Ezeket a technológiai újdonságokat használjuk majd a közeljövőben!
Okoskukák és parkolóhelyjelző rendszerek, önállóan jelentő otthoni mérőállások, üzemi baleseteket megelőző okosórák – csak néhány újdonság a T-Systems Magyarország Symposium 2018 konferenciájáról. Az esemény sztárvendége Kevin J. Surace, az évtized innovátora lesz az első okostelefon megalkotója.
A telekommunikációs fejlesztések nem állhatnak meg a hálózatok kiépítésénél vagy éppen az arra kapcsolódó hardverek létrehozásánál. A fejlesztők folyamatosan dolgoznak azon, hogy a rendelkezésre álló erőforrások leghatékonyabb kihasználásával új lehetőségeket teremtsenek vagy konkrét problémákra adjanak válaszokat. A T-Systems Magyarország idén hetedik alkalommal rendezi meg egész napos szakmai konferenciáját, a Symposium 2018-at, mely a digitális világban rejlő legújabb lehetőségeket mutatja be a különböző iparágak képviselőinek. Erre utal az idei cím, az „Emberi dimenziók, technológiai távlatok” is.
Az idei esemény fókuszában a digitalizáció és az általa kínált megoldások bemutatása áll. Az 5G-vel hamarosan megjelenő technológiák alkalmasak arra, hogy másodpercek alatt hatalmas adatmennyiséget töltsünk le, az áramfogyasztást csökkentő, jóval olcsóbb keskenysávú IoT (internet of things) pedig már itthon is elérhető. Ez utóbbi lehetőségekre épít számos olyan megoldás, melyet a szekciókra bontott konferencia „Smart Cities” témablokkja mutat be a részvevőknek: ilyen például az otthonainkban hamarosan megjelenő okosmérőórák vagy a parkolást segítő okos applikáció is, mely a szabad parkolóhelyekre irányítja az autóvezetőket.
A Symposium 2018 szekciói más technológiai csemegéket is bemutatnak az egészségügy, a kereskedelem, az ipar, a bank- és egyéb szektorok számára, látványos demók keretében. A meghívottak választ kaphatnak például arra a kérdésre, hogy az okosórák miként segíthetnek megelőzni az üzemi baleseteket vagy egy megfelelően kiépített rendszer hogyan előzheti meg a boltok pénztáránál kialakuló – vevőket elijesztő – sorokat.
A nemzetközi szinten is elismert konferencián a technológiai innovációk legnevesebb hazai és külföldi szakemberei osztják meg gondolataikat. Olyan nevek számolnak be a legújabb lehetőségekről, mint Martin Lee, a Talos, azaz a Cisco biztonsági elemző szervezetének vezetője vagy éppen Michal Klimes, a Hewlett Packard Enterprise szuperszámítógépekkel kapcsolatos innovációival is foglalkozó vezetője, aki az űrkutatásban használt technológiákról tart előadást.
Érdekesnek ígérkezik a Symposium 2018 sztárvendége, Kevin J. Surace előadása is, aki a Szilíciumvölgy egyik vezető innovátora, az ő nevéhez fűződik az első okostelefon megalkotása is. Eredményeit többek között a Businessweek-ben, a Times-ban és a Forbes amerikai számában is publikálta már. Az évtized innovátorának megválasztott szakember több száz TED-en és más szakmai fórumon megtartott előadással a háta mögött érkezik Budapestre.
Kapcsolódó cikkek
- Saját fejlesztéseivel is készül az Ipar 4.0 –ra a T-Systems Magyarország
- Kedvet csinál a tanuláshoz és közösséget épít a digitális oktatás
- A legelső jeleknél felismeri a kibertámadást a T-systems CTRL csoportja
- Az egész fővárosban elérhetővé tette NB-IoT hálózatát a Telekom
- Most épül a digitális jövő
- Akvizíció révén erősíti SAP kompetenciáit a T-Systems Magyarország
- 5G: Akár ötvenmilliárd összekapcsolt eszköz 2025-re
- Változás a Magyar Telekom Csoport felsővezetésében
- Agyalj a padon!
- Lehet-e ennél okosabb?
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.