Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá az SAP Hungary és a Gábor Dénes Egyetem
Hosszú távra szóló stratégiai együttműködési megállapodást kötött a hazai üzleti informatikai szektor vezető szereplője, az SAP Hungary, és a sokrétű IT és gazdasági képzési portfólióval rendelkező, innovációban élen járó Gábor Dénes Egyetem. Az együttműködési szerződést az egyetem tanévnyitó ünnepségén írta alá Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója és Dr. Dietz Ferenc, a Gábor Dénes Egyetem elnöke.
Az SAP a vállalati alkalmazások és az üzleti célú mesterséges intelligencia globális vezetője. A TOP25 legértékesebb brand között van, és a világ 100 legnagyobb vállalatából 99 az ügyfele. Globálisan az üzleti tranzakciók 77 százaléka történik valamilyen SAP rendszeren keresztül.
A jelenleg közel 2000 főt foglalkoztató SAP Hungary az elmúlt 25 évben a hazai üzleti informatika szektor egyik legnagyobb szoftver vállalatává vált, a TOP100 hazai vállalat 80%-a használ SAP rendszereket. Az SAP Hungary kulcsszerepet játszik az anyacég cloud transzformációjában: a kereskedelmi, sales, marketing és támogató funkciók mellett tanácsadó, szolgáltató részleggel is kiszolgálja a hazai ügyfeleket. Emellett multikulturális budapesti fejlesztési központja, az SAP Labs Hungary globális léptékben is kiemelt lokáció az SAP hálózatában. Tevékenysége az egyik legjobb példa arra, hogyan kapcsolódhat magas szinten az üzlet és a folyamatosan fejlődő technológia, ehhez pedig nem csak jól képzett, tehetséges munkatársakra van szüksége, hanem folyamatos innovációra, és olyan kutatási projektekre is, amelyek a jövő megoldásait hozzák el.
„Nagyon örülök, hogy együttműködésünket formalizáljuk, hiszen a Gábor Dénes Egyetemmel való közös munka már nem újkeletű” – mondta el Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója. „A felsőoktatási intézményeket kiemelten fontos partnernek tartjuk, hiszen együtt kutatunk, közös projekteket indítunk, de talán még fontosabb kiemelni, hogy az egyetemek biztosítják számunkra a minőségi munkaerő utánpótlást. Évente 100-150 új munkatársat veszünk fel, és folyamatosan keressük a friss, tehetséges fiatalokat, akik nyitottak, szeretnének tanulni és folyamatosan fejlődni. Akiknek az AI nem munkaerőpiaci versenytárs, hanem egy óriási lehetőség, amit tudni kell a leghatékonyabban használni, és amire támaszkodva már pályakezdőként is igazán értékes munkát végezhetünk a jövőben.”
A Gábor Dénes Egyetemet, mint a hazai felsőoktatás aktív szereplőjét, mindig is az innováció jellemezte: elsőként itt jelent meg a távoktatás, és első volt a digitális oktatás bevezetésében is. Ez a folyamat napjainkban is folytatódik, amikor a gyorsan változó, digitális rendszerekben az alkalmazkodóképesség és az innováció az egyik legnagyobb munkaerőpiaci elvárás és érték.
Az intézmény nagy hangsúlyt fektet a minőségi, gyakorlatorientált képzésre, így nyitott és keresi azon partnerségeket, ahol hallgatói és oktatói számára közös kutatási projekteket, gyakorlati vagy akár később munkalehetőséget biztosít.
„Az informatika világában is alapvető skill a közös munka. A kiemelkedő projektek szinte mindig különböző szaktudású és tapasztalatú szakembereket igényelnek, így a jelentős eredményeket sokszor nem egyedül, hanem egy összetartó csapat cselekvő tagjaként érhetjük el. A közös projektjeink, tudományos pályázataink és rövid képzéseink izgalmas lehetőséget nyújtanak a vállalati partnereinknek. Másfelől az SAP Hungary-vel való együttműködésünk új távlatokat nyit mind a hallgatóink, mind a kutatóink számára.” – mondta el Dr. Dietz Ferenc, a Gábor Dénes Egyetem elnöke.
A hagyományos oktatási modellek nem, vagy az elvártnál jóval lassabban tudnak alkalmazkodni a piaci elvárásokhoz. A Gábor Dénes Egyetem – ezt felismerve – egyre több rövid távú képzést nyújt, ahol a résztvevők pontosan azokat az ismereteket, készségeket és kompetenciákat fejlesztik, amelyekre személyes és szakmai fejlődésükhöz szükségük van.
„Bízunk abban, hogy hamarosan új, friss SAP ismereteket nyújtó, mikrotanúsítványt adó képzéseket is elindíthatunk” – tette hozzá az egyetem elnöke.
Az együttműködéssel mind az SAP Hungary, mind a Gábor Dénes Egyetem gyakorlati példákon át erősíti meg azt a piaci trendet és elvárást, miszerint az oktatás messze nem ér véget a diploma kézhezvételénél, és a folyamatos, élethosszig tartó tanulás már az üzleti világ minden szegmensében jelen van.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult az SAP Növekedési Programja
- Húszezer résztvevő ismerkedhet az SAP legkorszerűbb megoldásaival Barcelonában
- Története legerősebb évét zárta az SAP Hungary
- A világ élvonalában: vállalatirányítási verseny dobogójára kerültek a Széchenyi-egyetem hallgatói
- Adatvizualizációs versenyt rendez az SAP és az IFUA Horváth
- Új digitális lábakon áll a PEZ
- A vásárlói lojalitás erősítésében segít a SAP
- Kkv-kra szabott vállalatirányítási rendszert mutatott be az SAP
- Gamerből informatikus?
- IT egyetemi diploma – a biztos jövő
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.