2023-ban harmadjára ért el platina minősítést a Bridgestone
A Bridgestone EMEA (Európa, Közép-Kelet és Afrika régió) ismét megkapta a platina minősítést a neves fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis által. A szervezet 2023-ban már a harmadik egymást követő alkalommal nyerte el az EcoVadis legmagasabb besorolását, amivel a Bridgestone EMEA az EcoVadis által világszerte 220 iparágban értékelt 130 000 vállalat legjobb 1 százalékba került.
Fenntarthatósági értékelésében az EcoVadis négy alapvető területen értékeli a szervezeteket: ezek a Környezetvédelem, a Munka és emberi jogok, az Etikusság, valamint a Fenntartható beszerzés. A Bridgestone EMEA 2015-ben, az első EcoVadis általi értékelésén ezüst minősítést kapott, így a világszerte értékelt vállalatok legjobb 12 százalékába került. A következő évre a Bridgestone EMEA az első 7 százalékba, majd 2018-ban az első 4 százalékba került. A vállalat 2019-ben arany minősítést, majd 2021-ben első ízben platina minősítést kapott.
A Bridgestone a globális vállalati fenntarthatósági keretrendszere és a Bridgestone E8 kötelezettségvállalása nyomán 2050-ig fenntartható megoldásokat kínáló vállalattá alakul. A 2023-as platina EcoVadis minősítés egybeesett a Bridgestone EMEA fenntarthatósági szempontból jelentős évével, melynek során többek között az alábbiak valósultak meg:
• 21 000 napelem telepítése a Bridgestone spanyolországi burgosi gyárában (a vállalat az energetikai átállás tekintetében egyik legfejlettebb üzemében), amely az üzem villamosenergia-fogyasztásának 10–14 százalékát teszi ki.
• A vállalat ellátási láncán keresztül a fenntarthatóság további előmozdítása, többek között a Bridgestone EMEA innovatív és díjnyertes Fenntartható ellátási lánc finanszírozása kezdeményezésének köszönhetően, amely a beszállítóknak az EcoVadis fenntarthatósági minősítésük alapján nyújt finanszírozást. A programhoz való csatlakozás óta a részt vevő beszállítók 20 százaléka javította saját EcoVadis pontszámát, 36 százalékuk pedig haladó szintet ért el.
• A Bridgestone EMEA első sokszínűségre, méltányosságra és befogadásra vonatkozó (DE&I) jelentésének közzététele, amely meghatározza a vállalat törekvéseit és intézkedéseit annak érdekében, hogy a Bridgestone az elkövetkező években még teljesebben reprezentálja az általa kiszolgált társadalmat.
• Több projekt és kezdeményezés a Bridgestone globális közlekedésbiztonsági programja keretében, amelynek célja, hogy biztonságosabbá tegye a világ útjait és támogassa az ENSZ azon célkitűzését, hogy 2030-ra a közúti halálesetek és sérülések száma a felére csökkenjen. A Bridgestone EMEA országainak tevékenységei között szerepeltek gumiabroncsellenőrzési akciók, közlekedésbiztonsági képzések és oktatási programok, amelyek több mint 20 000 érdekeltet értek el.
„A vállalati fenntarthatóság egyre szabályozottabb és összetettebb világában az EcoVadis platina minősítése nagyszerű eredmény” – mondta el Laurent Dartoux, a Bridgestone EMEA csoportjának elnöke. „Nagyra becsüljük a független ellenőrzés fontosságát – különösen a fenntarthatóság területén –, és az EcoVadis értékelése az évek során csak egyre szigorúbbá vált. A folyamatba ma már vállalatunk minden területe bekapcsolódik, a HR-től az IT-ig, az EHS-től a beszerzésig és a pénzügyig; mindez pedig a Fenntarthatósági Irodánk elkötelezett csapatának vezetésével valósul meg”.
„Az EcoVadis platina minősítésünk megtartása tükrözi a fenntarthatóság minden területe iránti folyamatos elkötelezettségünket, valamint azt az előrelépést, amelyet fejlődő vállalatként a Bridgestone E8 kötelezettségvállalás alapján teszünk. Lehet, hogy globálisan a legjobb EcoVadis-teljesítményt nyújtó vállalatok között vagyunk, de mint mindig, továbbra is számos pozitív lépést kell még tennünk a 2050-ig vezető úton.”
Kapcsolódó cikkek
- Mit tehet a vasút a fenntarthatóbb turizmusért?
- Magyar cég került be Európa legdinamikusabban fejlődő vállalatai közé
- Továbbra is a Schneider Electric a párizsi maraton névadó szponzora
- A Zyxel Group bekerült az S&P Global 2024-es fenntarthatósági évkönyvébe
- Száműzik az SF6 gázt a villamossági berendezésekből is az Európai Unióban
- Tervet meghaladó növekedés a Delta Technologiesnál a 2023-24-es üzleti év első felében
- Íme a leggyakoribb energiatakarékossági tévhitek – és az igazság!
- Új vezérigazgató Magyarország legnagyobb HR-szolgáltatójánál
- Ez a jövő? Az ENSZ sokkoló időjárásjelentéssel mozgósít a klímaváltozás elleni harcra
- Új Marketplace-vezető az eMAG Magyarországnál
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.