Bemutatkozott az IBM Z
Az IBM új mainframe minden korábbinál fejlettebb titkosítási technológiával érkezik
Az IBM bemutatta új mainframe-jét, az IBM Z-t, amely a világ legnagyobb teljesítményű tranzakciós rendszerének új generációját képviseli. Az IBM Z napi több mint 12 milliárd tranzakciót képes lebonyolítani, és olyan titkosítási motort kapott, amely a világon elsőként egyszerre képes titkosítani bármilyen alkalmazásból, felhőszolgáltatásból vagy adatbázisból származó adatot – beleértve a Blockchain rendszereket is.
2013 óta napjainkig több mint 9 milliárd adatnak veszett nyoma, ami jórészt az egyre aktívabb kiberbűnözésnek tulajdonítható. Nem csoda: e hatalmas adatmennyiségnek csupán 4 százaléka volt titkosítva. Szakértők szerint 2022-ben a kiberbűnözés már akár 8 000 milliárd dollárnyi kárt okozhat a globális gazdaságnak. A legkorszerűbb titkosítási megoldásokkal felvértezett új mainframe-mel az IBM éppen az ilyen, járványszerűen terjedő globális adatlopások és biztonsági incidensek ellen veszi fel a harcot.
IBM Z a pénzügyi szektortól, a kiskereskedelmen át az egészségügyi és kormányzati szektorig minden üzleti szereplő számára fontos támogatást nyújt adataik védelméhez. Az új mainframe a titkosítás következő területein hozhat jelentős áttörést:
- Átfogó és folyamatos adattitkosítás: Ez az első olyan rendszer, amellyel a szervezetek minden alkalmazásukra, felhőszolgáltatásukra és adatbázisukra egyetlen kattintással terjeszthetik ki a teljes titkosítást. Az IBM Z-vel a folyamat 18-szor gyorsabb és jelentősen olcsóbb, mint az x86-os rendszerekkel.
- „Tamper-responding” titkosítási kulcsok: A titkosítási kulcsok védelme az egyik legérzékenyebb kérdés a vállalatok számra, hiszen a hackertámadások gyakran közvetlenül ezekre irányulnak. Kizárólag az IBM Z képes arra, hogy a titkosítási kulcsok millióit megvédje – nemcsak felhasználásuk pillanatában, de létrehozásuk és újrafelhasználásuk folyamatában is. Erről a “tamper respond” hardver kezeskedik, amely azt jelenti, hogy támadó fizikai hozzáférés esetén sem megszerezhetők a kulcsok, mert a hardver felnyitás vagy rongálás esetén megsemmisíti őket.
- Titkosított API-k: Az IBM z/OS Connect technológiák segítségével a felhő fejlesztők bármilyen IBM Z applikációt vagy adatot lehívhatnak a felhőből. Az IBM Z-vel a vállalatok ezeket az API-kat 3-szor gyorsabban tudják titkosítani, mint az x86 alapú megoldások.
- Az IBM Z mindezek mellett fejlett titkosítási technológiájával támogatja a biztonságos Blockchain rendszerek, mikro szolgáltatások, appok és online fizetési folyamatok fejlesztését.
Jövő év májusától lép életbe az Európai Unió Általános Adatvédelmi Rendelete, a GDPR, amely a cégek, szervezetek számára minden korábbinál szigorúbb adatvédelmi követelményeket fogalmaz meg, akár 20 millió eurós büntetés terhe mellett. Az IBM új mainframe-je minden olyan cég számára komoly segítség lehet az új feltételeknek való megfelelésben, amely érzékeny adatokat kezelése miatt a szabályozás hatálya alá esik.
Kapcsolódó cikkek
- Ipar 4.0, mesterséges intelligencia és IoT
- Az ABB és az IBM együttműködik a mesterséges intelligencia-alapú ipari megoldások fejlesztésében
- IBM Budapest Lab néven új fejlesztőközpontot hozott létre az IBM
- Az IBM és a Ricoh átalakítja a tárgyalói kultúrát a Watson technológiájú interaktív táblákkal
- Az IBM és az Ericsson új fejlesztéssel áll elő az 5G terén
- A magyar DO-Q-MENT az IBM Cloud segítségével fejleszti archiválási szolgáltatásait
- Az IBM kétszázmillió dolláros befektetéssel lendíti fel az Internet of Things globális piacát
- A Check Point új, fenyegetések elleni védelmi platformjai a legkülönbözőbb méretű vállalatok számára
- A Fujitsu legújabb technológiával dolgozó tárolói tudnak titkot tartani
- Az IBM hibrid felhő alapú megoldásai
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.