Egyedülálló tárolási megoldás a HPE és a SUSE együttműködésével
A Las Vegas-i HPE CIO Summit 2016 eseményen a HPE (Hewlett Packard Enterprise) és a SUSE bejelentette, hogy közösen kialakított objektumalapú tárolási megoldást tesznek elérhetővé Scalable Object Storage Solution with SUSE Enterprise Storage néven, amely a HPE három hardverplatformján támogatott.
Ehhez kapcsolódik a bejelentés, miszerint a NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet portfóliójában elérhetővé vált a SUSE Enterprise Storage 3. A szoftveralapú tárolási megoldás segítségével a szervezetek költséghatékony és széles körben skálázható tárolási megoldást építhetnek ki általánosan elérhető szerverek és lemezmeghajtók használatával.
„Napjainkban egyre nagyobb versenyelőnyt jelent az információk birtoklása és gyors feldolgozása. Azok jutnak versenyelőnyhöz, akik hatékonyan tudják gyűjteni, tárolni és elemezni az óriási adatmennyiségeket. A SUSE és a HPE közösen kialakított megoldása szilárd alapot nyújt az ügyfelek számára ahhoz, hogy hatékonyan kezeljék és az előnyükre fordítsák az összegyűjtött adatokat” – foglalta össze Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője.
A HPE és a SUSE terméke teljes körűen támogatott, jól skálázható szoftveralapú tárolási megoldást biztosít. Csökkenti a teljes birtoklási költséget a felhőalapú környezeteiket, valamint archiválási rendszereiket fejlesztő ügyfeleknél, és egyaránt telepíthető általános felhasználásra szánt HPE ProLiant DL380 szerverekre, a tárolásra optimalizált HPE Apollo 4000 szerverekre, illetve a szolgáltatók számára kialakított HPE Cloudline CL5200 modellekre.
A SUSE Enterprise Storage elkülöníti a tároláskezelést és a tárolásvirtualizációt a fizikai hardvertől, ezáltal lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy egyszerűen építhessenek ki tárolási rendszert az általánosan elérhető szerverekre és lemezmeghajtókra alapozva. Segítségével a vállalatok optimalizálhatják tárolási rendszereik kihasználtságát, és növelhetik azok költséghatékonyságát. Az eszköz többszintű gyorsítótár segítségével fokozza a teljesítményt, üzemmegszakítás nélkül teszi lehetővé a kapacitásbővítést, továbbá önkezelő és önjavító funkciókat is magában foglal.
A legfrissebb kiadás, a SUSE Enterprise Storage 3 az első, kereskedelmi támogatással rendelkező szoftveralapú tárolási rendszer, amely a Ceph Jewel kiadására épül. Ennek köszönhetően további új előnyöket biztosít a szervezetek számára, és technológiai előzetest is tartalmaz a Ceph több új funkciójához, beleértve a Ceph fájlrendszert (CephFS), a több különböző helyszín között megvalósítható objektumreplikációt, illetve egy új keretrendszert, amely fejlettebb felügyeletet kínál a SUSE Enterprise Storage felett. Az újdonságok között a fentieken túl megtalálható a továbbfejlesztett katasztrófa utáni helyreállítás, illetve a teljesítmény és stabilitás terén is történtek fejlesztések. Emellett az új kiadás több különféle protokollon keresztül is biztosítja a blokk-, objektum- és fájlrendszerekben tárolt adatok elérését.
A SUSE Enterprise Storage előnyeit bemutató videó:
Kapcsolódó cikkek
- A nőknek fontosabbak az eszközeiken tárolt képek
- A Kingston az IronKey felvásárlásával erősíti szerepét a titkosított USB-k piacán
- Dell SCOS 7 az egyedülállóan alkalmazkodó, jövőálló tárolási megoldás
- A Kingston az EU egységes adatvédelmi direktíváinak megfelelően fejlesztette ki új titkosított pendrive-jait
- Veritas: el kell kezdeni a felkészülést az új adatkezelési szabályozásra
- Új taggal bővül a Samsung 750 EVO SSD termékcsaládja
- Szigorúbb büntetések várnak az adatvédelmi szabályokat megsértő adatkezelőkre
- Nincs több aggódás a tárhely miatt - A Samsung bemutatta a 256 GB-os EVO Plus MicroSD-kártyát
- Digitális Könyvtárat hozott létre a Vodafone
- Hibrid flash: az adatközpontok jövője
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.