Kihirdették az „Év információbiztonsági szakdolgozata” címet
A Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület kihirdette az „Év információbiztonsági szak- és diploma-dolgozata” pályázat nyertesét. Az idén már 15. alkalommal kiírt pályázattal az Egyesület célja, hogy támogassa azokat a főiskolai és egyetemi hallgatókat, akik szakdolgozatukat az információbiztonság témakörében írják.
2017-ben Kovács Zoltán, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának hallgatója – szakdolgozat (BSc) kategóriában, míg Beláz Annamária, az NKE Államtudományi és Közigazgatási Kar Elektronikus Közszolgálati Intézet hallgatója – diplomadolgozat (MSc) kategóriában nyerte el a megtisztelő címet.
Az „Év információbiztonsági szak- és diplomadolgozata” cím olyan nyilvános pályázatként lett meghirdetve, amelyen a magyarországi felsőoktatási intézmények hallgatói indulhattak. Idén négy „BSc” dolgozat és négy „MSc” dolgozat érkezett be a bíráló bizottsághoz összesen három felsőoktatási intézményből.
A szakdolgozat kategóriában nyertes Kovács Zoltán „Webes Nyomkövetési Trendek Vizsgálata” című szakdolgozatával jelentkezett. „Internetes barangolásaink során számos ingyenes szolgáltatásba futhatunk, amelyben kifejezetten minket célzó hirdetéseket láthatunk vagy épp személyre szabott árakkal találhatjuk szemben magunkat. Mindez annak az adatgyűjtési folyamatnak köszönhető, ami a háttérben, többnyire a felhasználók tudta nélkül történik. De vajon a megfigyelés kiterjedtsége mindenki számára azonos? Van-e lehetőségünk ellenállni?”
Beláz Annamária a NKE Államtudományi és Közigazgatási Kar Elektronikus Közszolgálati Intézet hallgatója a „A magyar kibervédelmi szabályozás továbbfejlesztésének lehetőségei, Különös tekintettel a stratégiaalkotásra” című dolgozatával jelentkezett és nyerte meg a diplomadolgozat kategóriát. Beláz Annamária „Kitér, a használt kutatási módszerekre, majd bemutatja a dolgozat legérdekesebb eredményeit, továbbá a további kutatási irányokra.”
A Hétpecsét Egyesület szeptemberi fórumán a nyertesek kihirdetése után Kovács Zoltán, valamint Beláz Annamária is bemutatta dolgozatát, majd válaszoltak a szakmai közönség kérdéseire. Az erkölcsi elismeréssel és utazási utalvánnyal járó díjat az Egyesület elnöke, Gasparetz András adta át szeptember 13-án, az Egyesület, LXXVII. „Információvédelem menedzselése” c. szakmai fórumán. A nyertesek az utazási utalvány mellett idén is átvehették a Herendi Porcelánmanufaktúra „bölcs bagoly” porcelánfiguráját dr. Ködmön Istvántól, aki az Egyesület alelnöke és a Herenden termelési igazgató.
Az Egyesület vezetői „dicsérő” oklevelet nyújtottak át azoknak a pályázóknak, akik ugyan most nem nyertek, de szak-, vagy diplomadolgozatuk igen magas színvonalúaknak bizonyultak és a szakmai zsűri érdemesnek találta készítőiket, hogy a fórum résztvevői előtt őket is kiszólítsák és megjutalmazzák.
A nyertes pályaművek nem jöhettek volna létre elkötelezett konzulensek nélkül, így a Fórumon oklevelet adtak át Dr. Gulyás Gábor György és Dr. Krasznay Csaba részére is, elismerve ezzel szakmai hozzájárulásukat.
Különösen nagy öröm az Egyesület vezetősége és tagjai számára, hogy az elmúlt évek pályaművei azt bizonyítják, egyre több szakmai műhely kapcsolódik be a nemes versengésre. Az idei pályázatok az alábbi intézmények szakmai műhelyeiből kerültek ki: Nemzeti Közszolgálati Egyetem (6 dolgozat!), Óbudai Egyetem, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. Reméljük, 2018-ban még népesebb lesz ez a lista.
Kapcsolódó cikkek
- Október 15-ig ismét versenybe lehet szállni az Energy Globe Magyarország díjakért
- Még egy hétig várják a „Digitális Esély 2017” pályázatokat
- FLOW vagy FOLLOW – Neked merre van előre?
- NMHH Médiatanács: október 2-án lehet beadni a Budapest 98,6 MHz rádiós frekvenciára vonatkozó pályázati ajánlatokat
- 33 ezer fő fölött van a háztartási nagygépek cseréjéhez támogatást igénylők száma
- Óriási az érdeklődés a támogatott hűtő- illetve mosógépcserére
- Társadalmi célú startupok számára hirdet versenyt és képzést az SAP
- 20. alkalommal adják át a Magyar Termék Nagydíjakat a parlamentben
- Több mint 5000 pályázó jelentkezett már első nap az Otthon Melege Program háztartási nagygépcsere alprogramjára
- Világszerte egyedülálló beszédfelismerő rendszer fejlesztésére kerül sor a Nextent Informatika Zrt. vezetésével
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.