Magyarországon is létszámbővítést tervez az Alstom
Három régió, Európa, az Ázsiai és csendes-óceáni térség, valamint Észak-Amerika 14 országában érdemelte ki a legjobb munkaadóknak járó Top Employer 2022 minősítést az Alstom, az intelligens, fenntartható mobilitás meghatározó globális vállalata. A cég az öreg kontinensen zsinórban harmadszor, a két másik térségben másodszor gyűjtötte be az elismerést. Az Alstom idén jelentős létszámbővítést tervez a növekvő piaci igények kielégítésére, Magyarországon, a mátranováki üzem bővítéséhez és fejlesztéséhez 50 munkatársat vesz fel.
Az Alstom azért különösen büszke az immár többszörösen elnyert Top Employer minősítésre, mert megerősíti elkötelezettségét abban, hogy a világ egyik legjobb munkakörnyezetét teremtse meg dolgozóinak. A rangos elismerést minden évben a több mint három évtizedes múltra visszatekintő nemzetközi intézmény, a Top Employers Institute (TEI) a HR 6 területét átfogó, 20-20 kérdéskört érintő HR Best Practices Survey elnevezésű alapos kutatás eredményei alapján ítéli oda a cégeknek.
A fenntartható mobilitás meghatározó vállalataként, immár többszörös Top Employer-ként az Alstom szakembergárdájának fejlesztésével és bővítésével reagál a környezetbarát, korszerű, optimalizált teljesítményű vonat-, metró- és villamosflották iránti növekvő piaci igényekre. A 77,8 milliárd euró értékű megrendelésállománnyal rendelkező cégcsoport 2022-ben világszerte 7500 tehetséges, elkötelezett szakember felvételét tervezi. Az új álláshelyekre mintegy 6000 mérnök és menedzser jelentkezését várják, főként Európában és az ázsiai-csendes-óceáni térségben. Az 1500 új szakmunkás és technikus számára pedig változatos munkakörökben, elsősorban Európában, Észak-Amerikában és Latin-Amerikában kínálnak komoly karrierépítési lehetőséget. A zöld technológiák elkötelezett támogatójaként az Alstom a világ több mint 70 országában azokat a jelentkezőket várja, akik munkájukkal tenni akarnak a bolygóért.
A magyarországi tervekről
Az Alstom több, mint 7.000 munkavállalót foglalkoztató Közép- és Kelet-Európai (CEE) klaszterben, amelynek Magyarország is része, 9 országban gyártó-, további 20 országban pedig kereskedelmi képviselettel van jelen a vállalat. A cég 660 munkavállalót foglalkoztat hazánkban, Budapesten kereskedelmi irodát tart fenn, Szolnokon jelzőrendszer telepítő depót üzemeltet, Mátranovákon pedig forgóváz keret gyárát üzemelteti, amely Nógrád megye egyik legnagyobb munkaadója.
„Célunk az, hogy a jövőben fejlesszük és bővítsük mátranováki gyárunk kapacitásait, ennek érdekében jelenleg vizsgáljuk a következő 3 évre vonatkozó beruházási tervünket, amely jelentős növekedési terveket tartalmaz mind a volumen, mind a tevékenységi kör tekintetében. Jelenleg ezeket elemezzük, azonban már most is 50 szakembert keresünk. A célok eléréséhez kulcsfontosságú lesz a szoros együttműködés a hazai oktatási intézményekkel, valamint az, hogy hozzáférést biztosítunk partnereink számára az Alstom globális innovációs és K+F hálózatához. Éppen ezért kezdtük el együttműködésünket a Miskolci Egyetemmel és helyi képzési központokkal.” – mondta el a vállalatcsoport magyarországi terveiről Balázs Gáspár, az Alstom Transport Hungary Zrt. új magyarországi vezérigazgatója.
A forgóváz keret a vasúti kocsik egyik legfontosabb eleme: erre szerelik fel a tengelyeket, rugókat és fékeket, ezért a minősége meghatározó a vasúti biztonság szempontjából. Az Alstom mátranováki üzemében gyártott egységeket jelenleg Németországba és Franciaországba exportálják. Az Alstom itthon a BKV beszállítójaként is ismert: a budapesti metró flotta 50 százalékát a vállalatcsoport által gyártott Metropolis metrószerelvények teszik ki. Az Alstom szállította a budapesti 4-es számú, Közép-Kelet-Európa első teljesen automatizált metróvonalának vezető nélküli járműveit is.
Kapcsolódó cikkek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.