Koronavírus: Hogyan dolgozzunk az irodától távol?
A koronavírus idején djímentesen kínálja felhőalapú munkaszervező szoftverének számos funkcióját az Applion Computer azon cégek számára, akiknek hirtelen kell megbirkózniuk az irodán kívüli munkavégzés megszervezésével.
A koronavírus nyomán kialakult helyzet nem várt változásokat hoz a cégek életébe. Az előző évek statisztikái alapján a home office és a távmunka a hazai vállalkozások mindössze 5-10%-ánál volt jelen, most azonban az előzetesen prognosztizált elterjedése rohamos növekedésnek indul. A kényszerből elrendelt karantén remek lehetőség, hogy a cégek felismerjék a home office-ban rejlő lehetőségeket, amely alapjaiban fogja megváltoztatni a munkakultúrát és munkafolyamatokat.
A legtöbb vállalkozás számára azonban komoly problémát jelent az irodától távol lévő kollégák munkaszervezése, a feladatok kiosztása és ellenőrzése, valamint a cégen belüli hatékony kommunikáció, ami kulcsfontossággal bír jelen körülmények között.
Díjmentes AppWorks igénylés: https://segitunk.applion.hu/dijmentes_appworks
A folyamatfejlesztés elengedhetetlen eszköze az informatika, amely nem csupán a mobil eszközökben merül ki, hanem olyan fejlett feladatmenedzsment rendszerek bevezetésében, amik lehetővé teszik a vállalkozók számára, hogy percre pontos információkkal rendelkezzenek a vállalkozásokkal kapcsolatban. Napjainkban egyre több a tranzakcionális szolgáltatás, ahol a profit jelentős részét a papíralapú adminisztráció viszi el. A digitális transzformáció ezt hivatott javítani és olyan változást hozni a vállalkozások életébe, amivel újra dinamikus növekedésnek indulhatnak.
“Cégünk eddig is zászlajára tűzte a hazai kis- és középvállalkozási szektor digitalizációját és mobilizációját. A kialakult helyzetben azonban szolidaritást kell vállalnunk a bajba jutott cégekkel, akik nem készültek fel az üzletei folyamatok átalakítására és az irodán kívüli munkavégzésre.” – mondta Balázs A. Dávid, az Applion Computer Üzletfejlesztési vezetője. “Bízunk benne, hogy a vállalkozások hamar túllendülnek a nehézségeken és a most kényszerből elkezdődő innováció már nem csak krízishelyetben, hanem az általános üzlet- és folyamatfejlesztésben is jelen lesz” – tette hozzá.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult az Ötpróbával otthon kampány
- Kriptopénz jár az otthon maradásért
- Iskoláknak kínál ingyenes segítséget a távoktatáshoz egy szerver hoszting cég
- Hasznos tippek, hogy előnyünkre fordítsuk a bezártságot!
- Kedvezményeket és egyéb intézkedéseket vezetnek be a BIX-ben
- A Huawei fertőtleníti a javított készülékeket
- Lassítottak a toborzásban, de optimisták a magyar cégek
- Kényszerből sietünk a digitális jövőbe
- Átalakította és ingyenessé tette nyelvtanuló szoftverét az iTOLC
- Milyen intézkedések szükségesek a hatékony otthoni munkavégzéshez?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.