Az IP Systems szoftverével csökkentik a kockázatot a Budapesti Erőműnél
Néhány hónapon belül az IP Systems Zrt. által fejlesztett ETRM-IP informatikai platform fogja végezni a Budapesti Erőmű Zrt. energiakereskedelmi és kockázatkezelési tevékenységének menedzselését.
Az IP Systems Zrt. (IP Systems) és a Budapesti Erőmű Zrt. (BERT) aláírta azt a megállapodást, amely szerint az informatikai társaság fejlesztheti ki a BERT számára azt az informatikai platformot, amely az energetikai vállalat energiakereskedelmi és kockázatkezelési tevékenységét szabályozhatja.
Az ETRM (Energy Trade & Risk Management – Energiakereskedelem és Kockázatkezelés) rendszer valós időben úgy tudja kiszámolni az energiakereskedelmi pozíciók változását, hogy közben a hatékonyságot növeli, és egyúttal a felmerülő kockázatokat mérsékli. Az informatikai társaság IT-megoldásának testreszabása már megkezdődött, az éles üzemű használatbavételt pár hónapon belül tervezik. Az energetikai szektorra fókuszáló szoftverfejlesztő cég ETRM-IP nevű terméke egyaránt támogatja a földgáz, villamosenergia, szén, CO2 és egyéb pénzügyi származékos termék hatékony kereskedelmét és kockázatkezelését, mindezt úgy, hogy az aktuális piaci pozíciót és annak kockázatát úgynevezett „real-time engine” segítségével valós időben kiszámítja és megjeleníti. A platform használatával a felhasználó azonnal tud reagálni a piac változásaira, ezáltal csökkentheti az energiakereskedelem pénzügyi kockázatait, lényegében profitot optimalizálhat.
„A projekt részeként bevezetjük az ETRM-IP erőművi modulját, így egyedülálló módon az ETRM rendszer kezeli a valós idejű termelési adatokat is. A Scheduling-IP integrálásával a rendszer megvalósítja a teljes menetrendezést a partnerek, illetve a rendszerirányítói feladatokat ellátó MAVIR felé” - tette hozzá Füzi Ákos, az IP Systems Zrt. vezérigazgatója.
Az IP Systems Zrt. az elmúlt időszakban számos hazai és külföldi tendert nyert, létszáma meghaladja a 130 főt. A vállalat a budapesti iroda mellett 2 éve Miskolcon, nemrég pedig Debrecenben nyitott új fióktelephelyet.
Kapcsolódó cikkek
- Megvannak az eltűntnek hitt informatikusok
- Elindult a HelloWorld Online
- Tanúsított szoftverek már a SUSE felhő- és tárolási megoldására is
- A FinalWire újabb frissítést adott ki népszerű rendszer-információs szoftverének PC-s verziójához
- Black Cell Akadémia a Z generáció számára
- Budapestre érkezik a Scratch konferencia
- „Tanulj tőlünk, hogy tanulhassunk Tőled”: Indul a T-Systems Akadémia
- Egyetlen egérrel akár három számítógépet is vezérelhetünk
- Adattörlési megoldást tanúsítottak Németországban
- Az energiavállalatoknak új vetélytársakkal kell szembenézniük
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.