A technológia etikai kérdéseire is fókuszál a Huawei nyári női vezetőképzője
Az összes EU-s tagországból, valamint Ukrajnából és a Nyugat-Balkánról vesznek részt tehetséges fiatal nők az Európai Vezetői Akadémia által negyedszerre megrendezett, „Női vezetők a digitális korban” intenzív képzésen, amelyet ezen a héten tartanak Varsóban.
A Huawei által indított program célja, hogy segítse a fiatal női vezetők boldogulását, és Európát a befogadó és fenntartható digitális jövőbe vezesse. Az egyhetes programon világszínvonalú szakértők és mentorok részvételével olyan témákat érintenek, mint az új technológiák, a fenntarthatóság, a kiberbiztonság vagy a vezetői készségek. A magyar színeket egy tervező építészmérnök hallgató képviseli.
Az Európai Vezetői Akadémia (European Leadership Academy – ELA) 2021-es alapítása óta rendkívüli érdeklődésnek örvend: több mint tizenkétezer jelentkezővel büszkélkedhet különböző programjaira. A képzésen részt vevő hallgatók háttere nagyon színes, orvosi, mérnöki, akár jogi, hiszen a részvételnek nem feltétele a műszaki tudás. Egyedülállóvá teszi a kezdeményezést, hogy nem csak a természettudomány, technológiai, mérnöki vagy matematikai (STEM-) háttérrel rendelkező hallgatókat célozza, esélyt ad mindenkinek a vezetői készségek elsajátítására.
A Huawei rendkívül fontosnak tartja, hogy a nők aktív résztvevőivé váljanak az Európa versenyképességének növelését célzó terveknek. A vállalatnak az is küldetése, hogy segítse felszínre hozni a női tehetségekben rejlő potenciált, proaktívan támogassa őket a technológiai forradalom vezetésében.
A jövőnket meghatározó témákkal foglalkoznak a fiatal tehetségek
A „Női vezetők a digitális korban” programot július 21–26. között tartják Varsóban, világszínvonalú szakértők, mentorok részvételével. A képzés moduljai számos fontos témát érintenek, többek között az új technológiákat és a fenntarthatóságot, a mesterséges intelligenciát, a kiberbiztonságot, valamint vezetői készségek, vállalkozási ismeretek, a globális együttműködés és projektmenedzsment-technikák elsajátítását.
A képzés megnyitóján magas rangú női vezetők és mentorok, köztük üzleti felsővezetők és politikai döntéshozók biztatták a résztvevőket a lehetőségek megragadására. Selina Wen, a Huawei európai intézményeként felelős főképviselője arról beszélt, hogy a vállalatnál számos vezető pozíciót nők töltenek be. „A pénzügyi igazgatónk, a soros elnökünk és a kutatás-fejlesztés globális vezetője is csodálatos nő” – hangsúlyozta.
Violeta Bulc, az EU közlekedésért felelős biztosa és Szlovénia volt miniszterelnök-helyettese értékes leckéket osztott meg a hallgatókkal az életről, és egy szebb jövő kialakítására buzdította őket: „A technológia gyönyörű, de eszköz, nem csak cél, ezért helyesen kell használni. A technológiának az emberiséget és ezáltal az életeinket kell jobbá tennie.”
Androulla Vassiliou, az EU oktatásért és egészségügyért felelős volt biztosa arról beszélt, hogy lépést kell tartani a gyors technológiai fejlődéssel. „Biztosként támogattam az oktatás megnyitását az új technológiák irányába. Azok az országok, amelyek nem követték tanácsainkat, rendkívüli nehézségekkel szembesülnek a világjárvány alatt, ami nagyon negatív következményekkel járt Európa-szerte sok diák számára.”
Ösztöndíjat kapnak a résztvevő hallgatók
A képzésen összesen 29 fiatal nő vesz részt. A független zsűri mind a 27 EU-tagállamból, Ukrajnából, valamint a nyugat-balkáni régióból egy jelentkezőt választott ki, hogy elsajátítsák a szükséges készségeket, amelyekkel boldogulhatnak a holnap világában. Mindannyian Huawei-ösztöndíjban részesültek, hogy részt vegyen a képzésen, ezzel élő megtestesítői a cég „Senkit nem hagyunk hátra” mottójának.
A képzés moduljai számos fontos témát érintenek, a többi között az új technológiákat és a fenntarthatóságot, a mesterséges intelligenciát, a kiberbiztonságot, valamint vezetői készségek, vállalkozási ismeretek, a globális együttműködés és projektmenedzsment-technikák elsajátítását. Az intenzív hetet mesterkurzusokon, vitákon és csapatmunkával töltik a résztvevők.
Az idei varsói, valamint a korábbi lisszaboni (2021), prágai (2022) és valenciai (2023) képzésekkel kapcsolatban itt találhat további információt.
Kapcsolódó cikkek
- Négy magyar egyetemista ismerkedhetett meg a jövő technológiáival Rómában
- Középkategóriás áron kínál felsőkategóriás zajszűrést a Huawei legújabb fülhallgatója
- Ismét piacvezető lett a Huawei
- Új megoldásokat mutatott be a Huawei a digitális átállás felgyorsítására
- Akár tízezer amerikai dollárt is lehet nyerni a Huawei nemzetközi mobilfotós versenyén
- Rengeteg okoseszközzel bővült a Huawei hazai kínálata
- Már hazánkban is kapható a Huawei első négyzet alakú okosórája
- Bemutatta legmodernebb újításait a Huawei Dubajban
- A tíz gigabites 5.5G-t használó innovatív eszközöket mutatott be Budapesten a Huawei
- A Huawei bemutatta 40 százalékkal hatékonyabb energiatároló rendszerét
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.