Nemzetközi formatervezési díjat nyert a Continental gumiabroncsa
A Continental UltraContact NXT gumiabroncsát különleges oldalfal kialakításáért arany fokozatú elismeréssel jutalmazta az International Design Awards 2023 (IDA) zsűrije a "Járművek és közlekedés / Autós tartozékok" kategóriában. Az akár 65 százalékban megújuló, újrahasznosított, és újrahasznosításra alkalmas anyagokat tartalmazó nyári abroncs a Continental eddigi legfenntarthatóbb terméke.
„Az abroncs tervezésekor az volt az elképzelésünk, hogy a fenntarthatósági törekvéseket formai jegyekben is megjelenítsük. Ennek érdekében 3D- és mélységhatásokat használtunk: egy levelet formázunk, amely a gumiabroncs előremutató üzenetének szimbóluma" – mondja Stefan Rittweger, a gumiabroncs tervezője, hangsúlyozva, hogy mindezek mellett az UltraContact NXT tervezésénél is a biztonság és a teljesítmény voltak az elsődleges szempontok. „A futófelület kialakítása nemcsak technikailag optimalizált, hanem karakterével is támogatja a megbízhatóságot. Az olyan apró részletek, mint a keresztmetszetek lágy formája és a futófelületi blokkok élei például hozzájárulnak a kiváló kopási tulajdonságokhoz. A formatervezés és a technológia így kerül tökéletes összhangba."
Fenntarthatóság, biztonság és csúcsteljesítmény
A Continental új nyári gumiabroncsa a megújuló, újrahasznosított és újrahasznosításra alkalmas anyagok magas arányát ötvözi a maximális biztonsággal és teljesítménnyel. Mindegyik elérhető méret a lehető legmagasabb („A”) minősítéssel bír a gördülési ellenállás, a vizes fékezés és a külső zaj tekintetében is. A Continental fáradhatatlanul dolgozik az innovatív technológiák, valamint a fenntartható termékek és szolgáltatások fejlesztésén a teljes értékláncában, a környezetkímélő anyagok beszerzésétől az abroncsok újrahasznosításáig. A prémium gumiabroncsgyártó 2030-ra több mint 40 százalékban megújuló és újrahasznosított anyagokat kíván felhasználni az összes újonnan gyártott termékében.
Az UltraContact NXT fontos lépés ezen ambiciózus fenntarthatósági célok teljesítéséhez, és ahhoz, hogy a Vision 2030 stratégiai programjában meghatározottak szerint a Continental a legprogresszívebb gumiabroncsgyártóvá váljon.
Az International Design Awards (IDA) díjat 2007 óta adják át évente, hogy elismerjék és népszerűsítsék a kiemelkedő tervezőket és felfedezzék a feltörekvő tehetségeket az építészet, a belsőépítészet, valamint a termék-, a grafikai és a divattervezés területén a világ minden táján. A megbecsült szakértőkből álló zsűri minden egyes munkát szigorú kritériumok alapján értékel, például az innováció, az esztétika, a funkcionalitás és az ökológiai megfelelőség szempontjából. Csak 2023-ban a zsűri több ezer pályaművet értékelt közel 80 országból.
Kapcsolódó cikkek
- Új igazgató a budapesti Continental gyár élén
- A Continental WinterContact TS 870 P nyerte a 2023/2024-es UHP téli gumiabroncs tesztet
- Az európai piacra gyárt új generációs fékrendszert a Continental Budapesten
- Auto Bild teszt: a Continental téli és négyévszakos gumija is kiemelten sikeresen vizsgázott
- Bővíti hazai kutatás-fejlesztési tevékenységét a Continental
- Hátrányos helyzetű településeken élő gyerekek digitális oktatását segíti a Continental
- A Continental gumiabroncsa nyerte el a Swiss Automotive Show 2023-as innovációs díját
- A Continental és a Google Cloud közös fejlesztésének köszönhetően hamarosan beszélgethetünk autónkkal
- A Bridgestone motorabroncsai visszatérnek a virtuális világba
- Elektromos autókra is optimalizálta teljes gumiabroncs-termékpalettáját a Continental
Automobil ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Környezetbarát és csendes – ezek az e-autó legnagyobb előnyei a magyarok szerint
A magyarok ötöde vezetett már elektromos autót, és legtöbben a környezetbarát és csendes működést emelték ki – többek között ez derült ki az OMODA5 és az OMODA5 EV autók gyártója, a Chery Group megbízásából készült felmérésből.
Budapesten tanítják vezetni a jövő autóit a Bosch mérnökei
A Bosch Budapesti Fejlesztési Központjában számtalan jövőbemutató autóipari fejlesztés zajlik, melyek a vezetés biztonságát és kényelmét szolgálják. Az egyik leghasznosabb extrát jelentik a parkolást segítő rendszerek, a Bosch szakemberei pedig már olyan járműveket fejlesztenek Budapesten, amelyek emberi beavatkozás nélkül képesek parkolni. Ehhez minden részletre kiterjedő tesztelésre, az autók szigorú „oktatására” van szükség. A jövő autóinak titkait tárja fel a Bosch Magyarország Podcast aktuális adása, melyben a parkolási megoldások fejlesztésének legaktuálisabb és legizgalmasabb kérdései kerülnek reflektorfénybe.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Elektromobilitás: több mint egymillió töltőállomáshoz kínál hozzáférést a Bosch világszerte
Az elektromos autónk gyors, kényelmes és – ami a legfontosabb – bárhol rendelkezésre álló töltése: az elektromos autók vezetői számára világszerte mindez gyakran sokkal inkább vágy, mint valóság. A hatótáv és a költségek mellett a töltés az e-autósok egyik legfőbb gondja, ahogy az a Német Energia- és Vízgazdálkodási Szövetség (BDEW) tanulmányából is kiderül.