Kreatív számítógépes alkotásokat várnak a 19 év alatti fiataloktól
Számítógéppel készült kreatív, önálló alkotásokat várnak 19 év alatti fiataloktól idén is a tizenegyedik alkalommal meghirdetett Szabadfogású Számítógép versenyre.
A beérkező műveket képző-, videó- és zeneművészekből, informatikusokból és tanárokból álló zsűri bírálja el. A legjobbnak ítélt pályázatokból nagyszabású kiállítást rendeznek november végén Budapesten.
A nyilvános bemutatkozási lehetőség mellett a nyertesek ösztöndíjat, notebookot, mobiltelefont és további ajándékokat vihetnek haza.
Nevezni a verseny.c3.hu oldalon lehet, a pályamunkák beadási határideje október 28-a éjfél.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar diák sikere az ISEF nemzetközi tudományos és innovációs versenyen
- Iskolák közötti informatikaverseny Újbudán
- Keresik Magyarország legtehetségesebb informatika szakos hallgatóit
- Az ELTE csapata nyerte a BeeSmarter 24 órás Mobil Programozó Csapatversenyt
- Magyar egyetemisták nyerték a SAP szoftvercég nemzetközi versenyét
- Háromdimenziós oktatószoftverek tervezésére hirdettek ötletversenyt
- Tehetségkutató verseny indul ifjú feltalálók és kutatók számára
- Boda Károly munkája nyerte el az „Év információbiztonsági szakdolgozata” címet
- Dobogón a magyar csapat a Microsoft Imagine Cup-on
- 19. Közép-Európai Informatikai Diákolimpia Tata
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.