Stratégiai program indul a blokklánc és fintech fejlesztések ösztönzésére
A Budapesten működő Blockchain Competence Center (BCC) egyik fő célja, hogy nemzetközi szereplőként hazánkat a blokklánc technológia régiós központjává tegye. Szakértők szerint a blokklánc (blockchain) technológia az internet elterjedéséhez hasonló forradalmi változásokat hozhat, mely alapjaiban rajzolhat át iparágakat.
A Digitális Jólét Program a fentiek figyelembe stratégiai fejlesztési területei közé emelte a blokklánc és a fintech (pénzügy technológia) területét.
Az utóbbi időben egyre inkább a hazai- és világsajtó figyelmének középpontjába került a blokklánc. A technológia viszont sokkal több a pénzügyi spekuláció újabb hullámánál, szakemberek véleménye szerint a blokklánc és a mögötte meghúzódó szemléletmód az élet számos területét egyszerűsítheti, radikálisan megváltoztathatja.
Stratégia fejlesztési terület a blokklánc és a fintech
A blokklánc technológia a digitális forradalom legújabb hullámaként hatalmas lehetőséget jelent nem csak a technológia előnyeit kihasználó cégeknek, hanem akár egyes országoknak is, melyek elég gyorsan kapcsolódnak be a technológia használatába.
„A digitális átalakulásban nincsenek előre kijelölt nyertesek és vesztesek, mindenki egyenlő esélyekkel indul. Éppen ezért fontos lépés a Magyar Kormány részéről, hogy a Digitális Jólét Program keretében stratégiai fejlesztési területként határozta meg a blokkláncot és a fintech-et, ezzel nemzetközi szinten is az elsők között tud hazánk bekapcsolódni a digitális forradalom legújabb hullámába” – hívta fel a figyelmet Deutsch Tamás Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos a Blockchain Competence Center megnyitója kapcsán.
Onthatja magából a blokklánc projekteket Budapest
A RowanHill Global és az InterTicket közös leányvállalatként blokklánc megoldások inkubálása és a tudásmegosztás érdekében létrehozta a Blockchain Competence Centert. A tudáscentrum egyrészt iparági kapocsként szolgál a blokklánc fejlesztők, illetve a vállalati, valamint államigazgatási oldal, tehát a technológia felhasználói között.
„A blokklánc sokkal több, mint egy divatos kifejezés. A technológia lényegében az adatok hitelesítésének egy új, elosztott rendszere, mely lehetővé teszi, hogy az egyes nyilvántartások, pénzügyi és egyéb szolgáltatások, vagy akár egy állam országgyűlési vagy önkormányzati választásai, népszavazásai egy egyszerűsített, olcsóbb, megmásíthatatlan és a visszaélések lehetőségét teljesen kizáró digitális megoldással valósuljanak meg” - hívta fel a figyelmet Benedek Péter, a Blockchain Competence Center ügyvezető igazgatója a kompetencia központ megnyitóján.
A központ emellett közösségi irodaként, inkubátorházként is szolgál, mely infrastruktúrát és helyet biztosít a blokklánc megoldásokkal foglalkozó fejlesztőcsapatok, startupok részére.
„A blokklánc technológiában hatalmas lehetőségek rejlenek, ezek hatása ma még felmérhetetlen. Felismertük azt, hogy ezt csakis szakmai közösségként együttműködve lehet hatékonyan kiaknázni. A Blockchain Competence Centert azzal a szándékkal hoztuk létre, hogy konkrétan a blokklánccal kapcsolatos ismeretek összegyűjtését és megosztását segítse elő. Célunk, hogy minden olyan érintett partnernek, cégnek, szervezetnek, intézménynek vagy személynek segítsük a munkáját abban, hogy olyan termékekkel, megoldásokkal jöjjenek elő, amellyel komoly piaci előnyre tudnak szert tenni” – fűzte hozzá Jobbágy Ervin, az InterTicket ügyvezetője.
„A Blockchain Competence Center számunkra messze több egy befektetésnél, a RowanHill-nél hisszük, hogy az emberek életminőségét nagyban javító digitális átállás egy fontos mérföldkövéhez érkeztünk a blokklánc technológia által. Azt gondoljuk, hogy adottá vált az emberi közösségek számára a technológia ahhoz, hogy tudatosan képesek legyünk megszervezni az életformánkat szolgáló hatékony rendszereket és folyamatokat, leválasztva arról a kis hatékonyságú, sokszor felesleges, de ma még meglévő időrabló tényezőket. Ezért tekintjük küldetésünknek a BCC-nél annak formálását, hogy milyen célokra és milyen szabályok mentén alakuljon ki a blokklánc technológia kiaknázása” - mondta Dr. Dombi Viktor a RowanHill Global alapítója.
Kapcsolódó cikkek
- A digitális eszközök használatát ösztönzi a kormány új programja
- Blockchain: fejlesztésben erősek, felhasználásban gyengék vagyunk
- Első ízben rendeznek országos blokklánc versenyt
- Magyarország először önálló országstanddal vesz részt a londoni BETT Show-n
- A kormány kiemelt beruházássá minősítette a magyarországi mobilhálózat-fejlesztéseket
- Digitális adócsökkentés
- Cisco: 6 technológiai trend 2018-ra és a rákövetkező évekre
- Egyre többen használják fizetésre a mobiljukat
- December közepétől igénybe vehető az angyalbefektetői adókedvezmény
- 5 milliárd forint a Digitális Jólét Program Hálózat fejlesztésére
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.