Az integrált megoldásoké a jövő a biztonságtechnikában
Az M2M fejlődése a távfelügyeletre is hatást gyakorol
Új lehetőségeket hoznak az M2M megoldások a biztonságtechnika területén: amíg korábban a piaci szereplők javarészt egy szegmensben kínáltak megoldást, addig a közeljövőben az integrált szolgáltatások kerülhetnek előtérbe - derült ki a MOHAnet Mobilsystems Zrt. decemberi konferenciáján. A rendezvényen Bihal Tamás, a Magyar Telekom képviseletében bejelentette: cégük a Gepárd program keretében segíti a MOHAnet nemzetközi piacra lépését.
Az M2M nyújtotta lehetőségek azonban új perspektívát adnak e területek. A felmérések szerint jelenleg már 4,4 milliárd berendezés kommunikál más gépekkel világszerte, a dinamikus fejlődésnek köszönhetően ez a szám 4 év alatt akár a duplájára nőhet. E tendencia pedig oda vezet, hogy a gépek nagy része rövidesen interakcióba lép egymással, így a minket körülvevő rendszerek rövid időn belül intelligens hálózatok részévé válnak. Ezzel párhuzamosan a távfelügyeleti lehetőségek is bővülnek: egyrészt szélesebb körben lesz alkalmazható, másrészt immáron teljes hálózatok ellenőrzését láthatjuk el úgy, komplexen gyűjthetjük az információkat, s ok-okozati összefüggéseket is megfigyelhetünk.
"Kézzelfogható példa, ha az idősfelügyeleten keresztül szemléltetjük a kitáguló lehetőségeket. Tegyük fel, hogy egy idős hölgy otthon megméri a vérnyomását, s az a korábbiaktól eltérően nagyon magas értéket mutat. Ezt az eredményt a körzeti orvos is látja, ám ennél többet nem tud a helyzetről. Az M2M megoldásoknak köszönhetően azonban átfogóan vizsgálható a szituáció, s általuk betekintést nyerhetünk a rossz eredmény tényezőibe. Lekérdezhetjük az aznapi időjárást, a reggeli gyógyszerbevitelt, hogy mennyi folyadékot fogyasztott, azt, hogy mennyit sétált az illető napközben, vagy akár azt is, hogy milyen üléspozícióban mérték a vérnyomást. A helyzetmegoldás így jóval könnyebbé, gördülékenyebbé válik. Ez az összetettség ugyanúgy létrehozható egy ingatlan vagy egy gépjármű felügyelete kapcsán is" - szemléltette a rendszerekben lévő lehetőséget Havasi Zoltán, a MOHAnet Mobilsystems Zrt. vezérigazgatója. "Mint látható, a megoldások immáron egymásra építhetőek, a párhuzamos információáramlás a jellemző, s ha már megtehetjük, rövidesen mindent mérni akarunk majd a környezetünkben. Ennek köszönhetően új nézőpontok, új ügyfelek és új szereplők várhatóak a piacon" - tette hozzá Havasi.
A vezérigazgató a decemberi konferencián arról is beszámolt, hogy MOHAnet aggregátor cégként az intelligens hálózatokban hisz, s már komoly lépéseket tett annak irányába, hogy az összetett igényeket egy integrált szolgáltatási platformon tudják kiszolgálni. Innovatív felügyeleti alkalmazásaikkal képesek partnereiknél a nem várt kiadásokat megakadályozni, egy esetlegesen bekövetkező anyagi kártól vagy büntetéstől őket megóvni, a transzparencia okán megfelelő szolgáltatási szintet biztosítani, valamint bevételt növelni és költséget csökkenteni.
A konferencia végén Bihal Tamás, a Magyar Telekom képviseletében tartott előadást, amely során bemutatta a vállalat Gepárd elnevezésű programját. Az európai kezdeményezés arra hivatott, hogy a Telekom kisebb-nagyobb partnercégeinek M2M fejlesztéseit, technológiai megoldásait mutassa be Európa szerte. Bihal Tamás elmondta, hogy a Telekom 5 országban, 15 partnert, s azok 34 megoldását tartotta alkalmasnak első körben a programra, a kiválasztás során alapvetően a rendszerekben lévő filozófiát, s a komplexitást keresték. Az együttműködések során e gondolkodásmódot, s megoldásokat kívánják bemutatni a nemzetközi partnereknek.
Kapcsolódó cikkek
- A játékosokat és az online bankolókat célozzák a kibertámadások
- A játékosokat és az online bankolókat célozzák a kibertámadások
- Ilyen Európa kiberfenyegetettségi térképe
- Ilyen Európa kiberfenyegetettségi térképe
- Ajándékot internetről - figyelni kell!
- Ajándékot internetről - figyelni kell!
- Integrált NetIQ-Cisco termékek, biztonságosabb hálózatok
- Integrált NetIQ-Cisco termékek, biztonságosabb hálózatok
- Jön a karácsony: hogyan minimalizájuk az online vásárlás kockázatát?
- Jön a karácsony: hogyan minimalizájuk az online vásárlás kockázatát?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felhasználói visszajelzések formálják az új MÁV+ appot
Egy héttel ezelőtt, 1500 tesztelő részvételével indult el a MÁV-csoport új mobilalkalmazásának bétatesztje. Az informatikai szakemberek folyamatosan feldolgozzák a beérkező visszajelzéseket, hogy a jövő heti hivatalos bevezetésre a tesztelők által jelzett kisebb hibák már kiküszöbölésre kerüljenek.
Cápák között Győrben
Balogh Péter – vagy ahogy sokan ismerik, Balogh Petya – startupper, angyalbefektető, mentor és a Cápák között című tévéműsor egyik cápája, a Széchenyi István Egyetem Spinoff Extra programjának vendége volt. Az előadó nemcsak saját életútját osztotta meg, hanem értékes tanácsokkal is ellátta azokat a fiatalokat, akik vállalkozás indításán gondolkodnak.
Zöld energia az európai gyógyszeripar és egészségügyi ágazat számára
A Schneider Electric Energize programjának keretében egy négy céget tömörítő vásárlói csoport 10 évre szóló megállapodást kötött évi 245 GWh megújuló energiaforrásból származó áram beszerzésére. A program „Sustainability Business” üzletága a tárgyalások során tanácsadóként segítette a szerződést aláíró cégeket.
AI forradalom a pénzügyi szektorban is
A mesterséges intelligencia (AI) forradalmának egyik legnagyobb haszonélvezői várhatóan a pénzintézetek és pénzügyi szolgáltatók lesznek, amennyiben nem áldozzák fel a fogyasztói és felhasználói bizalmat a gyors eredmények érdekében. Az innováció és a bizalom fenntartását célzó uniós szabályozás 2026. augusztusáig fokozatosan lép életbe. A közelmúltban a KPMG Magyarország magyar és nemzetközi szakértői, valamint ügyfélkörük képviselői üzleti beszélgetést tartottak a témában.