Megoldás a projektek átláthatóságára
Átfogó képet és optimalizációs javaslatokat kaphatnak a gazdálkodó szervezetek és intézmények vezetői az éppen futó projektjeikkel kapcsolatban – ez a célja a Techwave Hungary Zrt. most induló fejlesztésének. Az államilag támogatott fejlesztés várhatóan két év múlva készül el, már most nagy iránta az érdeklődés.
Számos piaci megfigyelés és üzleti visszajelzés azt bizonyította, hogy igény lenne egy olyan megoldásra, amely segít a sokszor párhuzamosan futtatott projektek optimalizálásában, kontrollálásában. A Techwave szakértői csapata ezért is kezdett egy olyan lehetséges eszközön gondolkodni, amely vállalatirányítási rendszertől függetlenül mindenki számára használható.
„A most induló fejlesztés legfőbb érdekessége, hogy a szervezetek által létrehozott temérdek projekttel kapcsolatos tranzakcionális adatra épülve egy olyan mesterséges intelligencia-alapú adatbázis épül a háttérben, amely mélytanuló algoritmusok segítségével képes lesz támogatni a jövőbeni projektek ellenőrzését és kiértékelését. A mesterséges intelligenciára épülő kockázatértékelés, valamint a benchmarking funkcionalitással rendelkező alkalmazás jelenleg egyedülálló a piacon” – mondta Dr. Molnár Attila, a Techwave Hungary Zrt. igazgatója.
A Techwave a fejlesztést a világ egyik vezető ERP rendszerének, a SAP-nak a fejlesztői környezetében valósítja meg, és felhő-alapú megoldásként kínálja majd partnereinek. A felhő már nem csupán a jövő megoldása, hanem már a jelené is: gazdaságos, biztonságos, és áthidaló szerepet képes betölteni.
A „ProCont” névre hallgató projekt, amely kockázat előrejelző és elemző projektalkalmazás fejlesztését és nagyvállalati környezetbe való integrációját jelenti, február 1-jén indult, és 280 millió forintos állami támogatásban részesül az NFKI Alapból – ez a projektösszköltség 58,98%-át jelenti. A várhatóan két év múlva elkészülő fejlesztés iránt már most nagy az érdeklődés, a Techwave számításai szerint több száz szervezet és intézmény projekt-optimalizálását és kockázatelemzését könnyítheti majd meg az új megoldásuk.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult az SAP Növekedési Programja
- RISE with SAP: új modellben értékesíti üzleti intelligencia termékeit az SAP
- Elsőként büszkélkedhet éles SAP S/4HANA Retail rendszerbevezetéssel a Praktiker
- Hogy fejlődtek a KKV-k a vállalatirányítási szoftverek bevezetésében?
- Az SAP szerint a pandémia felpörgeti az egészségügy digitalizációját is
- SAP Customer Data Platform a tökéletes vásárlói élmény létrehozásához
- A digitális felkészültség lehet a vállalatok igazi vakcinája a pandémia ellen
- SAP-ügyfelek podcast-interjúi a karanténidőszakról
- Stratégiai együttműködést köt a MOL és az SAP
- „Mindent is” automatizálnának az SAP legújabb, házon belül indított startupjai
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Magyar biotech startup került be az AWS globális AI programjába
Az Amazon Web Services (AWS) bejelentette, hogy a mesterséges intelligenciával rákellenes megoldásokat kutató biotech céget, a Turbine-t, egyetlen magyarként beválasztották az AWS Global Generative AI Accelerator 10 hetes programjába, amelybe globálisan mindössze 80 vállalkozás került be idén.
Bemutatták a legújabb Iveco modelleket Miskolcon
Az Iveco Miskolcon mutatta be először teljesen megújult haszongépjármű-palettáját, amely járművek a személyautók kényelmével és tudásával veszik fel a versenyt. Az esemény azonban nem csak a járművek újdonságaira hívta fel a figyelmet, hanem hivatalosan megnyitották a régió egyik legkomplexebb létesítményét is, amely a járművek és sofőrjeik számára egyaránt biztosít feltöltődést és professzionális kiszolgálást.
Az LG és a Mo-Sys közösen fejleszti megoldásait a virtuális produkciós stúdiók számára
Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy részesedést szerzett a virtuális gyártási megoldások és a kamerarobotika piacvezető fejlesztőjeként ismert Mo-Sys Engineeringben (Mo-Sys). A stratégiai korai fázisú befektetés és partnerség bővíti az LG képességeit a virtuális gyártási és műsorszórási technológiai szegmensekben, és lehetővé teszi, hogy a vállalat kifinomult hardver- és szoftveralapú megoldások átfogóbb kínálatát nyújtsa.
Hogyan alakítják át az AI PC-k a vállalati IT-rendszereket?
A beépített mesterséges intelligencia funkciókat tartalmazó személyi számítógépek piaca elképesztően gyors ütemben nő, amivel a vállalatoknak is lépést kell tartaniuk a hatékony és sikeres működés érdekében.
Árvízkezelés: közös válságtérképet használ Csehországban a lakosság és a katasztrófavédelem
Csehországban ezekben a napokban nagyon hasonló az árvízhelyzet, mint hazánkban: van, ahol már intenzíven védekezni kell, máshol még csak készülnek a közelgő árhullámra. A helyzetre reagálva a Munipolis, a cseh önkormányzatok és lakosság közötti kommunikáció vezető, Magyarországon is jelen lévő platformja bevezetett egy új, katasztrófatérkép nevű funkciót. Ezt a lakosok és az önkormányzatok mellett a válságkezelő csapatok és a különböző vonuló szolgálatok (mentők, tűzoltók, rendőrség, katasztrófavédelem, önkéntesek, de akár a hadsereg) is folyamatosan látják és nyomon tudják követni. Az alkalmazást Magyarországon is több, az árvíz által veszélyeztetett település használja, így hazánkban is gyorsíthatja a lakosság és az önkormányzatok közötti információcserét a következő napokban.