Sikertörténetek a Fintechlab Design Summit 2019-en
A 2016-ban alapított MKB Fintechlab innovációs labor és nemzetközi startup inkubátor októberben ünnepli alapításának harmadik évfordulóját. A Magyarországon elsőként létrehozott fintech inkubátor jelentős sikereket ér el a dizájngondolkodás és ügyfélközpontú fejlesztések terén, valamint nemzetközi szinten is elismert fejlesztésekkel és szakmai kapcsolatrendszerrel segíti az MKB Pénzügyi Csoport innovációit és digitális fejlesztéseit.
Az MKB Fintechlab 2019. november 21-én rendezi meg a Fintechlab Design Summit 2019-et, ahol olyan “challenger” digitális bankok sikertörténeteit mutatja be, mint a Revolut, N26, TransferWise, a cseh MONETA Money Bank, vagy a digitális biztosításokat megújító Cherrisk. A régióban egyedülálló rendezvényen a magyar és nemzetközi banki szféra vezéregyéniségei a pénzügyi szolgáltatásokban elengedhetetlen dizájngondolkodás meghatározó szerepéről tartanak előadásokat. A workshop-ok közül külön is érdemes kiemelni a “Lego Serious Play” gamifikációs módszertan workshop-ot, mely során a csapatok tagjai LEGO kockákkal modellezve ötletelnek és keresnek megoldást az ügyfelek problémáira.
A Fintechlab Design Summit a jövőben évente visszatérő rendezvényként segíti majd a nemzetközi fintech kapcsolatépítést és a gyakorlati együttműködések megvalósulását, egyúttal szorosan kapcsolódik majd az MKB Fintechlab 2020-ban induló képzéseihez, amelynek középpontjában szintén a dizájngondolkodás és az ügyfélközpontú dizájn áll.
Pereczes János, MKB Fintechlab ügyvezető igazgató: “A Fintechlab Design Summit célja, hogy evangelizáljuk a pénzügyi szektorban az ügyfélélmény és tervezői gondolkodás erejét. A legsikeresebb fintech startupok vezetőit és a digitális terméktervezés szakmai krémjét hozzuk el Magyarországra, hogy megosszák tapasztalataikat. A Design Summit nagyban épít a Fintechlab elmúlt 3 évben felépített tudására.”
Gaál Norbert, MKB Fintechlab Head of Design: “Napjaink egyik legérdekesebb kérdése, hogy melyek azok az innovatív irányvonalak és eszközök, amelyek képesek megteremteni az alapját a nagyvállalati transzformációnak. Hiszünk benne, hogy az ügyfélközpontú tervezés és a design thinking (dizájngondolkodás) egy ilyen pillér. A Design Summit célja, hogy egy közös platformot teremtsen a téma iránt érdeklődőknek, ahol asztalra kerülnek olyan témák, mint dizájn vezérelt szervezetek, bankokra specializált dizájn eszközök is.”
A Fintechlab Design Summit előadásaira és kis létszámú workshop-jaira a jegyek a https://designsummit.fintechlab.hu/ weboldalon keresztül érhetőek el, limitált számban. Az esemény angol nyelvű.
Kapcsolódó cikkek
- MKB Fintechlab: az elmúlt három év alatt markánsan bővült és átalakult a fintech szerepe a világban
- MKB Fintechlab: inkubált startupjaink hazai és nemzetközi sikeressége a saját eredményességünk mértékegysége is egyben
- MKB Fintechlab: mentoráltunk, a PénTech lett 2019 legígéretesebb fintech megoldása
- Az MKB Bank az elsők között alkalmaz nyílt banki platformot Magyarországon
- MKB Fintechlab: már londoni fintech cégek is az MKB inkubációs programját választják
- MKB Fintechlab: kimagasló nemzetközi érdeklődés az idei inkubációs program iránt
- Az MKB Bank, a Fintechlab és az Oracle november végén Magyarországra hozza a valódi „open bankinget”
- Az MKB Bank lett a 2018-as év FinTech Bankja
- Még lehet jelentkezni az MKB Fintechlab 2019-es, harmadik inkubációs programjába
- Jön az MKB Bank és az MKB Fintechlab pénzdíjas fejlesztői versenye!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.