AI-megoldásokon alapuló dróntechnológiát fejleszt az OTT-ONE
Stratégiai megállapodást kötött az OTT-ONE Nyrt., az iSRV Zrt. és a Stork Systems Kft., amelynek értelmében közösen fejlesztenek, gyártanak és értékesítenek majd olyan egyedi, mesterséges intelligencián alapuló dróntechnológiákat, amelyek teljeskörű megoldást nyújthatnak a különböző felderítési feladatok elvégzésére, hazánkban és nemzetközi szinten egyaránt. Az OTT-ONE speciális viszonteladói jogok megszerzésével továbbá jogosulttá vált a Stork megoldásain alapuló dróngyártási beruházások indítására Latin-Amerikában.
Együttműködési megállapodást kötött az OTT-ONE Nyrt., az iSRV Zrt. és a Stork Systems Kft., amelynek értelmében a tagok különböző felderítési feladatok ellátására alkalmas, mesterséges intelligencián alapuló dróntechnológiát fejlesztenek. Az OTT-ONE a Stork Systems Kft. által több alkalmazási területen bevethető drón termékcsalád fejlesztésébe kapcsolódik be, elsősorban mesterséges intelligencián alapuló képalkotási, illetve képfelismerési megoldások fejlesztésével, magyarországi és nemzetközi projekteket egyaránt kiszolgálva.
Az együttműködés célja, hogy a drónok, a szenzorok és a felhasználói igényekre szabott egyedi, mesterséges intelligencia alapú szoftver megoldások minél tökéletesebb összhangban működjenek együtt, amely eredményeként hazai és nemzetközi szinten is egyedi termékek jöhetnek létre. A felderítési feladatokat ellátó hardver eszközök, valamint speciális szoftveres megoldások rendkívül széles körű felhasználási területen bevethetők. Hatékonyan felhasználhatók például különböző biztonságtechnikai alkalmazások esetén, légi járőrözés- és felderítés során, illetve energetikai, ipari, vasúti, vízügyi létesítmények védelmére és állapotfelmérésére is. Továbbá különböző erdészeti és mezőgazdasági felhasználási területek ellenőrzésére, valamint egyéb növénydetektálási, objektumfelismerési feladatok ellátására is.
A megállapodás értelmében az OTT-ONE speciális viszonteladói jogokat szerzett a Stork Systems drón megoldásaira – így a vállalat jogosulttá vált többek között dróngyártási beruházások, projektek indítására Latin-Amerikában, amelyekbe az állami- vagy magánszektor helyi szereplői is bekapcsolódhatnak.
Az együttműködés keretében létrejövő egyedi technológiai megoldásokkal – amelyek a nemzetközi piacon is egyedinek minősülnek – egy teljeskörű megoldáscsomag biztosítható. A tőzsdei társaság várakozása szerint a fejlesztésre kerülő szoftverrendszerek a dróntechnikai megoldások mellett számos további felhasználási területen, eltérő hardverkörnyezetben is alkalmazhatók lesznek.
Kapcsolódó cikkek
- Az új családtag a mesterséges intelligencia
- Az önvezető autók működését szimulálja az LG és a Unity saját rendszere
- A rugalmas munkavégzéstől a mesterséges intelligenciáig
- IT security üzletágat indít az OTT-ONE
- Mesterséges Intelligencia segíti a KPMG Legal munkáját
- Mesterséges intelligencia a kamerákban
- Meghosszabbítja stratégiai együttműködését a Siemens és a BME
- A jövőben robotok is vizsgálhatják a tőzsdei cégek teljesítményét
- A mesterséges intelligencia a HR-t is átalakítja
- Mesterséges intelligencia a közoktatásban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az SAP a Joule felturbózásával magasabb sebességre kapcsolja a vállalati AI-forradalmat
Az SAP rendszerei immár a globális kereskedelem 87%-áért felelnek, így a TechEd 2024 konferencián bemutatott innovációk, különösen a generatív AI-t használó Joule asszisztens újításai valódi áttörést hozhatnak az üzleti élet mindennapi gyakorlatában.
Sürgető helyzet: Gazdasági hátrányt okozhat a digitális készségek hiánya
Az uniós átlag alatt teljesít Magyarország az Európai Unió legutóbbi jelentése szerint a digitális készségek terén: a honi lakosság mindössze fele rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, ami valamivel elmarad az uniós átlagtól és messzi célnak tűnik az évtized végére kitűzött 80 százalék. A megoldás azonban sürgető, hisz gazdasági hátrányt okozhat a lemaradás.
A NIS2 megfelelés és a MI-megoldások is megnehezítik a magyar cégek digitális átállását
Az informatika minden eddiginél gyorsabban fejlődik, így nem csoda, hogy ezt sokszor a cégek sem győzik követni. A felhőtechnológia néhány éve még modern kuriózumnak számított, ma már azonban elvárás, hogy bárhol is vagyunk, minden adat azonnal elérhető legyen. Ez a technológiai ugrás azonban nemcsak a rugalmas együttműködést és a munkavégzés szabadságát hozta el a cégek életébe. Ha nem szakszerű módon történik meg egy új IT rendszerre való átállás, az komoly kiberbiztonsági kockázatnak teszi ki a vállalatot. Egy rendszergazdának nemcsak az a feladata, hogy fejlessze a vállalat informatikai hátterét, a cég dolgozóit is oktatnia kell az új rendszerek használatára.