Új üzletágat indít az Egis hazánkban
Új elemekkel bővíti megszokott tevékenységeinek körét az idén alapításának 110. évfordulóját ünneplő Egis Gyógyszergyár Zrt. annak köszönhetően, hogy az elmúlt időszakban összesen 100 milliárd forintot meghaladó értékben valósított meg beruházásokat Magyarországon. A Kelet- és Közép-Európa egyik vezető generikus gyógyszeripari nagyvállalataként számontartott társaság Egis Pharma Services néven mostantól hatóanyag-bérfejlesztési és hatóanyag-bérgyártási szolgáltatásokat is kínál meglévő és új gyógyszeripari partnerei számára.
Az Egis – amely kizárólag Magyarországon végez kutatás-fejlesztési tevékenységet és itt gyártja termékeinek 100%-át – már évekkel ezelőtt, tudatos invesztíciók sorozatával kezdte kiépíteni az új szolgáltatás mögött álló kapacitásokat: az elmúlt évtizedben összesen 100 milliárd forintot meghaladó értékben valósított meg beruházásokat Magyarországon.
A fejlesztések sorában a 2015-2019 között két ütemben megvalósult hatóanyaggyártás-korszerűsítést 2022-ben az ún. Highly Potent hatóanyagfejlesztési és -gyártási beruházások egészítették ki. Ezek a – többek között daganatos megbetegedések, illetve reumás ízületi gyulladások terápiájában használatos – készítmények nagyon alacsony dózis mellett is jelentős biológiai aktivitással rendelkeznek.
A vállalatcsoport folyamatos fejlődésének következő állomását jelzi az új üzletág elindítása, amelynek keretében az Egis originális és generikus vállalatok számára is vállalja a hatóanyagfejlesztés és gyártás feladatait.
Az Egis ezen technológia-korszerűsítési beruházásainak köszönhetően gyorsabban, hatékonyabban, alacsonyabb költséggel képes gyártani – akár kis tételben is –, illetve sokfajta, jó minőségű hatóanyagot állíthat elő biztonságosan.
„A speciális berendezések és képességek mellett az egyik legnagyobb előnyünk az Egis vertikális integráltsága. Ez a hatóanyaggyártási és -fejlesztési szegmensben azt jelenti, hogy a fejlesztés legelső lépéseitől a nagyüzemi gyártásig minden folyamatot képesek vagyunk az Egisen belül megvalósítani. Mindezt ráadásul gyorsan és kiváló minőségben, köszönhetően a magasan képzett fejlesztői és szakembergárdánknak” – mondta Poroszlai Csaba, az Egis vezérigazgatója. „Büszkék vagyunk arra, hogy a legmodernebb technológiai megoldásokat alkalmazó, automatizált folyamatirányítási rendszerrel ellátott, receptvezérelt gyártósorok az előírtnál is biztonságosabb működest tesznek lehetővé, ráadásul alacsonyabb energiafogyasztás és CO2-kibocsátás mellett.”
Üzemgazdasági szempontból fontos tényező, hogy a gyártósorok multifunkcionálisak, azaz többfajta hatóanyag előállítására is alkalmasak, mindemellett igen gyorsan, rugalmasan átállíthatóak egyik termékről a másikra.
A gyógyszergyár Budapesten, a Keresztúri úton található központi telephelyén nagyüzemi gyártósorokon, több gyártócsarnokban szerves kémiai szintézisekkel állít elő köztitermékeket (intermedier) és gyógyszerhatóanyagokat. A társaság gyártóeljárásai és tevékenysége megfelel a GMP (Good Manufacturing Practice) elveknek. „A vállalatot a kezdetektől jellemző innovatív szemlélet mindig is arra sarkallt minket, hogy ne csak meglássuk, hanem proaktívan keressük a jövőbe mutató lehetőségeket. A mögöttünk álló 110 év alatt megtanultuk, hogy az innovációba vetett hit, a folyamatos fejlődés, a számos korszerű beruházás hosszú távon mindig kifizetődik. Ezt szem előtt tartva indítjuk el most hatóanyag-bérfejlesztő és -bérgyártó üzletágunkat” – hangsúlyozta Poroszlai Csaba.
Az új tevékenységgel a világ egyik legnagyobb gyógyszeripari szakkiállításán és eseményén, az október 24-26. között megrendezett barcelonai CPHI-n debütál a vállalat.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB 2023. III. negyedéves eredményei
- Új piaccal bővíti porfólióját a GLAMI divatkereső
- Újabb magyar cég állhat át a négynapos munkahétre
- Frissített ötéves tervet terjeszt a közgyűlés elé a Delta Technologies Nyrt.
- Az Eaton push-in technológiája működteti az SMF különleges palackfúvó gépeit
- Technológiai versenyfutás a teherautó- és autóbusz abroncsok terén
- Javították a Magyar Telekom hitelkockázati besorolását
- Változás a Magyar Telekom felsővezetésében
- Új kereskedelmi igazgató a CETIN Hungary Zrt.-nél
- A Xiaomi 2023 második negyedéves korrigált nyeresége 147%-kal, 5,1 milliárd jüanra nőtt
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.