KRESZ-tanulás a fotelból is
Hazánkban is egyre jobban terjed az e-learning, ami a nyugati országokban már bevett gyakorlatnak számít. Itthon a KRESZ-tanfolyamoknál is alkalmazzák.
Biztos sokan bizalmatlanok az internetes kurzusokkal kapcsolatban, a visszajelzések pozitív képet mutatnak. A számítógépes tanulás egyrészt sokkal rugalmasabb, költséghatékonyabb, másrészt pedig, amitől sokan tartanak, eredményes is.
Nálunk a KRESZ-tanfolyamoknál is bevezették ezt a megoldást. A Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) akkreditálta az e-learning szolgáltatást, ami már több száz autósiskolánál elérhető. Ezzel olyanok is letehetik a kreszvizsgát, akik nem tudnak hetente egyszerre több órát szánni arra, hogy KRESZ-tanfolyamra járjanak.
Ez a képzési rendszer évente több mint 100 ezer embernek nyújt lehetőséget arra, hogy más módon, rugalmasan és olcsóbban tegyenek KRESZ-vizsgát.
A rendszer előnye, hogy „okos”, vagyis megjegyzi azt, hol tartottunk, ha kilépünk belőle, így ugyanonnan folytathatjuk. Szintén előny még, hogy már a tanulás alatt megismerkedhetünk azzal a környezettel, amivel a vizsga alatt is találkozunk, ezáltal a vizsgasikeresség aránya is nagyobb, és előnye, hogy az ország bármely pontjáról lehet csatlakozni.
Kapcsolódó cikkek
- Kik használnak mobilinternetet hazánkban?
- A közösségi média hálójában
- MÁV: öt éve van online jegyvásárlás
- Ideális védelem a weben terjedő támadások ellen a Cyberoamtól
- Egy újbudai iskola kapott elsőként szupergyors netet
- Az internetes lábnyomunkból összerakható az életünk
- UPC: 240 az új határ
- A netezők szeretnek nyerni
- A Facebook hatása a nyaralásra
- A neten tájékozódunk
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.