Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban
Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.
Kiemelt szerepet kap a mesterséges intelligencia
A tanítás és a tanulás elmélyítését segítő tananyagfejlesztő pályázat legfőbb célja, hogy a pedagógusok minél fókuszáltabban és elmélyültebben járják körül a tantárgyakhoz, valamint a saját szakterületükhöz kapcsolódó témákat. Idén a ProSuli kiemelt figyelmet fordít a mesterséges intelligencia oktatásban betöltött szerepére, hiszen az AI számos olyan lehetőséget rejt magában, amelyet érdemes a szélesebb pedagógusközösségnek is megismernie, integrálnia a mindennapokba.
A pályázaton felsőfokú pedagógiai képesítéssel rendelkező tanárok vehetnek részt. Jelentkezni egy maximum fél oldal terjedelmű vázlattal lehet, amely ismerteti a tervezett oktatási program tematikáját, a tanítási folyamatot és a célcsoportot. Pályázni legfeljebb két választott témakörben lehet és nincs szükség a digitális tananyagok készítésében való előzetes tapasztalatra; már meglévő projektek és ötletek felhasználására is van lehetőség, így nem szükséges teljesen új tananyagot kidolgozni.
Mobilinternet és speciális képzés a legjobb 25 pályázónak
A pályázatra június 14-ig lehet jelentkezni, a beérkezett anyagok közül a szakmai zsűri június 21-ig választja ki a legjobb 25 projektet. A nyertesek egész nyárra elegendő mobilinternetet kapnak, valamint részt vehetnek a Webuni speciális képzésén, amely végigkíséri őket a pályázati ötletüktől egészen annak megvalósításáig.
A tíz legjobb nyertest augusztus 29-én, a ProSuli Tanári Napon hirdetik ki, ők egyenként 120 ezer forint értékű ajándékutalványban is részesülnek. A díjazott tananyagok a Webuni platformján mindenki számára hozzáférhetőek lesznek, így bármely hazai pedagógus felhasználhatja majd azokat.
A tananyagfejlesztő pályázat korábbi anyagai itt, a pályázat részletei pedig az alábbi oldalon érhetők el: https://prosuli.hu/tananyagfejleszto-2024
A szakmai zsűri az alábbi két témacsoportban várja a pályázatokat:
1. témacsoport:
• Hogyan tanuljunk a mesterséges intelligencia segítségével?
• Hogyan tanítsunk a mesterséges intelligencia segítségével?
• Mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában • Tanulás/tanítás az XR (AR/VR) segítségével
• A kódolás tanítása
2. témacsoport:
• Hogyan tudják a tanárok a saját tantárgyukat eredményesen, élményközpontúan, digitális eszközökkel, és/vagy gamifikációval segíteni?
Kapcsolódó cikkek
- Az AI kutatja a kritikus ásványkincseket is
- K&H: négy lépésben a planetáris szuperintelligencia felé
- Copilot for Microsoft 365 már magyarul is
- Ezeket a munkaköröket válthatja ki a magyar cégeknél a mesterséges intelligencia
- Új pályázatok segítik a hazai innovációk szellemitulajdon-védelmét
- Lehet egyszerre mobil és otthoni az internet?
- Indul a K&H STEM pályázat: az IT hallgatók innovatív megoldásait várják
- Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek
- Megváltás lehetne, a bankok mégis hadilábon állnak a mesterséges intelligenciával
- K&H: Kate tiszta nyereség
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rekordszámú fiatalt ért el az ELTE díjazott programja
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara elnyerte a hazai kommunikációs szakma egyik legnagyobb presztízsű díját: a PREXA – PR Excellence Hungary Award arany fokozatú elismerését, valamint a zsűri különdíját a társadalmi kommunikáció kategóriában. A kitüntetést a STEMStation@ELTE STEMPont komplex pályaorientációs és tehetséggondozó programért ítélték oda.
EnterPRIZE 2025: Még van idő jelentkezni!
A Generali Csoport immár ötödik alkalommal indította el nemzetközi EnterPRIZE programját, melynek célja a kis- és középvállalkozások fenntarthatósági törekvéseinek támogatása. A magyarországi pályázatra idén is várják a jelentkezőket, a beadási határidőt meghosszabbították: 2025. június 30-ig lehet pályázni.
Felelős reklám, tisztább környezet – Indul a Green Pledge 2025
A Green Pledge ismét várja a pályázatokat! A kezdeményezés immár harmadik éve díjazza azokat a kommunikációs gyakorlatokat, amelyek kiemelten figyelmet fordítanak a környezetvédelemre és fenntarthatóságra a marketingkommunikáció megtervezése és megvalósítása során.
Fiatalokat segítő civil ötleteket keres a Morgan Stanley
Első alkalommal nyílt meg magyarországi jótékonysági szervezetek előtt a Morgan Stanley civil pályázata. A globális pénzügyi vállalat – amely Budapesten mintegy háromezer szakembert foglalkoztat – olyan innovatív kezdeményezéseket keres, amelyek kézzelfogható módon javítják a gyerekek és fiatalok egészségét, mentális jóllétét, valamint oktatási lehetőségeit.
Öt éve formálja a világot a Megoldások a holnapért kihívás
Idén ünnepli magyarországi indulásának ötödik évfordulóját a Samsung és az EdisonKids által életre hívott Megoldások a holnapért kihívás, amely mára a fiatalok egyik legmeghatározóbb hazai jövőépítő programjává vált. A jubileum alkalmából öt meghatározó szereplő – mentorok, tanárok és szakértők – osztják meg, mit jelent számukra ez az egyedülálló kezdeményezés.