Mesterséges intelligenciával becsül jövőbeli virtuális deviza árakat a magyar startup
Világelsőként, gépi intelligenciával jelzi előre a Bitcoinhoz hasonló kriptovaluták jövőbeli árfolyamát egy magyar startup.
Digitális aranyláz
A 2018-as év egyik legnagyobb robbanása a digitális pénzek világában történt. A legismertebb digitális pénz, a Bitcoin árfolyama az év eleje óta meghússzorozódott, de meg a laikusok által kevésbe ismert Litecoin vagy Ethereum értéke is majdnem 100-szoros hasznot hozott azok számára, akik vásároltak belőlük 2017 elején.
A folyamat megállíthatatlannak tűnik. Ma már 1000-nél is több olyan digitális pénz létezik, amelyekkel a legnagyobb kriptotőzsdéken kereskedhetnek az új befektetési megoldásokat keresők.
Az ő számukra jelent nagy segítséget a teljes egészében magyar hátterű, mesterséges intelligenciára építő Walletinvestor.com startup.
Mesterséges intelligencia jelzi előre
„Nemcsak a Bitcoin vásárlási hajlandóság nőtt meg 2017-ben Magyarországon, hanem a rendszert erősen (és sokszor jogosan) bírálóké is, illetve azon bizonytalanok száma, akik a hagyományos tőzsdei logikákat csak ügyeskedve tudták ráilleszteni a kriptopiac rendkívül gyors árfolyam mozgásaira. Ezen árfolyam mozgások mögött nem ritkán manipulatív zárt csoportok, szándékosan félrevezető hírek, a közösségi médiában gyorsan terjedő téves következtetések állnak.” – mondta el Rácz-Akácosi Attila, a WalletInvestor ötletgazdája.
Így folytatja: „A hagyományos tőzsdéken hetekig, vagy akár hónapokig tartó folyamatok a digitális pénzek piacán egyetlen nap alatt többször is végbe mehetnek. Éppen ezért döntöttünk úgy, hogy a napon belüli előrejelzések helyett a középtávú (14-napos), és az igényekhez alkalmazkodva akár több éves becslésekre fókuszálunk, mesterséges intelligenciát felhasználva.”
Világelső a magyar ötlet
A magyar startup a Google mesterséges intelligencia fejlesztési logikáját követi: emberek által használt sémák helyett csak alapszabályok kerülnek a rendszerbe.
Ez azt jelenti, hogy a tőzsdei kereskedésben ismert mintázatok (Elliott hullám, Nyakvonal, Dupla tető, és így tovább) helyett hagyják, hogy a rendszer saját maga ismerje fel minden egyes kriptopénz esetén olyan korábbi, egyedi jellegzetességeket, amikkel nagy valószínűség mellett tudja megbecsülni a jövőbeli árfolyammozgás trendjét.
A virtuális devizák területén az árfolyamok előrejelzésére a magyar startup alkalmazott először mesterséges intelligenciát. Nem véletlen, hogy a walletinvestor.com növekedése exponenciális, sőt mára a világ leglátogatottabb portálja a szakterületén.
Exponenciális növekedés
Buchmüller Olivér, a startup vezető fejlesztője hozzáteszi: „Az egyik legnagyobb kihívás a projekt kapcsán az volt egészen a közelmúltig, hogy a számukra is teljesen meglepő módon exponenciálisan növekvő látogatói forgalmat úgy tudjuk kiszolgálni gazdaságosan, hogy mellette a komoly erőforrást igénylő számítási kapacitást is meg tudjuk többszörözni. Ma már naponta 50-100.000 látogató használja a weboldalunkat, folyamatos növekedés mellett.”
„Napi szinten nyomon követjük a közösségi médiában, blogokon, fórumokon számtalan nyelven megjelenő visszajelzéseket, amik alapján tovább csiszoljuk a rendszert. Míg egy hónapja nagyjából 200 digitális pénzhez végeztünk naponta becslést, mára ez a szám az 1300-at is átlépte.”
Befektető nélkül bővülnek
A magyar startup egyelőre anyagilag is képes fenntartani önmagát, ezért befektetőre sincs szükségük, így az energiákat a fejlesztésre és a látogatói igények kiszolgálására tudják felhasználni.
„Egyelőre még fizetős szolgáltatásaink sincsenek, a becsült adatok mindenki által elérhetőek publikusan, ezen a jövőben sem szeretnénk változtatni. Bár a becslések koránt sem tökéletesek még, büszkék vagyunk arra, hogy napról napra több blogger és kripto-véleményvezér használja fel alapul az előrejelzéseinket cikkeik alapjául, a legismertebb nemzetközi gazdasági portálok következtetései mellé beillesztve. Mindezek mellett az érdeklődőket mindig óva intjük attól, hogy csupán egyetlen forrásra alapozva hozzanak komoly pénzügyi döntést. Érdemes akár 8-10 különféle véleményt is megismerni pró és kontra minden egyes befektetés előtt.” - mondta el végül az ötletgazda.
Kapcsolódó cikkek
- A gépi tanulás lesz a legfontosabb technológia az internet indulása óta
- Okos Város idegrendszert épít a Huawei
- Mire költsem a rengeteg felesleges Bitcoinomat?
- Nemzetközi startup hálózathoz csatlakozott a METU
- IDC: a mesterséges intelligencia lesz a következő technológiai forradalom középpontjában
- Újabb startup fellendülés indulhat Pécsről
- Dolgozzon helyetted a mesterséges intelligencia
- A HeatVentors lett Európa legjobb energia startupja
- Az innováció csapatmunka
- A kriptovaluta elleni kiberbűnözés a megjósolt trendeknél is gyorsabban terjed
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.