A Huawei vezetőjével tárgyalt Varga Mihály
„A magyar kormány elkötelezett az infokommunikációs szektor fejlesztésében, a digitális átállás ugyanis kulcsa a magas ütemű gazdasági növekedésnek” – jelentette ki Varga Mihály, miniszterelnök-helyettes, pénzügyminiszter James Li, a Huawei Technologies regionális elnökével folytatott megbeszélését követően Pekingben. A találkozón az 5G mobilhálózati technológia felhasználási lehetőségeiről, és az ország okosvám-zónáinak kialakításáról is tárgyaltak a felek.
Kínai útja során Varga Mihály miniszter ellátogatott az ország legnagyobb magánvállalata, a Huawei Technologies infokommunikációs vállalat pekingi kutatás-fejlesztési központjába. A tanácskozáson mindkét fél egyetértett abban, hogy a digitális átalakulás nemcsak lehetőségeket, hanem társadalmi, gazdasági és biztonsági kihívásokat is rejt magában, amelyekre a nemzeti kormányoknak is fel kell készülniük.
A miniszterelnök-helyettes az infokommunikációs vállalat közép-kelet-európai térségének elnökével többek között olyan fejlesztési irányokról is egyeztetett, mint a következő generációs mobilhálózatok magyarországi felhasználási területei. Az úgynevezett 5G technológia minden eddiginél gyorsabb és nagyobb mennyiségű adat átvitelét, feldolgozását teszi lehetővé valós időben, késleltetés nélkül, aminek köszönhetően Magyarország a gazdasági fejlődés új, digitális korszakába léphet. Az egyeztetésen a Huawei régiós elnöke és Varga Mihály miniszter tárgyalt az úgynevezett okos-vámszabad területek, zónák kialakításáról, valamint az infokommunikációs technológiák miatt tovább egyszerűsíthető, online adózási lehetőségekről is.
Mint Varga Mihály elmondta: „Nagyra értékeljük, hogy a Huawei Technologies, az információs és telekommunikációs technológiák egyik vezető, globális szállítója támogatni kívánja hazánkat a pénzügyi tudás fejlesztésében, az infokommunikációs technológia elterjesztésében. További együttműködési lehetőséget látunk az intelligens közlekedés, a digitális oktatás, a fenntarthatóság és a foglalkoztatáspolitika területén” – tette hozzá. A miniszter hangsúlyozta, hogy továbbra is számít a vállalat tudására Magyarországon.
A megbeszélésen James Li megköszönte, hogy a magyar kormány racionálisan, tényszerűen kezeli a Huawei fejlődését, jelenlétét az országban, valamint kiegyensúlyozott és korrekt üzleti környezetet biztosít számukra.
A tárcavezető kifejtette: a Huawei a kormány fontos stratégia partnere, Magyarországon több mint 2000 embernek ad munkát, a Kínán kívüli legnagyobb ellátási központja is itt működik. A magyar gazdaság egyre jobb teljesítménye, a folyamatosan csökkenő adók és a befektetőbarát kormányzati intézkedések hozzájárulnak ahhoz, hogy a vállalat, mint a második legnagyobb kínai befektető hazánkban, továbbra is potenciális befektetési célpontként tekintsen az országra.
A cég Kínán kívüli legnagyobb gyártási- és logisztikai központját Magyarországon üzemelteti, a Huawei Európai Ellátó Központban már zajlik az átállás az Ipar 4.0 okos-gyártás koncepciónak megfelelően. A Huawei Technologies Hungary távközlési és vállalati üzletága infokommunikációs eszközeinek és megoldásainak, valamint a fogyasztói üzletágon keresztül forgalomba kerülő okoseszközeinek köszönhetően a magyarok közel 80 százaléka használja a vállalat valamilyen termékét kommunikációra, internetezésre. A cég 2017-ben elindította európai távközlési szolgáltatók felhő szolgáltatásait segítő, úgynevezett „Europe Operations and Maintenance Centre”-ét is Magyarországon. A Huawei márciusban közzétett eredményei szerint a vállalat magyarországi árbevétele 2018-ban több mint 40 százalékos növekedést mutat az előző évihez képest. Míg 2017-ben a vállalat bevétele 57 milliárd forint volt, addig tavaly megközelítette a 80 milliárd forintot az előzetes, nem auditált adatok alapján. A Huawei egyébként az egyik legtöbb vámot befizető vállalat Magyarországon.
Varga Mihály emlékeztetett: „a kínai cég egy korábbi megállapodásban vállaltak szerint a következő években tovább segíti a szélessávú internet kiépítését Magyarországon. Ezzel a Huawei is hozzájárul ahhoz a kormányzati célkitűzéshez, miszerint 2025-ig a magyar háztartások 90 százalékában elérhetővé váljon a magas sebességű internet-hozzáférés.”
Kapcsolódó cikkek
- Perre megy a Huawei
- Kiberbiztonsági Átláthatósági Központot nyitott a Huawei Brüsszelben
- Új célok a Honor és a Huawei kettős márkastratégiája mentén
- A felhasználók egészségére figyelnek a Watch GT és a Band sorozat legfrissebb tagjai
- Erős évet zárt a Huawei
- Április 1-től érkezik a Telenorhoz az új Huawei P30 sorozat, exkluzív variánssal
- A Huawei bemutatta a P30 széria okostelefonjait
- Kiderültek az új Huawei P30 okostelefon árai és specifikációi
- Figyelemfelhívó Huawei kampány
- A Huawei-é a második legtöbb szabadalom Európában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális fizetési megoldások alakítják a vásárlók döntéseit
A digitális fizetési megoldások rohamos fejlődése alapjaiban változtatja meg azt, hogy miként kezeljük a pénzügyeinket. Már nem csak a készpénzt felváltó bankkártya típusok, hanem a mobilfizetés, az azonnali utalások és az új generációs BNPL (Buy Now, Pay Later) megoldások színesítik a palettát. Vásárlások, előfizetések, számlák, hitelek – mit hogyan fizetünk? Megjelent a PwC Magyarország Digitális Pénzügyi Körkép kutatása a fizetés-technológiai piac jelenéről és jövőjéről.
Stratégiai beruházással erősíti magyarországi jelenlétét a DS Smith
Jelentős, 34,4 millió eurós stratégiai befektetéssel növeli innovatív jelenlétét Magyarországon a fenntartható, papíralapú csomagolási megoldások vezető szállítója, a DS Smith a Nemzeti Befektetési Ügynökség támogatásával. A három kiemelt telephely fejlesztését célzó, várhatóan 2026 áprilisában lezáruló projekt Füzesabonyban, Nagykátán és Győrben valósul meg, 40%-kal növelve a gyártási kapacitást. A vállalat a beruházással tovább erősíti pozícióját az innovatív és fenntartható csomagolási megoldások terén, beleértve a műanyag kiváltásának alternatíváit, valamint a körkörös gazdaság elősegítését.
AI a felhők között: a mesterséges intelligencia a szemünk előtt alakítja át a légiközlekedést
Jelenleg is számos mesterséges intelligencia-alapú megoldást használnak a légitársaságok és a repterek az üzemanyag-optimalizálás, a légiirányítás, a fedélzeti kiszolgálás vagy éppen a járműkarbantartás területén. A határ azonban a csillagos ég, hiszen a légiközlekedés folyamatosan óriási mennyiségű adatot termel, ami további lehetőséget ad az AI megoldások fejlesztésére a hatékonyságnövelés, az utasélmény javítása és a fenntarthatósági célok elérése érdekében – hívja fel a figyelmet Berecz Dániel, a Lufthansa Systems Head of Engineering vezetője.
Elnyerte a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjat a Schneider Electric új okosgyára
A Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon az Ipar kategóriában az első helyen végzett a Schneider Electric Dunavecsén megépült okosgyára, a Duna Smart Power Systems (DSPS). A 28 ezer négyzetméteres üzem megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra.
Szervezeti változásokat jelentett be az LG 2030-as víziójának megvalósítása érdekében
Az LG Electronics (LG) az igazgatóság jóváhagyását követően számos szervezeti változást és vezetői kinevezést jelentett be. Az átszervezés célja a vállalat közép- és hosszú távú stratégiájának, a „Future Vision 2030” megvalósításának elősegítése a szervezetközi szinergia javításával, valamint az üzleti portfólió innovációjával.