A Snapchaten elküldött selfie buktatta le a tini gyilkost
Egy tinédzser gyilkost buktatott le a Snapchat. A népszerű szolgáltatással önmegsemmisítő üzeneteket küldhetünk, azonban néhány másodperc is elegendő egy képernyőfotó, vagyis másolat készítésére.
Maxwell Marion Morton, egy 16 éves tinédzser megölte szintén 16 éves társát, Ryan Mangant. A rendőrségnek hamar sikerült kézrekerítenie az elkövetőt, ugyanis a fiú saját magát buktatta le.
A gyilkosság elkövetése után közvetlenül a fiú egy selfie-t készített, amelyen a mellette fekvő, meglőtt fiú is látszik, és a fotót elküldte egyik barátjának. A megosztáshoz a Snapchatet használta, amelynek jellegzetessége, hogy a küldött tartalmakat megsemmisíti néhány másodperccel a küldés után.
Azonban még így sem volt elég óvatos, ugyanis a fiú, akinek szánta, gyorsan egy screenshotot (képernyőfelvétel) készített róla, amely a rendőrséghez is eljutott. A fiú ugyanis megmutatta édesanyjának a képet, aki ezután felvette a kapcsolatot a rendőrökkel.
A képen jól látszott az áldozat, ahogy ül a háttérben egy széken egy lőtt sebbel az arcán. A fiú, aki a selfie-t készítette, pedig arccal a kamerába nézett. A barátjának egy üzenetet is küldött, amelyben az állt, hogy „nem Ryan volt az utolsó”.
A nyomozók később Morton otthonában egy 9 milliméteres pisztolyt találtak. Ilyen fegyverrel lőtték le Ryan Mangant is. A fiú beismerte a gyilkosságot, miután megtalálták a fegyvert a lakásán. Mortont felnőttként kezelik majd a bíróságon, és vádat emeltek ellene emberölés és lőfegyver birtoklása miatt.
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- Múzeumba került az internet
- 5-ből 4 netező vásárol online
- Az okostelefonos fizetés és a drónok éve vár ránk
- Dél-Amerikával indul az ingyenes internet
- Cápák rágják a tengeralatti kommunikációt
- Rendőrt riaszt, mentőt küld azonnal a Xerox üzleti intelligencia fejlesztése
- A titkosított üzenetek betiltását szorgalmazná az Egyesült Királyság miniszterelnöke
- 71 milliárdos forgalommal zárta a Reddit a 2014-es évet
- Közzétették a Philae landolásának első képét
- Beperelnék az AdBlock Plus gyártóját
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.