A napenergia-innovátor TSS4U az ABB technológiáját használja
A hollandiai TSS4U innovatív, szigetüzemű napenergia-rendszereket szállít világszerte kritikus alkalmazásokhoz, így segítve a vállalatokat abban, hogy a dízelgenerátorokat fenntartható energiával váltsák ki. Távközlési tornyok, olaj- és gázipari létesítmények, valamint víztisztító telepek energiaellátása támaszkodik a TSS4U napelemes rendszereire, amelyek a legmagasabb követelményeket támasztó környezetben is megbízható energiatermelést biztosítanak.
A villamos energia szabályozása elengedhetetlen e rendszerek biztonságának, megbízhatóságának és hatékonyságának biztosításában. Az ABB szakértelme és intelligens megszakító technológiája fontos szerepet játszik a TSS4U megoldásaiban azáltal, hogy hatékony védelmet nyújt a túlterhelések és rövidzárlatok ellen.
A TSS4U üzemeltetési igazgatója és alapítója, Jan Willem Linsen így nyilatkozott: „A napenergia-rendszerekre vonatkozó vevői előírások és követelmények sokrétűek és összetettek. Az ABB támogat minket a kapcsolási és védelmi követelmények, valamint a vonatkozó előírások betartásában. Globális jelenlétük és műszaki támogatásuk megkönnyíti számunkra a megoldások helyi előírások szerinti testre szabását.”
Az ABB megszakítói az ABB EcoSolutions program keretében készülnek, amely teljes átláthatóságot biztosít a termék egész életciklusának környezeti teljesítményéről. A program QR-kódon keresztül az ügyfelek számára elérhetővé teszi a készülékekre vonatkozó, független szervezet által ellenőrzött, "III. típusú" környezetvédelmi terméknyilatkozatokat („Type III” EPD-ket). Az EcoSolutions program azt is biztosítja, hogy a termékek megfeleljenek a körforgásos gazdálkodásra vonatkozó magas szintű előírásoknak.
„Az ABB körforgásos gazdálkodást célzó keretrendszere és átláthatósága megbízható és folyamatosan fejlődő partnerré teszi őket a fenntartható megoldások terén. Ugyancsak elkötelezettek az innováció és a körforgásos gazdálkodás mellett, miközben együtt dolgozunk az energiatermelés felelősségteljesebb módjain" – nyilatkozta Jan Willem Linsen a TSS4U nevében.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB a világ egyik legnagyobb akkumulátoros energiatároló rendszerét helyezte üzembe
- Akár 15 százalékkal is növelheti bevételeit egy napelempark
- Zöld út a napelemes visszatáplálásnak
- Uniós pályázatokkal startolhatnak a kkv-k a hatékonyabb energiafelhasználásáért
- Hogyan érdemes optimalizálni az agrárvállalatok energiafelhasználását?
- Villanyfűtés gáz helyett? – Gondosan megtervezve jó megoldás lehet
- Zöld megoldásokkal segíti az afrikai áramellátást a Schneider Electric
- Tényleg kivédhető napelemekkel az áramdrágulás?
- A jövő energiavilágára készülnek az Észak-Dunántúlon
- Naperőmű kivitelező cég is beszáll a taszári repülőtérhez kapcsolódó fejlesztésekbe
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.