Microsoft Teams – a csapatmunka új dimenziója
Március 14-től valamennyi Office 365 üzleti csomag előfizetői számára ingyenesen elérhetővé válik a Microsoft Teams. Az új csevegésközpontú munkaterület alaposan átformálhatja a vállalkozásoknál folyó csapatmunkát.
Megváltoztak napjainkra az irodai munkavégzés körülményei. Korábban egy-egy fontos kérdésben véget nem érő megbeszéléseken, jónéhány prezentációt követően születtek megoldások, döntések. Az összes érintett munkatárs bevonásával, számtalan egyeztetés után egy bonyolult és hosszadalmas munkafolyamat végén születtek meg a megfelelő válaszok. A technológia fejlődése azonban gyökeres változásokat hozott ezen a téren is. A mobileszközök terjedése, a felhőszolgáltatások térnyerése, a távmunka lehetősége ma már korábban elképzelhetetlen lehetőségeket tartogat.
Az Office 365 új munkaterülete, a Microsoft Teams pontosan ezeket a vívmányokat gyűjti és gyúrja egybe, hogy segítse a cégeken belüli csapatmunkát és együttműködést. A szolgáltatás egy chat alapú alkalmazás, amin keresztül nem csak a csapatnak szóló, vagy privát üzeneteket lehet küldeni, de lehetőség van képek, fájlok, gifek beillesztésére, szavazásra, az egyes üzenetek címkézésére, kiemelésére is.
A Microsoft Teams négy dologban is komoly segítséget nyújt a munkavégzés során:
- Rugalmas beszélgetési lehetőséget kínál az egy-egy feladat elvégzésén dolgozó csapatok számára. Egy adott pillanatban minden csapattag naprakész információhoz juthat az adott témában és bármikor visszanézheti az előzményeket. Ha kisebb csoportok munkájára van szükség, akkor lehetőség van privát csevegések létrehozására is.
- A szolgáltatást célzottan a csapatmunkára fejlesztették, így a munkaterületen elérhető az összes adott feladaton dolgozó munkatárs, a létrehozott valamennyi tartalom és munka elvégzéséhez szükséges más eszközök is. A dokumentumot ezután közvetlenül az applikáción belül, vagy az irodai alkalmazásban is lehet elkészíteni.
- A harmadik előny a biztonság. A rendszer megfelel a különböző adatvédelmi szabványoknak és megállapodásoknak (például HIPAA BAA, ISO 27001, ISO 27018, SSAE 16 SOC 1 és 2). Bármi történik is az alkalmazásban, az ott közzétett beszélgetések, dokumentumok teljes biztonságban vannak a Microsoft felhőben, mert az adatokat titkosítva tárolják, a felhasználók azonosítása pedig több lépcsőben történik.
- Végül, de nem utolsó sorban a szolgáltatás testreszabható úgy, hogy csak azok a tartalmak és funkciók legyen elérhetőek általa, amit a csapatmunka során mindenki használ.
A Microsoft Teams tavaly november óta előzetesen már elérhető volt az Office 365 üzleti előfizetői számára, azóta nagyságrendileg 50 ezer felhasználó dolgozik vele olyan cégeknél, mint az Alaska Airlines légitársaság, a ConocoPhilips olajcég vagy a Deloitte könyvvizsgáló. A szolgáltatást a visszajelzések alapján azóta is folyamatosan fejlesztették, így az mára a feladattervezőtől, a levelezési rendszerek szinkronizációján át a képernyő felolvasási funkcióig legalább száz hasznos kiegészítéssel bővült. A Microsoft Teams a desktop kliensen, webes felületen kívül Android, iOS és Windows Phone okostelefonon is használható.
„Olyan világban dolgozunk, ahol az információ a legnagyobb érték, ennek feldolgozására fontos időt és figyelmet szentelnünk. Az Office 365 nagyban segíti a kommunikációt és az együttműködést a dolgozók és a munkahelyi csoportok között bárhol és bármikor. Ez a szolgáltatás most új eszközzel bővül. A chat alapú munkaterület további lendületet ad majd a csapatmunkának.” – hangsúlyozta a Microsoft Teams megjelenése kapcsán Satya Nadella, a Microsoft vezérigazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Izgalmas bejelentések a Game Developers Conference-en
- A Samsung kibővítette stratégiai megállapodását a Microsofttal
- A HP Inc. kibővített mobileszköz-portfóliójával megkönnyíti az utazás közben végzett munkát
- Az ABB és a Microsoft együttműködésének újabb sikerét jelzi Asset Health Center 3.0 eszközmenedzsment megoldás
- Íme az 5 legnagyobb veszély az interneten
- Meghosszabbított nevezési határidővel várja az innovatív ötleteket a Microsoft Imagine Cup verseny
- Microsoft: Izgalmas bejelentések a holnap induló BETT konferencián
- NetIQ tippek
- Újfajta látásmód az informatikai alapismeretek oktatásában
- IT szakemberek ingyenes képzése a digitális transzformáció kapcsán a Microsoftnál
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.