A Fujitsu Infrastructure Manager jó választás a szoftveralapú adatközpont kiépítéséhez
A Fujitsu a nagy teljesítményű, új Infrastructure Manager (ISM) platformon egységesíti a teljes IT-környezet figyelését és felügyeletét, továbblépve ezzel a szoftveresen vezérelt adatközpont kialakítása felé. Az ISM problémamentes, holisztikus felügyeletet biztosít, folyamatosan megőrizve az IT-infrastruktúra dinamikus rugalmasságát a folyamatosan változó üzleti igények kiszolgálásához.
Napjainkban számos IT-környezet a régi rendszerek és a fejlett technológiák bonyolult ötvözete, ami megnehezíti és időigényésebbé teszi a monitoring és a felügyelet nélkülözhetetlen feladatkörét. Erre a problémára reagálva az ISV holisztikus, egyablakos felügyeletet biztosít a teljes adatközponthoz, ideértve a Fujitsu PRIMERGY szervereket, a Fujitsu ETERNUS és a NetApp tárolókat, egyes Cisco és Extreme Network switcheket, a tápellátási és hűtési rendszereket, és szinte bármely más adatközponti rendszer állapotának monitorozását.
Az átfogó képességeknek köszönhetően a jövőben az ISM lesz a Fujitsu standard felügyeleti szoftverkészlete az adatközponti infrastruktúrához. A Fujitsu 2021 áprilisáig frissíti korábbi szerverfelügyeleti szoftverét, a ServerView-t, és 2026-ig fenntartja támogatását.
Az ISM egyszerűsíti az adatközpont életciklusának kezelését
A Fujitsu ISM egyszerűsíti az adatközpont életciklusának kezelését, és lehetővé teszi teljes környezetek holisztikus felügyeletét. Távfelügyeleti képességeinek köszönhetően a szakembereknek nem kell az éjszaka közepén kiszállniuk egy-egy távoli adatközpontba.
A Fujitsu ISM új beépített megfelelési jellemzője az adatközpont egészében node-ról node-ra figyeli a rendszerparamétereket, és képes visszaállítani a helyszínen végrehajtott illetéktelen változtatásokat. Így elkerülhető a váratlan leállás, ha például emberi hiba lép fel a rendes karbantartás során végzett újrakonfiguráláskor.
A Fujitsu ISM csökkenti a firmware-frissítések költségét és időigényét
A node-okat egy művelettel frissítő ISM akár 90%-kal is mérsékelheti a firmware-frissítések menedzselésének idejét és költségét. Az ISM-mel automatikusan, node-ról node-ra haladva hajtható végre a frissítés a VMware-fürtöknél, egyszerűsítve a korábban meglehetősen idő- és munkaigényes folyamatot. A felhasználók az adatközponti környezet váratlan problémáinak elhárítására fordított idő jelentős csökkenésről is beszámolnak. Az ISM a túlterhelt vagy energiafaló rendszerek beazonosításával az összfogyasztást is mérsékli.
„A legtöbb mai vállalatnál az adatközpont a működés lelke. A hatékonyan üzemeltetett adatközpont minden egyéb digitális átalakulási kezdeményezést támogat. A digitális gazdaságban kivívott versenyképesség megőrzéséért tett erőfeszítések nyomán azonban sok szervezetnél olyan, egyre komplexebb IT-környezet jön létre, amelyet rendkívül nehéz kézben tartani. Akár a jobb felügyelet és hatékonyság elérése a cél, akár teljesen szoftveresen vezérelt adatközpontra szeretne átállni a vállalat, a Fujitsu ISM holisztikus megközelítése segítségére lesz abban, hogy az adatközpontra támaszkodva jobb döntéseket hozzon, kapcsolatot teremtsen ügyfeleivel és új árbevételi forrásokat kutasson fel” – jelentette ki Christian Leutner, a Fujitsu európai termékértékesítési vezetője.
A Fujitsu ISM két verzióban rendelhető. Az ISM Advanced nagy teljesítményű, komplett funkcionalitású változat a szoftveresen vezérelt adatközpont bevezetésére készülő vállalatoknak. Átfogó infrastruktúrafelügyeleti képességekkel rendelkezik, többféle hardverkonfigurációt, fizikai és virtuális hálózati csatlakozást támogat, és a firmware frissítését is elvégzi. Kompatibilis más szállítók eszközeivel, könnyen integrálható a VMware, a Microsoft System Center és az Ansible környezetekbe. Az ingyenes, belépő szintű ISM Essential verzió gondoskodik az alapszintű rendszerfigyelésről és a firmware-frissítésről az összes támogatott eszköznél, például szervereknél, tárolóknál és hálózati switcheknél.
Ár és piaci bevezetés
Az ISM Advanced ára a rendszer szervereinek és node-jainak számától függ, és országonként eltér. Az ISM Advanced használatához kötelező a támogatási licenc.
Kapcsolódó cikkek
- A legújabb PRIMEFLEX a kulcs a jövőbiztos IT-infrastruktúra gyors bevezetéséhez
- A Fujitsu RunMyProcess összekapcsolja az embereket és a dolgokat
- A Fujitsu és az Ericsson gyorsabb vezeték nélküli csatlakozást tesznek lehetővé az Ipar 4.0 világában
- Bizalomra épülő jövő építése a technológia erejével
- A jövő munkakörnyezetének kialakításán dolgozik a Fujitsu és a Citrix
- A Fujitsu többfelhős internetes biztonsági csomaggal lép piacra
- Újabb szervereket mutatott be a Fujitsu
- Az európai gyártóvállalatok nem tudják eredményesen alkalmazni az okostechnológiákat
- Új biztonságos csatlakozási technológiát mutatott be a Fujitsu
- A Fujitsu startup-akcelerátor programot indít Európában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mesterséges intelligencia a marketing szolgálatában
A Microsoft adott otthont a Magyar Marketing Szövetség Marketing Döntéshozók Klubja legutóbbi rendezvényének, mely március 20-án zajlott, és a mesterséges intelligencia marketingben betöltött szerepét és lehetőségeit helyezte középpontba. A rendezvény üzenete az volt, hogy az AI nem csupán a jövő technológiája, hanem már most is olyan eszközként működik, amely jelentősen növeli a marketingmunka hatékonyságát. A Microsoft szakértői gyakorlati példákon keresztül mutatták be, hogyan integrálható az AI a marketing- és értékesítési folyamatokba, elősegítve azok optimalizálását és gyorsítva az üzleti döntéshozatalt.
2026-ra a világ legnagyobb fulfilment áruházává válik a soroksári IKEA
Egy évvel az átfogó felújítás bejelentése után a soroksári IKEA egyesíti azokat az új megoldásokat és fejlesztéseket, amelyeket a legnagyobb lakberendezési kiskereskedő már világszerte tesztelt, és 2026-ra a világ legnagyobb IKEA fulfilment áruházává válik.
Ötgenerációs munkahelyek: Hogyan segíthetik az együttműködést a különböző korosztályok?
A generációs különbségek sokak szerint feszültségekhez, széthúzáshoz és akár konfliktusokhoz is vezethetnek, különösen a munkahelyeken. De vajon elkerülhetetlen, hogy így alakuljon? Hogyan hat az innovációs nyomás a generációk közötti együttműködésre? Problémaként vagy lehetőségként kellene tekinteni a különbözőségekre? Ilyen kérdésekre keresnek választ a Bosch Podcast legújabb epizódjában, ahol Steigervald Krisztián generációkutató és Somogyi András, a Bosch cég humánerőforrásért felelős alelnöke beszélgetnek.
Az E.ON új megoldásai a jövő energiaellátásához
Az E.ON Hungária Csoport jelentős fejlesztéseket hajtott végre a Flex.ON program keretében a Dunántúlon, Pest vármegyében és Budapesten, egy három éves kutatás-fejlesztési program részeként. A projekt célja, hogy a vállalatcsoport képes legyen kielégíteni az ügyfelek növekvő energiaigényét, és lehetővé tegye a napelemes rendszerek szélesebb körű csatlakozását az áramhálózatra. Az új megoldások a helyszínekhez igazodva gyorsabbá, költséghatékonyabbá és rugalmasabbá teszik az energiaellátást. A 2,1 milliárd forintos fejlesztés 39%-át állami támogatás fedezi, míg 61%-át az E.ON biztosította.