Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban
Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.
Kiemelt szerepet kap a mesterséges intelligencia
A tanítás és a tanulás elmélyítését segítő tananyagfejlesztő pályázat legfőbb célja, hogy a pedagógusok minél fókuszáltabban és elmélyültebben járják körül a tantárgyakhoz, valamint a saját szakterületükhöz kapcsolódó témákat. Idén a ProSuli kiemelt figyelmet fordít a mesterséges intelligencia oktatásban betöltött szerepére, hiszen az AI számos olyan lehetőséget rejt magában, amelyet érdemes a szélesebb pedagógusközösségnek is megismernie, integrálnia a mindennapokba.
A pályázaton felsőfokú pedagógiai képesítéssel rendelkező tanárok vehetnek részt. Jelentkezni egy maximum fél oldal terjedelmű vázlattal lehet, amely ismerteti a tervezett oktatási program tematikáját, a tanítási folyamatot és a célcsoportot. Pályázni legfeljebb két választott témakörben lehet és nincs szükség a digitális tananyagok készítésében való előzetes tapasztalatra; már meglévő projektek és ötletek felhasználására is van lehetőség, így nem szükséges teljesen új tananyagot kidolgozni.
Mobilinternet és speciális képzés a legjobb 25 pályázónak
A pályázatra június 14-ig lehet jelentkezni, a beérkezett anyagok közül a szakmai zsűri június 21-ig választja ki a legjobb 25 projektet. A nyertesek egész nyárra elegendő mobilinternetet kapnak, valamint részt vehetnek a Webuni speciális képzésén, amely végigkíséri őket a pályázati ötletüktől egészen annak megvalósításáig.
A tíz legjobb nyertest augusztus 29-én, a ProSuli Tanári Napon hirdetik ki, ők egyenként 120 ezer forint értékű ajándékutalványban is részesülnek. A díjazott tananyagok a Webuni platformján mindenki számára hozzáférhetőek lesznek, így bármely hazai pedagógus felhasználhatja majd azokat.
A tananyagfejlesztő pályázat korábbi anyagai itt, a pályázat részletei pedig az alábbi oldalon érhetők el: https://prosuli.hu/tananyagfejleszto-2024
A szakmai zsűri az alábbi két témacsoportban várja a pályázatokat:
1. témacsoport:
• Hogyan tanuljunk a mesterséges intelligencia segítségével?
• Hogyan tanítsunk a mesterséges intelligencia segítségével?
• Mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában • Tanulás/tanítás az XR (AR/VR) segítségével
• A kódolás tanítása
2. témacsoport:
• Hogyan tudják a tanárok a saját tantárgyukat eredményesen, élményközpontúan, digitális eszközökkel, és/vagy gamifikációval segíteni?
Kapcsolódó cikkek
- Az AI kutatja a kritikus ásványkincseket is
- K&H: négy lépésben a planetáris szuperintelligencia felé
- Copilot for Microsoft 365 már magyarul is
- Ezeket a munkaköröket válthatja ki a magyar cégeknél a mesterséges intelligencia
- Új pályázatok segítik a hazai innovációk szellemitulajdon-védelmét
- Lehet egyszerre mobil és otthoni az internet?
- Indul a K&H STEM pályázat: az IT hallgatók innovatív megoldásait várják
- Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek
- Megváltás lehetne, a bankok mégis hadilábon állnak a mesterséges intelligenciával
- K&H: Kate tiszta nyereség
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.