Meghosszabbított nevezési határidővel várja az innovatív ötleteket a Microsoft
A vállalat idén az Azure technológiát használó csapatok jelentkezését várja, akik minden eddiginél jelentősebb szakmai támogatást kapnak: egy nyolchetes, intenzív webinar sorozat és egy négy alkalmas kommunikációs és idegennyelvi képzés mellett a vállalat diáknagykövetei, a Microsoft Student Partnerek technológiai konzultációi is segítik a jelentkezőket. A felkészülési időszakban szó lesz többek között arról, hogyan építsék fel ötletük üzleti modelljét, hogyan tarthatnak lebilincselő előadást a szakmai zsűrinek, mindemellett pedig közelről megismerkedhetnek az olyan forradalmi technológiákkal is, mint a kevert valóság vagy a big data.
A legjobb magyar ötletet bemutató csapat tagjai 9000 dollár értékű felhőhozzáférést kapnak a Microsoft Magyarországtól, valamint képviselhetik hazánkat a kelet-közép-európai régiós döntőben. Ott diadalmaskodva projektjüket az Egyesült Államokban tartott nemzetközi döntőn mutathatják be, ahol a 85 ezer dollár értékű főnyeremény mellett nem mástól, mint Satya Nadellától kaphatnak személyes mentorációt.
A regisztráció március 2. éjfélig él a Microsoft Imagine Cup weboldalon, a jelentkezési űrlap és a kérdőív együttes kitöltésével.
Kapcsolódó cikkek
- Régiós webinar sorozat segíti a hazai Imagine Cup jelentkezőket
- Egy utazási startup nyerte a Women Startup Competition első elődöntőjét Prágában
- A magyar vállalatok harmada még nem is hallott a GDPR-ról
- Tízből kilenc magyarra veszély leselkedik az interneten
- Magyar ötleteket is vár a Microsoft
- Megvannak Magyarország legjobb IT szakemberei
- Londonban mutatkozik be az oktatás jövője
- A Microsoft elsőszámú felhőguruja tanította a jövő fejlesztőit
- Pénzesőt zúdít a mesterséges intelligenciát fejlesztőkre a Microsoft
- Látássérült emberek életét könnyítő magyar app jutott ki a Microsoft világversenyére
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
HMD: A szülők fele szerint megváltozott a gyerekük személyisége a telefonhasználattól
A HMD friss kutatásai szerint az okostelefonok negatívan hatnak a fiatalokra. A szülők háromnegyede aggódik a telefonhasználat miatt, és több mint fele úgy érzi, túl korán vásárolt okostelefont a gyerekének. A fiatalok harmada megerősítette, hogy valóban hajlamosabb a szorongásra, amióta telefont használ, de azt is bevallották, hogy túl sok időt töltenek a közösségi médiában.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.