Microsoft Nonprofit Kapcsolat Nap: alapítványok a legújabb IT trendek nyomában

forrás: Prím Online, 2015. március 29. 16:12

A Microsoft a nonprofit szektor elkötelezett támogatójaként ingyen vagy kedvezményesen ad hozzáférést technológiáihoz a civil szervezeteknek, alapítványoknak a CivilTech programon keresztül. A hatékonyabb munkavégzést segítő IT megoldásokról, infokommunikációs trendekről tartottak előadást a forporfit szektor és civil szervezetek képviselői az idén kiemelkedő érdeklődéssel kísért Microsoft Nonprofit Kapcsolat Napon.

A hatékonyság nemcsak a profitorientált szektorban elvárás: a nonprofit cégek is akkor töltik be küldetésüket, ha képesek fő tevékenységükre koncentrálni – ehhez pedig elengedhetetlen a hatékony működés. A Microsoft Magyarország által a Non-profit Információs és Oktató Központ Alapítvány (NIOK) közreműködésével megrendezett Nonprofit Kapcsolat Napra március 26-án került sor Budapesten. Az eseményen a civil szervezetek több mint 70 képviselője fél napon át a vállalati szakemberek segítségével ismerhette meg a legújabb infókommunikációs trendeket, innovációkat és felhőalapú szolgáltatásokat.

 



A CivilTech Szoftver Adományozói Program a NIOK és a TechSoup partnerségének keretében valósul meg. A transzparens és etikus adományozás jegyében az ICT szektor meghatározó szereplői egy olyan partnert hívtak segítségül, amely a vállalati irányelveknek megfelelően kezeli a szoftver-támogatási kérelmeket. Globális szinten ez a partner a TechSoup portál, és ennek hazai partnere a NIOK, amely a CivilTech programján keresztül teszi elérhetővé a nonprofit szervezetek számára, hogy a programban résztvevő cégek termékeit ingyen, vagy kedvezményes áron igénybe vehessék.  Az informatikai termékek adományozásával a nonprofit szervezetek szűkös költségvetéséből források szabadulhatnak fel egyéb technológiai beszerzésekre vagy más programterületekre. A CivilTech programban jelenleg a Microsoft mellett, a CISCO, az SAP, az O&O Software, a Symantec és a Google termékei érhetőek el adományként.

„A CivilTech program 2008 óta fut Magyarországon és minden közhasznúsági fokozattal rendelkező civil szervezet jelentkezhet szoftveradományra. A Microsoft Nonprofit Kapcsolat Nap mindenképpen hasznos volt a résztvevőknek, hiszen megismerkedhettek napjaink néhány specifikusan kiválasztott és bevált IT megoldásával, illetve általánosságban a hazánkban elérhető szoftver- és hardveradományokkal, melyek segítségével hatékonyabban tudják céljaikat megvalósítani”
– említette meg Vona Gábor, a NIOK CivilTech programvezetője.


A Microsoft a NIOK-kal közösen több éve rendezi meg a Nonprofit Kapcsolat Napokat, ám az idei esemény kiemelkedett a korábbiak közül a rendkívüli tematikával. A rendhagyó eseményen a szakmájukban elismert előadók gyakorlati tippeket adtak a résztvevőknek, hogy a modern IT trendek hogyan segíthetik a működésüket. Olyan technológiai megoldásokat is bemutattak, amelyekkel áthidalható a forprofit és a nonprofit szektor működési dinamikájában tapasztalható különbség, valamint az ezen a területen példaértékű alapítványokkal is megismerkedhetett a közönség.

A megnyitón Grósz Judit, a Microsoft Magyarország marketing- és operatív igazgatója elmondta: „Az elmúlt két évben 370 alapítványnak, nemzetközi piaci értéken számolva közel 610 millió Ft értékű licencet adományozott a Microsoft Magyarország a NIOK transzparens és etikus szoftver-adományozási programjának keretében. A ’Technológia a jó ügy szolgálatában’ elnevezésű vállalati felelősségvállalási programunk keretében elkötelezetten támogatjuk a civil szektort, annak érdekében, hogy a mai IT megoldások és infrastruktúra lehetőségeinek kihasználásával, a civilek hatékonyan és eredményesen, innovatív társadalmi vállalkozásként szervezzék mindennapi működésüket, és így maximálisan az alapítványi missziójukra tudjanak fókuszálni.”

Ádámkó Illés az Ökumenikus Segélyszervezet belső kommunikációért felelős munkatársa, az eseméyn egyik előadója elmondta: „Az Ökumenikus Segélyszervezet kiemelten fontosnak tartja a civil szervezetek közötti együttműködést, ezért nagy örömmel fogadta a Microsoft kezdeményezésének hírét. Úgy véljük, a nonprofit szektoron belüli információ-áramlás, a jó gyakorlatok megosztása minden résztvevőnek hasznos tanulságokkal szolgál – ebben az első Nonprofit Kapcsolat Nap tapasztalatai is megerősítettek minket. A Microsoft Nonprofit Program előnyeit régóta élvezzük, a vállalat ingyenesen hozzáférhető termékeit – Office 365 és az alapítványunkra szabott CRM rendszer – hosszú évek óta használjuk, így a bőrünkön érezzük az együttműködés kézzelfogható hasznát is. A  Kapcsolat Nap jó hangulatú, érdekfeszítő előadásokkal tarkított formálisabb részén felül a kötetlenebb networking is nagyon értékessé tette a programot.

 

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat

Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.

2024. november 22. 14:58

A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán

A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.

2024. november 22. 13:17

Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz

Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére. 

2024. november 22. 11:39

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36