A világ első 3D nyomtatású irodaháza Dubaiban épül
Dubai bejelentette terveit a világ első teljes funkcionalitású, 3D nyomtatással készülő irodaházzal kapcsolatban. A nyomtatás, vagyis az építés rétegről rétegre történik majd.
Mohamed Al Gergawi, az Egyesült Arab Emirátusok miniszteri kabinetfőnöke, valamint a Nemzeti Innovációs Bizottság elnöke jelentette be kedden, hogy Dubaiban épül meg a világ első háromdimenziós nyomtatási eljárással készült irodaháza.
A prototípus épület nagyjából kétezer négyzetláb alapterületű lesz, a nyomtatást pedig rétegről rétegre haladva végzik majd egy húsz láb magas nyomtató segítségével.
Ez az újfajta megoldás nem csupán az eljárás miatt figyelemreméltó, hanem az is kiderült, hogy pénz és idő szempontjából is hatékony alternatívának bizonyul. Nagyjából felére csökkennek a költségek és a befektetett idő is, és az építési törmelék pedig 30-60%-kal lesz kevesebb.
A munkálatokat egy kínai 3D nyomtatással foglalkozó cég végzi majd, a Winsun Global. Nem idegenek számukra a 3D nyomtatással készült épületek, már korábban is alkottak hasonlót. Az ő terveik nyomán készült el egy szintén 3D nyomtatású hatemeletes apartman is.
Más fontos vállalatok is részt vesznek a Dubaiban zajló munkálatokban, többek között a Gensler, a Thronton Tomasetti és a Syska Hennyessy Group is. Egyelőre pontos dátumot nem lehet tudni arra vonatkozóan, mikorra készül el az épület, de itt kap majd helyet a jövő múzeuma is, melynek nyitását 2017-re tervezik.
Forrás: Techspot.com
Kapcsolódó cikkek
- Mi a párhuzam Slash és a SLES között?
- A Huawei közreműködésével hozzák létre Brüsszelben a „jövő campusát”
- Megnyílt az első európai MakerBot Innovációs Központ
- Digitális hasonmás fénykép alapján
- Premiere Szépségipari Konferencia: a megújuló ipar szolgálatában [2. rész]
- Premiere Szépségipari Konferencia: a megújuló ipar szolgálatában [1. rész]
- Csökkenthetők a műhibák az új 3D orvosi szimulációs rendszerrel
- Altegris Strategic Investment Conference – adatok, analízis, jövőkutatás és intellektuális gazdagság
- Júniusban jön a Budapest Data Fórum
- 3D-nyomtatású alkatrészek az Airbus hajtóművében
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.