Ingyenes Windows Azure tanfolyamok hazai informatikusoknak
A Microsoft is felsimerte a növekvő igényt a felhőszolgáltatások iránt, így ingyenessé tette „Azure üzemeltetői szemmel” című tanfolyamát.
Hazánkban is egyre nagyobb az igény a felhőalapú szolgáltatások iránt. A Microsoft rugalmas és személyre szabható felhő platformja, a Windows Azure kiváló megoldást nyújt a legtöbb cég számára a felhőbe való belépéshez. Ezt megkönnyítendő, és a hazai informatikusok képzését támogatandó a Microsoft ingyenesen elérhetővé tette „Azure üzemeltetői szemmel” című tanfolyamát.
Az oldalon található videók lépésről lépésre mutatják be a szolgáltatások használatát, a gyakorlati feladatok pedig elmélyítik az elméleti tudnivalókat.
A tanfolyam videói:
· Ismerkedés a Windows Azure hálózattal
· Windows Azure Storage és VM alapismeretek
· Active Directory a Windows Azureban
· Sharepoint telepítése a Windows Azureban
· Image kezelés, image készítés, VM depot
· Bitnami LAMP stack Windows Azureban
· Mentés a felhőbe, mentés a felhőben
További információ a tanfolyamról itt található.
A felbukkanó hibaüzenetet kérünk hagyd figyelmen kívül, és válaszd a „Continue to this website” lehetőséget, az oldal biztonságos.
Kapcsolódó cikkek
- Támogatás integrált vállalati információs rendszer fejlesztésére
- IBM NeXtScale, egyenesen a laborból
- Microsoft: felhőalapú szoftver nonprofit szervezeteknek ajándékba
- Felhőalapú adatközpontokhoz kifejlesztett új Intel technológia
- Virtuális Akadémiát nyit a Microsoft
- Az IBM bővíti zEnterprise nagyszámítógépes termékkínálatát
- A felhő és a közösségi alkalmazások jövője vállalati környezetben
- HP: Előnyben a hibrid felhőmegoldások
- Cloud-alapú együttműködésre lépett a UNIT4 és az Amazon.com
- A kkv-k felhőhasználatáról készített kutatást a Microsoft
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Globális tehetségek a jövő járműiparáért
A győri Széchenyi István Egyetem a magyar és nemzetközi hallgatóit is bevonja kutatási és fejlesztési tevékenységeibe, sokan közülük gyakornokként segítik a kutatásokat. Az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar angol nyelvű, projektalapú járműmérnöki alapszakára járó Zaid Mursi és Akram Al Saify Jordániából, míg Hasan Rafiul Bangladesből érkeztek Győrbe. Tanulmányaik során mindhárman a Járműhajtás Technológia Tanszéken végzett laboratóriumi kutatásokat segítik.
Digitális kompetenciák fejlesztése: A Codecool és a Corvinus Egyetem közös projektje
Sikeresen zárult a „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása – Integrált digitális kompetencia fejlesztő és felmérő, valamint munkaerő-közvetítő platform fejlesztése” című projekt (azonosító: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00067), amelyet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával a Codecool és a Budapesti Corvinus Egyetem valósított meg. A 2021-ben indult kutatás-fejlesztési együttműködés célja egy olyan digitális platform létrehozása volt, amely ötvözi a digitális kompetenciák fejlesztését, munkaerő-felmérést és munkaerő-közvetítést, ezzel hatékonyabbá téve a képzési és munkaerőpiaci folyamatokat.