A jövő szakembereit támogatja a Daniella Talentum Alapítványa
A kétszeres Magyar Brands és Business Superbrands díjas Daniella Villamosság számára mindig is kulcskérdés volt mások segítése. A cég fennállásának 30 éve alatt rengeteget jótékonykodott, idén pedig útjára indította saját, Talentum névre keresztelt alapítványát.
A Daniella Villamosság Talentum Alapítványának célja, hogy hazánkban és nemzetközi tekintetben egyaránt támogassa a műszaki szakmai területeken folyó oktatási, kutatás és fejlesztési tevékenységeket. Lehetőséget ad a tudástranszfer létrejöttére a műszaki képzésben résztvevők, oktatók és együttműködők, valamint az e területen már működő cégek számára, ennek köszönhetően a piaci ismeretek, technológiai innovációk, környezettudatos és modern megoldások megismerésére és elsajátítására teremt lehetőséget.
„A Talentum Alapítvány létrehozása egy hosszútávú gondolkodásmód első lépése a Daniella Villamosság életében. Ez a reform jellegű együttműködés nem csak a Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Technikum és Szakképző Iskola életében nagy dolog, hanem a Daniella Villamosság 30 éves fennállásának is egy fontos mérföldköve. Ezzel a CSR tevékenységgel nagy szerepet fogunk vállalunk a jövő villamossági szakembereinek képzésében és támogatásában” – emelte ki Nagy Tamás, a Daniella Villamosság marketing és kommunikációs vezetője.
Mentorprogram a jövő szakembereinek
Az alapítvány céljainak megvalósítása érdekében egy együttműködési megállapodás aláírására került sor június 2-án, a Szerencsi SzC Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Technikum és Szakképző Iskola és a Daniella Kft. Talentum Alapítványa között. Az együttműködésnek köszönhetően a jövő szakemberei megismerhetik a gyakorlati feladatok megvalósításához felhasználható termékeket, az új villamosipari technológiákat, valamint bepillantást nyerhetnek a termékbeszerzés folyamatába és alapelveibe.
A villamossági iparágban hasonló jellegű kezdeményezésre idáig még nem volt példa. A tervek szerint a tiszaújvárosi eseményt követően az SzSzC és a Daniella Kft. együttműködése országos szintre emelkedik.
"A mai napon aláírt együttműködési megállapodásban benne van minden olyan fontos elem, ami a Szakképzés 4.0 stratégia is célul tűzött ki: a megújult szakképzés küldetése, hogy eltérő helyzetüktől és karrierterveiktől függetlenül minden fiatalnak lehetőséget kínáljon. Ezért is külön öröm a Szerencsi Szakképzési Centrumnak, hogy egyik iskolájukat választotta a Daniella Alapítvány együttműködő partnernek, hiszen a célunk közös: nem azt tanítani a diákoknak, amit mi tudunk, hanem azt, amire a jövőben szükségük lesz." – mondta Bukta Márta, a Szerencsi Szakképzési Centrum Főigazgatója.
A mecénás nagyvállalat
A program sikeressége érdekében az SzSzC által biztosított magas színvonalú elméleti képzés mellett a Daniella Villamosság Talentum Alapítvány – a gyakorlati ismeretek átadását elősegítve – bemutató tanteremet alakít ki, szemléltető táblákat és eszközöket biztosít, a tudástranszfer megvalósítása érdekében pedig szakmai előadásokat tart az SzSzC képzőközpontjában. Továbbá a családi vállalkozásból induló nagyvállalat mecénás szerepet is betölt az együttműködés során, hiszen ösztöndíjak formájában pénzügyi támogatást nyújt majd a jövő legkiválóbb szakemberei részére a tehetséggondozó programján belül.
„Az együttműködési megállapodás hivatalos és ünnepélyes aláírása jelentős mérföldkőnek számít mind a Szerencsi SzC Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Technikum és Szakképző Iskola, mind pedig a Daniella Kft. életében. A Brassai egy dinamikusan fejlődő szakképző iskola, mely néhány év alatt a duplájára növekedett innovatív, családbarát szemlélete segítségével.
A Daniella Kft a gazdasági életben ér el hasonló sikereket. Bízunk benne, sőt tudjuk, hogy ez a teljesen újszerű együttműködés katalitikus hatású lesz és mindkét fél eredményeit megsokszorozza” – tette hozzá Jakab Dénes, a Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Technikum és Szakképző Iskola Igazgatója.
A villamossági szektorban egyedülálló kezdeményezés ünnepélyes bejelentését Dr. Fülöp György, Tiszaújváros polgármestere is megtisztelte jelenlétével.
Egyedülálló kezdeményezés a villamossági iparban
„Egy település számára az egyik legfontosabb versenyképességi tényező, hogy milyen oktatási adottságai vannak. Tiszaújváros estében pedig különösen fontos, hogy a szakképzés magas színvonalú, a kor kihívásainak megfelelő, a fiatalokat a jövő kihívásaira felkészítő legyen. Egy együttműködés akkor jó, ha hosszú távú és mindként fél számára előnyöket biztosító. Ilyen az Önkormányzat és a Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Technikum és Szakképző Iskola kapcsolata és meggyőződésem, hogy ilyen lesz a mai napon aláírt új együttműködés is, amely az iskola és a Daniella Kft. Talentum Alapítvány között jön létre.” – emelte ki Dr. Fülöp György.
Kapcsolódó cikkek
- Újra pályát vált Szabó Simon?
- Gigaberuházás keretében érkezik a robotizáció a hazai villamossági piacra
- MagyarBrands díjas lett a villamossági piac szakértője
- Immár ötödik éve hirdeti meg az ABB egyetemi női mentorprogramját
- Kiválasztották az ABB egyetemi ösztöndíj pályázatainak győzteseit
- Ismét lehet pályázni az ABB női műszaki egyetemi hallgatók részére kiírt mentorprogramjára
- Januárban indul az ABB női mentor-, és egy új gyakornoki programja a jövő mérnökeinek képzéséhez
- Ismét lehet pályázni az ABB női műszaki egyetemi hallgatók részére kiírt mentorprogramjára
- A Microsoft mentorprogrammal segíti a hallgatókat
- Folytatódik a digitális mentorprogram
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felhasználói visszajelzések formálják az új MÁV+ appot
Egy héttel ezelőtt, 1500 tesztelő részvételével indult el a MÁV-csoport új mobilalkalmazásának bétatesztje. Az informatikai szakemberek folyamatosan feldolgozzák a beérkező visszajelzéseket, hogy a jövő heti hivatalos bevezetésre a tesztelők által jelzett kisebb hibák már kiküszöbölésre kerüljenek.
Cápák között Győrben
Balogh Péter – vagy ahogy sokan ismerik, Balogh Petya – startupper, angyalbefektető, mentor és a Cápák között című tévéműsor egyik cápája, a Széchenyi István Egyetem Spinoff Extra programjának vendége volt. Az előadó nemcsak saját életútját osztotta meg, hanem értékes tanácsokkal is ellátta azokat a fiatalokat, akik vállalkozás indításán gondolkodnak.
Zöld energia az európai gyógyszeripar és egészségügyi ágazat számára
A Schneider Electric Energize programjának keretében egy négy céget tömörítő vásárlói csoport 10 évre szóló megállapodást kötött évi 245 GWh megújuló energiaforrásból származó áram beszerzésére. A program „Sustainability Business” üzletága a tárgyalások során tanácsadóként segítette a szerződést aláíró cégeket.
AI forradalom a pénzügyi szektorban is
A mesterséges intelligencia (AI) forradalmának egyik legnagyobb haszonélvezői várhatóan a pénzintézetek és pénzügyi szolgáltatók lesznek, amennyiben nem áldozzák fel a fogyasztói és felhasználói bizalmat a gyors eredmények érdekében. Az innováció és a bizalom fenntartását célzó uniós szabályozás 2026. augusztusáig fokozatosan lép életbe. A közelmúltban a KPMG Magyarország magyar és nemzetközi szakértői, valamint ügyfélkörük képviselői üzleti beszélgetést tartottak a témában.