az Amazonon új kihívások elé állítja a könyvkiadást és a szerzői jogi szabályozást. Miközben a technológia lehetőséget ad új tartalmak létrehozására, fontos biztosítani a minőséget és a szerzők jogainak védelmét.
A jövő technológiái 2025-ben: Az MI térnyerésétől az energiaipar átalakulásáig
A mesterséges intelligencia térnyerése radikálisan átalakította a világot, és 2024-ben kiemelkedő szerepet kapott. A technológia folyamatos fejlődése és növekvő népszerűsége várhatóan idén sem fog lassulni, sőt, számos más technológiai területet is jelentős mértékben befolyásolni fog, így például a robotikát, az ellátási láncokat és az energiaipari átalakulást is 2025-ben – derül ki a Capgemini TechnoVision kiadványából.
Mobiltelefonok második élete: A Magyar Telekom újrahasznosítási megoldásai
A Magyar Telekom kutatása szerint a magyar háztartásokban átlagosan 1,7 darab, összesen mintegy 2,7 millió használaton kívüli mobiltelefon található, amelyek leginkább a fiókok mélyén rejtőznek. Az aktívan használt mobilkészülékek átlagos kora 2,8 év, és ezek 11%-a már korábban használt vagy felújított állapotban került jelenlegi tulajdonosaikhoz. A Recommerce, egy mobiltelefonok körforgását támogató európai cég adatai szerint a magyarok 41%-a nyitott arra, hogy megbízható forrásból származó felújított készüléket vásároljon. A Telekom a körforgásos gazdaság elveit követve lehetőséget biztosít arra, hogy a régi, használhatatlan készülékeket újrahasznosítás céljából leadják, a működőképeseket értékesítsék, illetve felújított készülékeket vásároljanak.